Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: ARENA - Komutanlar: Boudica
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
BOUDİCA, ICENI KRALİÇESİ
"Aslında, Tazıları ve Kurtları yönetmeye çalışan Tilkiler ve Tavşanlar olduklarını onlara gösterelim."

Boudikka.pngBoudica
Boudica Romalıların Britanya'daki işgalci güçlerine karşı bir isyan başlatan, Kuzey Britanyanın bölgesinde yaşayan Iceni kabilesinin kraliçesi.

Boudica'nın kocası ve varlıklı bir ön-Romalı olan Iceni kralı Prasutagus ölünce, İmparatorluğa bağlı müvekkil krallıkların yaptığı gibi krallığını Roma'ya bırakmak yerine kızları ve Roma imparatoruna ortaklaşa olarak miras bıraktı. Roma kanunlarına göre kadınlar varis olamadığından İmparatorluk bu kararı reddetti ve tüm mülkünü haczettirdi. Krallık fethedilmiş varsayılarak İmparatorluğa katıldı. Prasutagus'un dulu Boudica kırbaçlatıldı, kızlarına tecavüz edildi.

60 ya da 61 yılında Roma eyalet valisinin Galler'e doğru bir sefere çıkmasını fırsat bilen Iceni, Trinovanteler ve diğerlerini Boudica liderliğinde ayaklandılar. Vali Suetonius Paulinus ve Lejyonları tarafından kesin olarak yenilgiye uğratılmadan önce, Camuldonum ve Verulamium şehirlerini yıkıp, talan ettiler. Boudica, Roma tarihinde bu nedenle önemlidir.

Yetenekleri

BA_fury.jpg
Fury (Öfke)
Aktif edildiğinde askerler saf öfkeden ve intikam arzusuyla oluşan bir güçle hücüm eder.
Hücum eden askerler yetenek aktifken hasar almazlar. Bu sayede Boudica kafa kafaya veya kanatlardan rahatça mücadeleye girişebilir.

BA_ambush.jpg
Ambush (Pusu)
Bu yetenek kullanıldığında saldırı menzili ve görüş menzili düşmanı mükemmel zamanlamayla haklamak için artar.

BA_rebellion.jpg
Rebellion (İsyan)
Boudica emri altındaki askerlere ilham vererek onların saldırısını güçlendirir.
Bu yetenek aktif edildiğinde de zafer amacıyla emir altındaki birlikler toparlanır ve güç kazanır.

Resimler

Boudica ile ilgili görüşlerinizi, ipuçları ve önerilerinizi bu konu altında paylaşabilirsiniz.
Fury yeteneği OP gözüküyor.
"Hasar alamaz" cümlesini görünce ben de yanlış mı okudum acaba demiştim. Gerçekten OP'ye benziyor.
4 saniyelikmiş ama yine de güçlü.