Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Holy Lands Hotseat - 2
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4
11abgcj.jpg

Medieval 2 Total War Kingdoms Kampanyalarından Crusades Campaign ile yeni bir hotseat başlatıyoruz.

Oyun 5 kişilik olacaktır. 

Oynanabilir Ülkeler 

Antakya Prensliği
Kudüs Krallığı
Bizans
Türkler
Mısır

Venedik ve Moğollar sonradan oyuna katılmaktadır. Bu durumda bu ülkelere herhangi bir şekilde oyuncu eklenmeyecektir. Admin tarafından herhangi bir şekilde müdahale olmayacaktır. Oyuncular kendi kendilerine bu durumla uğraşmak durumundadır.

Venedik 11-13. tur civarında 
Moğollar 40. turdan sonraki turlarda oyuna gelmektedir.
Oyunun 2. turunun başında Türkler ve Mısır için spawn olan 2 ordu ilk turdan itibaren haritaya eklenecek. 
7 veya 9. tur Kudüs'e Aslanyürekli Richard, Antakyaya ise Cesur Filip ( the Chivalrous) yarım ordu ve 1 gemi ile spawn olmaktadır.

Kudüs, Kahire, Antakya-Krak , İstanbul, Bağdad şehirlerinde oyun scripti bulunmaktadır. Antakya şehrinde olmayabilir, muhtemelen Fortress olan Krak kalesinde var diye hatırlıyorum. Bu yerler başka bir oyuncunun eline geçtiği zaman destek ordular spawn olmaktadır. Şimdiden bilgilendirmesini yapalım. İlerde benim haberim yoktu tarzı yorumlarla karşılaşmayalım. 

Kurallar yakın zamanda güncellenecektir.

Harita 

Mincru.png

Katılmak isteyenler buraya yorum olarak yazabilirler. 

Tercihim: kudüs
Mısır
Raijin gene dağıtacak beni
Bizans
Antakya
i türklere ekliyorum. Hotseat turu geliyor birazdan.
Karşımda olunca tedirgin oluyorum
Seçmeseseydin. Adam ilk başta yazmış Kudüs diye. Ben gerçi sonra farkettim altta küçücük olunca. Mısır ile tüm Kudüs ü alabilirsin doğru oynarsan. Örneklerini yaşadık daha önce.
Ben onu gördüm de öylesine yazdı sandım admindi ya oynamaz diye düşündüm
Hotseat dayak yiye yiye öğrenilir. Savaştan kaçarak pek birşey öğrenmen mümkün olmaz. Ya iyi diplomasi yapacaksın. Kendine güveneceksin ve diplomasi yaptığın kişileri sana güvenmeye ikna edeceksin, söylemlerinle ya da vaatlerinle. Ya da çatır çatır savaşacaksın. Hotseatte savunma yapan her zaman kaybetmeye mahkumdur. Bütün avantaj saldırandadır.
Evet hocam haklisin. Fakat son hotseatte raijin beni bayagi dagitmisti yani kazanilan savaslar bolumunde 2 tane vardi onlar da rebelle yapmistim.
Mısır la da güzel başladın sözde barış için toprak istemek :)
Diplomasi konusunda iğrencim ama szöümde kesinlikle dururum dostumu satmam bunu hlh hotseatinde gördük :)
Bu raijine karşı ilk zaferim
Genelde böyle zaferler sonrası çok acı olur. İyi dikkat etmişsindir umarım.
Türk hanedanı yok olabilir yalnız, iki veliaht ölmüş galiba.
Sultan Nur vardır daha. Bir de evlatlık gelirse kurtulabilir yoksa faction Destroyed
Olurda Sultanı yenerse diye ayırdım adamı :D gitmiş onu yenmiş.
(14-03-2018, 17:51)ZenderX : [ -> ]Olurda Sultanı yenerse diye ayırdım adamı :D gitmiş onu yenmiş.

Üzücü :'( Ama Türkler yok olursa hakikaten Hristiyanlar için büyük bir zafer olur :D
Sultan yenilmedi ya. Biz de yetenekli yeni varise dönelim dedik :D
(14-03-2018, 17:51)ZenderX : [ -> ]Olurda Sultanı yenerse diye ayırdım adamı :D gitmiş onu yenmiş.

Demek ki yenememiş sultanı
Sayfalar: 1 2 3 4