13. Dönem Aedile Alımları
#1

6m4j6v.png
AEDILE ALIMLARI XIII
Bu konu 2017 Sonbahar Dönemi Aedile Alımları konusudur.
Lütfen başvuruda bulunmadan önce bu mesajı sonuna kadar okuyun.

SIKÇA SORULAN SORULAR
Aedile nedir?
Strategyturk Forumlarında her forum kategorisinin (Paradox, Total War, Blizzard gibi) bir ekibi mevcuttur. Üyeler bu kategorilerin geliştirilmesi ve düzenlenmesi sorumluluğunu üstlenerek bu ekiplere katılabilir. Bu ekiplerin üyelerine Aedile ünvanı verilir ve Aedileler katıldıkları ekibin odaklandığı kategori genelinde yetki sahibi olurlar. Her forum ekibinin belli bir Aedile limiti ve bir ekip lideri (Praetor) pozisyonu bulunmaktadır. 

Aedile olarak benden ne beklenmektedir?
Aedilelerden beklentimiz parçası olduğu ekibin odaklandığı bölümlerle ilgilenmesi, bu bölümlerin geliştirilmesi için çalışmalarda bulunmasıdır. Strategyturk Forumlarında tüm stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform oluşturmak istiyoruz ve bu hususta bu amacı benimsemiş, güvenebileceğimiz takım arkadaşlarımıza ihtiyacımız var.

Aedile olarak foruma ne kadar zaman ayırmam gerekir?
Aedile olarak foruma ayırdığınız zamanın herhangi bir önemi yok, ancak burada anlaşılması gereken şey Üye Aktivitesi ile Aedile Aktivitesinin birbirinden tamamen ayrı şeyler olduğudur, örneğin gün içerisinde uzun süre forumda üye olarak aktif olup, Aedilelik tanımı içerisinde bir aktivite sergilemiyor da olabilirsiniz, foruma günde 30 dakika zaman ayırıp Aedile aktivitesi doğrultusunda yapmanız gerekenlerden fazlasını dahi yapıyor olabilirsiniz.

Birden fazla ekipte Aedilelik yapabilir miyim?
Bir üye birden fazla ekipte Aedile olarak görev alamıyor. Bu durum hem istediğimiz yönetim yapılanmasına aykırı hem de aradığımız ekip ruhu, bir kategorinin geliştirilmesinde görev alan kişilerin birbirini tanıması ve çeşitli görevlerde birlikte hareket etmesi - iş bölümü yapması gibi durumlarda sıkıntılara sebebiyet verebiliyor. Ancak herhangi bir bölümün ekibinde yer almanız, o bölüm dışındaki bölümlere katkıda bulunamayacağınız anlamına da gelmiyor. 

Aedile başvurularını neye göre değerlendiriyorsunuz?
Aedile başvurularında öncelikli kıstas başvurulan ekibin genel durumudur. Daha önceki alımlarda da kimi zaman özellikle belirttiğimiz üzere bazı bölümlerde özellikle yeni Aedilelere ihtiyaç duyabiliyoruz, bazı bölümlerde durumumuzdan büyük oranda memnun olabiliyoruz. Bu açıdan başvuru yaptığınız bölümde Aedile olamamış olmanız illa ki 'sizin reddedildiğiniz' anlamına gelmeyebilir, çünkü ekiplerimizin kapasitesi kısıtlı ve daha kötü bir durumdaki ekip için alımlarda daha cüretkar olabilirken bazı bölümlerin ekiplerinde çok sayıda başvurudan sadece 1'ini seçmemiz gerekebiliyor.

Bunların yanı sıra forumdaki üyeliğinizin durumu, üye olarak aktiviteniz Aedilelik değerlendirmesinde belirleyici faktör olabiliyor. Ancak unutmayın ki eğer ekipte ihtiyaç varsa, üye olarak kendinizi göstermeniz durumunda Aedilelik Alımları dışında da yöneticilerden özel mesajla ekibe davet edilebilirsiniz. Bu sorular dışında aklınıza takılan herhangi bir soru için bana özel mesaj atabilirsiniz, tüm özel mesajları cevaplayacağım.

EKİPLER VE ALIM İHTİYACI
Genel Forumlar Ekibi (Orta)
Paradox Ekibi (Düşük)
Total War Ekibi (Orta)
Firaxis Ekibi (Yüksek)
Microsoft Ekibi (Yüksek)
Blizzard Ekibi (Orta)
Diğer Strateji Ekibi (Yüksek)

BAŞVURU ŞEKLİ
Bu konu üzerinden yorum yazarak Aedileliğe başvurabilirsiniz. Başvuru mesajınızda hangi ekibin bir parçası olmak istediğiniz açık bir şekilde belirtilmelidir, mesajınızda neden Aedile olmak istediğinize dair bir metin bulundurabilirsiniz, başvuru yapan her üyenin başvuru mesajı dışında mesaj ve aktivite geçmişi -özellikle başvurduğu kategori bünyesinde- incelenir. Konu içerisinde başvuru mesajı olmayan iletiler kaldırılmaktadır.

FAYDALI LİNKLER
[Forum Yönetici Rütbeleri]
[Ekip Sistemi Tanıtımı]
[Ekiplerin Mevcut Durumu]

NErraO.png Ybrrn6.png 81DDqa.png

[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
#2
Total War Ekibi,Tecrübelerimi herkes biliyor beni tanıyan ama yine de bir özet geçeyim.TW Oyunları ile en azından bir 8 yıllık tanışıklığım vardır belki daha da fazla daha önce başka bir forumda TW alanında modluk'ta yaptım,başka sitelerde'de hem modluk hemde yöneticilik görevimlerim oldu.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 2 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
#3
Paradox ekibinin ihtiyaç seviyesinin düşük olması nedeniyle Genel forumlar ekibine katılmayı talep ediyorum. 
Çoğu zaman elimde paylaşılmaya değer kaynaklar, görseller, yazılar olabiliyor, bunların paylaşımını ve düzenlemesini yapmak, titiz bir çalışmaya dönüştürüp, o haliyle sunmak adına başvuruyorum.
Ara
#4
Microsoft ekibine başvuruyorum
giphy.gif
Ara
#5
Paradox ve TotalWar bölümüne başvuruyorum
Ara
#6
Diğer stratejiler bölümünü düşünen arkadaşlar bölümü canlandıracak fikirlerle gelirse çok hoş olur, yalnız başıma oturup kara kara düşünüyorum  :roll:
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
#7
10 ekim dogum gunumdu. Ayrica beni de biliyorsunuz. Eu4 hoi4 ck2 vic 2 butun paradox oyunlarinda doktora yaptim tabiki paradox bolumune basvuruyorum
Ara
#8
Genel forumlar bölümüne başvuru yapıyorum.Microsoft bölümü veya Diğer strateji bölümü de uygun olabilir.Teşekkürler.
Bir Japon Atasözü der ki:
Davranışlarınızı yönetin yoksa onlar sizi yönetir.
Ara
#9
Alımlar için son 1 hafta.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
#10
Alımlar sona erdirildi, başvuran herkese teşekkürler.
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.