Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Austria Maria
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Oyunu oynarken ticaret ekranlarında gelip gidiyordum satabileceğim birşey var mı diye 43 devletli bir oyun kurdum gerçekci başlangıc yerlerinde olan hiç sorun yok fakat liderleri gezerken austrianın marisının gelirisi görünce şok oldum.Oyunu 6. zorluk seviyesinde oynuyorum.En zorun 2 üstü.Info addict,Unith Patch Wiewer,Small Resources,Modpack tarzı modlar kurdum.Oyunda herhangi bir bug oluşmadan 300. turlara kadar geldim fakat bu çok garip.Oyunda sadece 2 şehri olan Austrianın hiçbir wonderı olmamasına rağmen bu kadar gelir elde etmesi bir bug mı acaba ?

IN49JH.jpg
dG8cVU.jpg

yUNae7.jpg
Nedenini tam olarak anlayamadım açıkçası yani bu kadar yüksek geliri ai dailk görüşüm. Aklıma dolusuyla şehir devleti ile ticareti bulunması ve müttefik olmaları geldi ancak bu o kadar para kazandırmaz ve ai avusturyası da sürekli bunları yutardı. Belki de bildiğinden daha fazla şehri var belki çok az askeri birliği var belki de bu tur içinde askeri haraç aldı bir kaç tüccarını şehir devletleri üzerinde kullandı ve tek turluğuna böyle bir gelir elde etti ve kullandığın modlar da o geliri tek turluğuna tur başı gelire ekledi açıkçası verdiğin bilgiler ile sadece varsayım yapabilirim maalesef ki.
isterse 50 tane şehri olsun bu gelir bugdur. muhtemelen mod kaynaklı bir bug
(23-08-2017, 11:49)jax61 : [ -> ]isterse 50 tane şehri olsun bu gelir bugdur. muhtemelen mod kaynaklı bir bug

Yani tek turluk geliri olabilir eğer bug değlse yani bir goşden age bir kaç tüccar az birim alınan savaş vergisi belki yağmalanan bir şehir vs vs ler ile tek turluk olabilir dedim ama %90 bug bence de.
Oyuna devam edince bug olduğunu gördüm geliri düzeldi :D
Bu banada oldu.Iskender ile oynuyordum daha 360 turlarda sanırım. Napolyon. 15700 civari altına sahipti. Hemde gerilerde olan bir puanlamasi vardi. Savaşıyordu, asker basıyordu masrafi coktu. askeri vergiyi artirmistim. Millet meclisi başkanıydim şehir devletleri ile alisverisi kesmistim. Napolyona ambargo da koymustum. Ama adam altin zengini görünüyordu.

O zaman oyunum orjinal degildi. Satin alip orginal alinca bir daha olmadi.