Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Favori Zafer Tipiniz?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Malum Civilization V  Paradox oyunları gibi sandbox bir yapıya sahip değil.Yeni bir oyuna başladığınızda illa kazanmak için oynuyorsunuz. Tabi oynadığınız harita,medeniyetinizin neye yatkın olduğu,zorluk seviyesi,rakip uygarlıkların nasıl oynadığı gibi bir sürü etken istediğiniz zafer tipinden sizi alıkoyabiliyor. Ama illa herkesin gönlünden geçen bir zafer tipi vardır.Peki sizinki ne?
5 zaferimin 3 ü olan diplomatik zafer .
bilimi severim .arada kültürel veya diplomatik. nadiren askeri(bugüne kadar 1 kere yaptım )
Çok oynadım ama hiç zafere ulaşamadım çünkü bıraktım.
Kültürel zafer,Civilization oyunlarının savaş mekaniklerini sevmediğimden Askeri zafer aldığım yoktur pek. Ayrıca alınması en zevkli zafer çeşidi Diplomatik Zafer bana göre.
Askeri zafer tabi ya :) Fethetmek ve yok etmekten başka güzel birşey var mı ?
(09-09-2017, 01:00)PashaZade : [ -> ]Askeri zafer tabi ya :) Fethetmek ve yok etmekten başka güzel birşey var mı ?

Peki en uygun devlet hangisi olur :)

İlk ve tek zaferim kültürel :( (Gelen 7 devletin 4'ü savaş devletiydi)
Zaferleeinizi yazarken hangi zorlukta ve kiminle oynadiginizi yazarsanız biz yeni baslayanlar bilgilenmis oluruz . Ben prensten fazla zorlukta sürekli saldiriya ugrayip daha 60  _ 80 turda sehir kaybediyorum  Bu sebeple prens modda zaferlerim oluyor . Diplomatik. Zafer ve kültür zaferim en sevdigim. Uzay gemisini ucuracak kadar zaferim olmadi. Uçurmaya firsat kalmadan kültürle kazaniyorum. Oynadigim lider bayan olduğumdan gidip gidip bayanlari. Secmek oluyor :) isabella en sevdigim. Elizabet ingiltere de sevdigim. Birazda meslegimden dolayi sanırım yakin hissettim. Erkeklerden sezar iskender bismark en sevdigim. Savasi sevmiyirum. Savas yaparsam da nukleer bomba atip her tarafı yakiyorum. Para coksa zaten asker basmak kolay oluyor. Bunu yapmak yerine sehir devletine para yedirip diplomatik zafer alıyorum.

(27-09-2017, 15:32)murathan3459 : [ -> ]
(09-09-2017, 01:00)PashaZade : [ -> ]Askeri zafer tabi ya :) Fethetmek ve yok etmekten başka güzel birşey var mı ?

Peki en uygun devlet hangisi olur :)

İlk ve tek zaferim kültürel :( (Gelen 7 devletin 4'ü savaş devletiydi)

Kavga savas seviyorsanız turklerle oynayin. Cengiz han  kanuni sultan, japonya, askia, kizlardan irlandali buikamiydi,, kisa. Sacli surekli tehdit savuran var, cinli kiz var yesil bayrakli. Bunlara denk geldim surekli savas aciyorlar. Mogollar taciz atar gider yapmaktan sinir ediyor .zaten aciklamalarinda savas bonusu ile baslayan lider kim varsa avantajli oluyorsun. Irukular cok saldirdi ama bana hiç satasmadilar. Sozunun de eri biri bence. Doneklik etmiyor baskasiyla savasirken bir olup sana saldırmıyor . Savas gucu de guzel sanırım onunla hic oynamadım.