Age of Empires IV - Beklentileriniz
okBa92.png

Age of Empires IV Beklentileriniz 
Bildiğiniz gibi Age of Empires IV'ün -yıllardır beklenen- duyurusu, bir hafta önce Gamescom'da gerçekleşti. Fakat oyunun hangi devirleri konu alacağı veya mekanikleri konusunda resmen hiçbir bilgi verilmedi. Sizce Age of Empires IV nasıl bir oyun olmalı, istediğiniz mekanik, "kesinlikle bu da olmalı" dediğiniz özellikler neler?
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Modern zamanda geçmemeli.
giphy.gif
[+] 1 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Beklentim değil ancak umduğum şey hayalkırıklığı olmaması, hem oyuncular, hem de şirket açısından. Bu oyun klasik RTS oyunları arasında çok önemli, gönül ister ki ortaya güzel bir oyun çıksın ve diğer eski RTS serilerine ilham olsun, Warcraft 4 görelim, Age of Mythology 2 görelim.
harita da kaynak toplayalımi temsili bir endüstri olsun, ama COH serisinde ki kadar ayrıntılı bir fizik etkileşimi olsun (örn: tankların zırh kuşağının gelen mermiye göre tepkisi)
Ara
(05-09-2017, 03:13)napolyon94 : harita da kaynak toplayalımi temsili bir endüstri olsun, ama COH serisinde ki kadar ayrıntılı bir fizik etkileşimi olsun (örn: tankların zırh kuşağının gelen mermiye göre tepkisi)

O zmn direk COH yapsınlar.
giphy.gif
Ara
Modern zamanda geçmesin. İkinci oyunun üzerine güzel şeyler ekleyip çıkarsalar da razıyım.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
[+] 1 üye strateggy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Grafikleri çokca geliştirmekten çok oyunun mekaniklerine odaklanırlarsa çok iyi olabilir. Belki diplomasi falan da eklenebilir.
Ara
AOE2 yi geliştirsinler bence
giphy.gif
Ara
Aoe 3 grafiklerinde aoe 2. Tüm beklentim bu kadar. Ama nedense o da olmayacakmış gibi hissediyorum.
Ara
Aoe 2 ile aoe 3 birleşimi tarzı olsun. Ama oyunu aslını bozmasınlar. Kesinlikle modern çağ'da geçmesin.
Ara
AoE serisini en az Total War kadar oynamışlığım vardır. Üçüncü oyunu ikinci oyundan sonra çok iyi gelmişti ve hala arada oynarım.

Benim beklentilerim fazla değil. Yalnızca modern bir çağda geçmesin. Antik bir çağ hoş ve baya fazla devlet olması iyi olur. Her birinin birimleri ve binaları farklı olmalı. AoE 2 deki gibi bir birine benzememeli.

Birde Steam platformuna gelirse, başarım ve kart. Tadından yenmez. :)
Ara
(28-11-2017, 19:55)qrishimo : Aoe 2 ile aoe 3 birleşimi tarzı olsun. Ama oyunu aslını bozmasınlar. Kesinlikle modern çağ'da geçmesin.

Helikopter,uçak gibi hava birimleri gelmesin lütfen.

@Void
Steam'e gelmeyecek.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Trench warfare.
Ara
Age of Empires 1 = İlkçağ
Age of Empires 2 = Ortaçağ
Age of Empires 3 = Yeniçağ/Yakınçağ
Age of Empires 4 = ??? Görünüşe göre modern zamanlar gibi.

Ama çoğu oyuncu gibi bende modern zamanlar yerine iyi grafiklere sahip oynanışı kolay AoE 2 isterim.
q59zb6s.jpg
Ara
Eğer WWI veya WWII dönemlerinde geçecekse company of heroes ile benzerlik göstermez diye umut ediyorum. Sonuçta relic yapımını üstlenmiş belli olmaz.

Modern çağ ve ilerisinde geçecekse de umarım bunu age of empires tadını bozmadan yaparlar.
tTRiYax.png
Ara
(24-01-2018, 12:46)irfandurmus : Age of Empires 1 = İlkçağ
Age of Empires 2 = Ortaçağ
Age of Empires 3 = Yeniçağ/Yakınçağ
Age of Empires 4 = ??? Görünüşe göre modern zamanlar gibi.

Ama çoğu oyuncu gibi bende modern zamanlar yerine iyi grafiklere sahip oynanışı kolay AoE 2 isterim.

Yayınlanan duyuru videosu açık değil mi? https://www.youtube.com/watch?v=RYwZ6GZXWhA

"Antik dönem imparatorlukları kuruldu, orta çağ krallıkları yıkıldı, yeni dünya keşfedildi, şimdi, yeni bir çağ geldi."
Ara
Beklentim iyi bir oyun olması.
Ara
Dünya Savaşları zamanında geçecekse kesinlikle CoH gibi olmamalı. Relic'in AoE serisini CoH'a çevirmesinden endişe ediyorum açıkçası.

Teaser'da duyduğunuz gibi "a new age" diyor. Benim tahminimce uzay çağına gidilecek. Belki Star Wars'taki gibi savaşların uzayda ve karada eş zamanlı olarak yapıldığı ilginç bir uzay oyunu sunulabilir. Tek tıkla yörüngedeki çarpışmaya geçersiniz aynı anda karada da birimleriniz olur. Ancak AoE kimliğinden çıkmadan bunu nasıl yaparlar bilemiyorum. Modern dönemlerdeki savaş mantığı Age of serisinden çok uzakta çünkü.
Ara
Sanırım victoria döneminde geçecek.
Ara
Dönem olarak 1860-1945 arasında geçecek diye bekliyorum. At fava bekle
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.