Age of Mythology - Ra
#1
MvBXv7.pngAge of Mythology Tanrıları: Ra
Tarihteki en erken ve en başarılı tarım kültürlerinden biri olan Mısırda, tanrılar arası üstünlük de Güneş Tanrısı olan Ra'daydı. Mısır firavunlarının soyunun Ra'ya dayandığına inanılırdı. Gündoğumunda Ra yeni doğmuş bir çocuk olarak kabul edilirdi, öğlen saatlerinde Ra uçan bir kuş veya asıl formunda bir teknede tasvir edilir, gün batımında ise ölüler diyarına doğru inmekte olan bir yaşlı adam olarak görülürdü. Bu seyahati boyunca kendisini arayan ve ele geçirmek isteyen, yeraltı dünyasından gelme büyük yılan Apep'ten kaçmak veya onla savaşmak zorunda kalırdı. 

Daha ileri antik Mısır döneminde Ra Isis'e gerçek adını söylemek zorunda kalır, böylelikle Isis de Ra'nın bazı güçlerinden yararlanabilir. Zaman içerisinde bazı tanrılar popülerliğini yitirip bazıları daha ön plana çıksa da, Antik Mısır'da Güneş her zaman en güçlü varlığın sembolü olarak kaldı. İleri dönemde Ra genellikle diğer tanrılarla birlikte özdeşleştirerek onların prestijini arttırma amacıyla kullanıldı, örneğin Ra-Atum veya Amun-Ra.

Tanrı Gücü: Rain
rain.jpg1 dakikalığına tarladan elde ettiğiniz kaynağı %300 arttırır, diğer oyuncuların elde ettiği kaynağı ise %200 arttırır. Bu tanrı gücü kullanılmaktayken başka bir tanrı gücü kullanılamaz, sadece yerleşim merkezinin etrafındaki tarlalara etki eder.

Rain tanrı gücü düşmanlarınıza da etki ettiği için kullanabileceğiniz bir taktik düşmanlarınızdan önce tarla yapıp bu özelliği düşmanlarınız tarla yapmamışken kullanmak olabilir. Ancak bu her zaman oyunun erken döneminde hızlıca tarlaya geçmenin iyi fikir olduğu anlamına gelmez. Bu tanrı gücünün klasik çağın ortalarında kullanılması, hızlıca et elde edip 3. çağa geçilerek Chariot ve Camel birimlerinin üretilmesini sağlayabilir. Bu tanrı gücü kullanıldığında firavunuzun town centerda görevli olduğuna emin olun.
(Diğer Mısır tanrılarının tanrı güçlerine dair bilgi almak için tıklayın)

Özel Teknoloji ve Bonusları
  • Ra'nın özel teknolojisi Skin of the Rhino ile işçileriniz hack/pierce saldırılara karşı %30 daha düşük zaafa sahip olurken hack saldırıları %10 güçlenir.
  • Ra'nın firavunları town center vb. toplama binalarında empower eylemini yaptığında oradaki üretimi %20 yerine %25 hızlandırır.
  • Ra'nın Priestleri de firavunlar gibi empower yapabilir, Priestler firavunlardan farklı olarak üretimi %15, inşaatı %30, araştırmaları ve birim üretimini %20 hızlandırırlar.
  • Ra'nın Camel ve Chariot Archer birimleri %22 daha fazla cana sahiptir ve %10 daha hızlı hareket ederler.
  • Ra'nın Monument binaları %25 daha ucuzdur ve %20 daha güçlüdür.
Minor Tanrı Seçenekleri
(Minor tanrılar için konu açıldığında bu görsellere yönlendirmeler eklenecektir.)

Strateji ve İpuçları
Ra güçlü ekonomik bonuslara sahiptir. Firavun ve Priest birimlerinden doğru bir şekilde yararlanması durumunda diğer uygarlıklardan 1 adım öne geçebilir. Ra oyuncusu hızlıca 3. çağa geçip Camel ve Chariot avantajlarından yararlanarak haritadaki yerini sağlamlaştırmalıdır. Sahip olduğu Rain tanrı gücü, çağ atlarken kullanacağı eti bulmasında faydalı olabilir. Ra ile oynarken elde ettiğiniz tecrübeleri ve taktikleri bu konu altında paylaşabilirsiniz.
Per aspera ad astra.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.