2020 Sonbahar PZC - El Alamein '42 Etkinliği
Güzel oyundu herkesin eline sağlık. Operation LittleCharge bitmeden teslim olmanıza biraz üzüldüm, 24 saat süresi vardı 40. tur gibi bitecekti. Daha onunla ilgili rp yapmaya devam edecektim ama olsun.
tTRiYax.png
[+] 2 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok eğlenerek oynadım. Güzel oyun için katılan herkese teşekkür ederim. Güzel savaştı.
76561198034761601.png
Ara
Takip edenler için El Alemeyn muharebesinin bilançosu

Müttefik başlangıç kuvveti: 17708 asker 700 top 449 araç ve 172 uçak
Müttefik kuvvetlerin kayıpları: 4019 asker 111 top 95 tank ve 11 uçak
Müttefik kalan kuvveti(geri kazanımlarla beraber): 14198 asker 598 top 378 araç ve 164 uçak

Mihver başlangıç kuvveti: 15406 asker 605 top 332 araç 71 uçak (Bunlardan 3832 asker 170 top 95 tank Alman uyruklu, kalanları İtalyan uyrukludur.)
Mihver kuvvetlerin kayıpları: 8439 asker 289 top 220 tank 3 uçak
Mihver kalan kuvveti(geri kazanımlarla birlikte): 8223 asker 350 top 80 tank 74 uçak

% bazında en fazla yıpranan piyade Müttefik tümeni: 2. Yeni Zelanda Tümeni (tüm kuvvetinin %43 ünü kaybetmiş bulunmaktadır.)
% bazında en fazla tank kaybeden zırhlı Müttefik tümeni: 7. Zırhlı Tümen (Mevcut tanklarının %54 ünü kaybetmiş bulunmaktadır.)
% bazında en fazla top kaybeden Müttefik kolordusu: 10. Kolordu (Mevcut toplarının %40 ını kaybetmiş bulunmaktadır.)

En kahraman piyade birliği 1908 kişilik mevcutlarından sadece 638 kişi kalana kadar hattı savunan 5. Yeni Zelanda Tugayı, en kahraman tank birliği düşman hakkında muazzam bilgiler toplayan ve savunmasız düşman birliklerini avlayan 7. Zırhlı Tümen, en kahraman topçu birliğiyse sürekli atışlarıyla düşmana kan kusturan 64. Orta Alay seçilmiştir.

[+] 4 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Biraz geç de olsa etkinlik için ufak bir timelapse hazırlamak istedim. Duruma göre diğer pzc etkinlikleri için de bundan veya yapabilirsem daha iyisini hazırlayabilirim. Daha iyisi nasıl yapılabilir şimdilik pek bir fikrim yok.

el_alamein_timelapse.gif
tTRiYax.png
[+] 5 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Timelapse için eline sağlık @reddga.

Güneydeki fixed İngilizleri tetiklemeden sadece El-Alemein yönüne odaklansaydık belki farklı bir sonuç olabilirdi. Bir de ben, sahip olduğum tüm birliklerii 3 altıgene yığıp blitzkrieg atma hayalimin hiç de hayal ettiğim gibi olmadığını biraz geç öğrendim orada. Düşman topçularında hiç acıma yokmuş. Ancak oynarken yine de eğlenmiştim. En azından 2km dibine kadar geldik, şöyle dürbünlerle bir baktık Alamein'e.
76561198034761601.png
[+] 3 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-01-2021, 16:05)Craetus : Timelapse için eline sağlık @reddga.

Güneydeki fixed İngilizleri tetiklemeden sadece El-Alemein yönüne odaklansaydık belki farklı bir sonuç olabilirdi. Bir de ben, sahip olduğum tüm birliklerii 3 altıgene yığıp blitzkrieg atma hayalimin hiç de hayal ettiğim gibi olmadığını biraz geç öğrendim orada. Düşman topçularında hiç acıma yokmuş. Ancak oynarken yine de eğlenmiştim. En azından 2km dibine kadar geldik, şöyle dürbünlerle bir baktık Alamein'e.
Aynen ben de eğlendim. Sen birlikleri kıyma ederken üzülmedim değil ama ben kendim de pek bir şey yapamadım kendi cephemde .d
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.