Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Company of Heroes 2 - M26 Pershing
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
M26 Pershing Heavy Tank

311D94ACFF2B3102173A65607008EAD965F43C2B

Hakkında

Amerika'nın ağır tank ihtiyacını karşılayan hem zırhlı hem de piyade birliklerine karşı etkili doktrinsel ağır tank.

Bulunduğu Doktrinler
  • Heavy Cavalry
Üretim ve Yükseltme Maliyeti

13CP seviyesine ulaşıldığında 600MP ve 230 Fuel karşılığında çağrılabilir. 16 PopCap yer tutar. Tankın herhangi bir yükseltmesi bulunmamaktadır.

Kullanılabilir Özellikleri
  • M93 HVAP Armor Piercing Round: 90MU karşılığında bir sonraki atış için yüksek deliciliğe ve hasara sahip M93 HVAP mermisi doldurur. Yetenek aktif edildiğinde tank yeniden doldurur ve seçilen yönde mermiyi ateşler.
Tecrübe Getirileri
  • 1. Yıldız: +Hızlanma
  • 2. Yıldız: +Taret Dönüş Hızı, Etrafındaki piyadelere el bombası atmaya başlar.
  • 3. Yıldız: +İsabet, -Silah Doldurma Süresi
Yeni Başlayanlar İçin Tüyolar

Fiyatı ve geliş zamanı çok yüksek olduğundan dolayı 1v1 maçlarda ihtiyacınız olacak bir tank değil. Ayrıca bu tank için kaynak biriktirerek oyun üzerindeki etkinizi yitirmemelisiniz. Önce elinizdeki diğer tank seçenekleriyle oyundaki varlığınızı sağlamlaştırmalısınız.

Tank hem zırhlı hem de piyade hedeflerine çok yüksek hasar vermekte. Ancak diğer amerikan tankları gibi tank ekipleri dışarı çıkamaz ve yüksek can değeri sebebiyle tamir etmesi çok uzun sürer. Bu yüzden dikkatli kullanmanız gerekmekte.
3 yıldız alınca demek atış hızı azalıyor, bunu bilmiyordum :)
(02-05-2018, 05:21)napolyon94 : [ -> ]3 yıldız alınca demek atış hızı azalıyor, bunu bilmiyordum :)

Silah doldurma süresi azalıyor yalnız, atışlar arası geçen vakit azalıyor yani :P
Son güncellemede Jackson güçlenince müzelik oldu geçen 4v4 de karşımda gördüm gözlerim yaşardı :)
(02-05-2018, 14:19)Ayro : [ -> ]
(02-05-2018, 05:21)napolyon94 : [ -> ]3 yıldız alınca demek atış hızı azalıyor, bunu bilmiyordum :)

Silah doldurma süresi azalıyor yalnız, atışlar arası geçen vakit azalıyor yani :P

Tamam canım zaten öyle olur, mermi hızı azalacak değil ya :D, zaten 60 fps de 2 frame ya görüyoruz ya görmüyoruz mermiyi :) 

şu an ki meta da Sherman'lar nasıl? 1 senedir pek girmiyorum.
(07-05-2018, 01:15)napolyon94 : [ -> ]şu an ki meta da Sherman'lar nasıl? 1 senedir pek girmiyorum.

3v3 yada 4v4 oyunlarda Shermanın yüzüne bakan yok. Easy Eight bile tozlu raflarda. Çok acil durumlarda Sherman basıp durumu çevirmeye çalışanlar oluyor. Ama piyadelere karşı piyadelerinin kabiliyetli olması ve tanklara karşı Jacksonun güçlenmesi ile meta da yeri yok. 1v1 yada 2v2 oynuyorum Shermanın yanına AT de basıyorum diyorsan şansın var.
(07-05-2018, 13:32)irfandurmus : [ -> ]
(07-05-2018, 01:15)napolyon94 : [ -> ]şu an ki meta da Sherman'lar nasıl? 1 senedir pek girmiyorum.

3v3 yada 4v4 oyunlarda Shermanın yüzüne bakan yok. Easy Eight bile tozlu raflarda. Çok acil durumlarda Sherman basıp durumu çevirmeye çalışanlar oluyor. Ama piyadelere karşı piyadelerinin kabiliyetli olması ve tanklara karşı Jacksonun güçlenmesi ile meta da yeri yok. 1v1 yada 2v2 oynuyorum Shermanın yanına AT de basıyorum diyorsan şansın var.

Aynen 3v3 -4v4'te kullanmaya çok çalıştım ama pek doğru dürüst yararlarını göremedim. M4A3 Shermanları yine bir yere kadar idare edebiliyorlar fakat sherman easy eight (0CP-M4A3 Sherman 'Easy Eight') kadar hurda bi tank yoktur sanırım. Alman tanklarına karşı hiç şansı yok.
Ama ingilteredeki sherman firefly biraz daha güçlü. Özellikle roket atma özelliği ile baya işe yarar bir tank.
Bu tanka multilerde genellikle hiç kullanana rastlamıyordum. Pantherlere karşı çok fazla şansı yok ama yine panther gücünde. Ama Pantherlere oranla şöyle bir avantajı var, bir infantry grubuna rahatlıkla wipe atabilirsiniz tek atışta. Özellikle köşe noktalarında çok kez wipe attığım oldu.
Bu tankı veren komutan boşuna rangers vermiyor, eğer 4-5 tane rangsers basıp bazuka koyarsanız o rangers timi hiç abartmıyorum königstigeri patlatması 10 saniye sürüyor. Bu bir exploit mi bilmiyorum fakat anladığım kadarıyla relic geliştiricileri bu tarz şeyler koymayı seviyor oyuna, bir arada sturmtiger çok opmuş. Zamanla çok güçlü olan şeyleri nerfliyorlar. Yaptıkları şeyler daha çok oyuncuların hoşuna gideceği türden şey aslında.
Ben bunu yaptığımda birer tane königstiger va jadtgier indirdiğimi hatırlıyorum. Arkaya bir ambulans bir retreat noktası koyup bu rangersleri m26 eşliğinde kullansanız zaten oyunda hile yapmış gibi oluyorsunuz.
Üstelik m26'ların ammunition karşılığında güçlü mermiyi kullanırsanız daha iyi hasar veriyor.
Pratik bir tank, teknik bir tank kullanmasını bilene çok eğlenceli bir tank kullanmasını bilmeyene: "moruq bu m26 pantherlerin karşsınıda hemen patlıyor aykü ben hiç sevmiyorum bu tankı"