Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Yeni Üyeler İçin Bazı Bilgiler
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhabalar, Strategyturk forumlarında forumun birçok parçası kullanıcıların zevklerine göre modifiye edilebiliyor, aynı şekilde forumun bazı özellikleri eski tarz forumlara alışkın üyeler için Strategyturk'un komplike bir yapısı olduğu kanısı yaratabiliyor, bu konuda forumun modifiye edilebilir her özelliğini ve değiştirilebilen önemli ayarları anlatacağız.

1. Renk Değiştirme ve Arkaplan Deseni/Görseli Seçme
Sağ üstte nickinizin yazılı olan yerin hemen sağındaki buton aracılığıyla forumun rengini ve arkaplan deseninin zevkinize göre değiştirebilirsiniz, aynı şekilde isterseniz strateji oyun arkaplanlarından oluşan galeriden arkaplan seçebilirsiniz. İleriki zamanlarda yeni renkler, desenler veya arkaplanlar yüklenebilir.

Eğer butonu bulamadıysanız şu görsel yardımcı olabilir.

Aynı zamanda isterseniz forum arkaplanına ufak bir eklenti yardımıyla kendi istediğiniz resmi yükleyebilirsiniz, bunu yapabilmek için aynı zamanda bu arkaplanın kalıcı olmasını sağlayan onikidokuz'un konusunu inceleyin.
 
2. Forumun Darlığını/Genişliğini Ayarlama
Nickinizin 2 sağındaki butondan forumun görünümünü dar mod ve geniş mod arasında değiştirebilirsiniz. Farklı durumlarda farklı forum modları kullanabilirsiniz, örneğin anasayfada dar mod kullanırken konu içerisinde mesajı daha geniş görmek için forum modunu değiştirebilirsiniz.  Genellikle arkaplanda desen yerine ekran kağıdı kullanan üyelerimiz arkaplanı daha çok görebilmek için forumu dar modda kullanıyor.

Bu iki mod arasında karşılaştırmayı şuradan görebilirsiniz. Aynı şekilde onikidokuz'un konusundaki eklenti kurularak bu ayarın kalıcı olması sağlanabilir.

3. Konu Gösterim Modunu Belirleme
Günümüzde derece olarak modern yazılıma sahip forumlarda profil alanı mesajın üstünde bulunurken birçok forumda hala solda kullanılıyor. Biz Strategyturkte her iki modu da destekliyoruz ve bu farklı konu gösterim modları için farklı özelliklerimiz var. 

Bu forum modları arasında geçiş buradan ayarlanabilir. Sağdaki Konu Gösterim Ayarları seçeneklerinde en üstte bulunan kısma tik atarak veya tiki kaldırarak bu değişikliği yapabilirsiniz. 

Hangi konu gösterim modunuzu kullandığınızı bu konudaki ankette belirtebilirsiniz. Eğer belli bir seçenek aşikar bir şekilde diğerini geçerse forumun standart modunda değişiklik yapabiliriz.

4. Forum Anatabını Ayarlama
Eğer belli bir forum tabını diğerlerinden çok daha fazla kullanıyorsanız o forum tabını anatabınız olarak belirleyebilirsiniz. Forumun default tabı Strategyturk Genel bölümlerinin bulunduğu, ev ikonunun bulunduğu tabdır ancak isteyen kullanıcı kendisine ayrı bir default seçebilir.

Forum tabı sistemini kullanmak istemeyen üyeler Klasik Düzen tabını default tab seçerek forumun tüm bölümlerini tek bir sayfada listeleyebilir. Bu değişikliği buradan Forum Görüntüleme Ayarları sekmesinde Varsayılan Tab seçeneğinde değişiklik yaparak sağlayabilirsiniz.

5. Cevap Verme Modunu Değiştirme
Farklı yazılımdaki modlarda bir konuya cevap yazıldığında mesaj yazma editöründe direkt olarak kaynak modu görüntülenebiliyor, bu kaynak modunda her şey kod halinde gözükür ancak bu tür editörler kendilerine has belli başlı dezavantajlar içerir.

Örneğin internette istediğiniz bir sayfayı içerisindeki resimler ve yazıların şekilleriyle birlikte kopyalayıp forumdaki mesajınıza yapıştırabilirsiniz, ancak kaynak modunda görüntülenen kodlar bulunan cevap kısmında bunu yapamazsınız. Bunu istediğinizde mesaj içerisinde en sonda olan butona tıklayarak modlar arasında geçiş yapabildiğiniz gibi ayarlarınızdan her mesajın otomatik olarak kaynak modda görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu değişikliği buradan Diğer Ayarlar sekmesinden en sondaki yere tik atarak yapabilirsiniz.