Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Konu Gösterim Modu Değiştirme
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Strategyturk forumları kullanıcıları tarafından fazlasıyla modifiye edilebilir bir yapıda, her şeyi tek bir standarta bağlamaktansa üyelerimize olabildiğince tercih hakkı sunmaya özen gösteriyoruz. Strategyturk forumlarında 2 farklı konu gösterim modu bulunuyor, üyelerimizin çoğunun bu tercih hakkından haberdar olmadığını farkettik ve bunun üzerine bu modları tanıtma maksatlı bir konu açmayı uygun gördük.

p8oky0.png

Dikey Mod
Klasik forum yapısında olan bu modda üye profili solda bulunuyor özellikle SMF forumlara alışkın kişilere daha aşina bir yapısı bulunduğundan forumun default konu gösterim modunu bu şekilde ayarladık. Bu modda kullanıcı avatarları maksimum 100x100 genişliğinde olabiliyor, üyenin ünvanı, yorum sayısı ve üyelik yılı, çevrimiçi olup olmadığı nickinin altında dikey bir şekilde sıralanıyor.

aMDp9z.png

Yatay Mod
Daha modern bir forum yapısında olan bu modda üye profili mesajın hemen üstünde bulunuyor.  Üyenin avatarı bu alana uyumlu bir şekilde küçülürken üyenin mesaj sayısı ve üyelik yılı sağ köşede bulunuyor. 

Bu modlar arası istediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz, aynı zamanda kendi zevkinize göre diğer üyelerin imzalarını, avatarlarını görmeyi kapatabilir, daha minimalist bir forum yapısı elde edebilirsiniz. 

Konuya aynı zamanda hangi forum modunun daha çok kullanıldığını görmek amaçlı anket ekleyeceğim, bu ankette çıkan sonuca göre forumun standart forum modunda da değişiklikler yapabiliriz.

Modlar Arası Geçiş
Konu Gösterim Modunuzu Değiştirmek İçin > Seçenekler > "Konu ve yorumları klasik mod, (Dikey Postbit) olarak göster"  seçeneğinde değişiklik yapabilirsiniz.
Light temada şöyle bir boşluk söz konusu yatay mod için:

[img*]http://imgup.io/images/2015/11/26/792cdebccc7752a96a251ae030cb740d.png[/img]
Forum üyelerinin önemli bir kısmı ankete katıldıktan sonra forumun standartını popüler tercihe göre değiştirebiliriz.
Dikey daha iyi !
Ben teeeee ne zaman 'yatay kullanıyorum' dediğimde gülmüştün Duman şimdi bu duruma ne diyeceksin :)
Görsel boyutlarından dolayı yatay kullanmak mantıklı özellikle laptoptaysan.
Bence bu temayla yatay gösterim modu daha iyi gidiyor.
Anket sonuçlarına göre forumun standart modunu Yatay Moda aldım, anketin gidişatının değişmesi durumunda standartı Dikey Mod yapabiliriz.
Eski forum görünümlerine alışkın birçok üyenin işine yarayabilir, uplanmasında fayda var.
Yatay mod daha orijinal duruyor diğer türlüsü her forumda var zaten o yüzden yatay mod.