Aksiyon: Red Dead Redemption 2
(09-02-2020, 03:33)Rzenma : Bu oyunun online versiyonu zevkliymiş aslında nedense aklımda kötü diye kalmıştı. Oynayan varsa eklesin beni para kazanalım biraz. Tek başına görev yapılarak fazla para kazanılmıyor. Gidiyorum görev alıyorum 10 kişi öldürüyorum kaçırılan wagonu geri getiriyorum ön cebime 7 dolar sıkıştırıp yolluyolar beni sinirim bozuluyor. Bounty hunter felan da çok kazandırmıyor. Bir tek hazine bularak iyi para kazandım başkada haritam kalmadı nereden harita buluyoruz onuda bilmiyorum.

Trader rolüyle teslimat başı 60 dolar kazanıyorum daha ilk seviyelerdeyim
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
(09-02-2020, 11:01)Ragnvaldr : Online modunu hiç iyi bulmadım ben. Oyun sunucuları durmadan hata veriyor, sunucuya girmeyi başarsan bile hayvan sayısının çok az olduğu sunuculara denk gelebiliyorsun. Bunları düzeltirlerse tekrar bakabilirim.

Evet arada hata veriyor oyundan düşüyorsun ama oynanmayacak gibi değil. Hayvan sayısının çok az olduğu bir sunucuya rastlamadım anladığım kadarıyla hayvanlar sürekli spawn oluyor bataklıkta ufak göl gibi bir yerde timsah öldürdüm sonra balık tutmayı denedim sürekli balık spawn olmaya başladı çok sığ bir göldü balıkları tabancayla vurarak bile yakalayabiliyordum 10-15 tane balık tuttum hiç bitmedi kampa gidip geri döndüğümde o gölde yine timsah vardı.

(09-02-2020, 18:55)cemal : Trader rolüyle teslimat başı 60 dolar kazanıyorum daha ilk seviyelerdeyim

Bende trader rolüne sardım kampa satmak için kamyonla hayvan kürkü getiriyorum. Wild animal hunt challenge katılıp herkes hayvan vururken ben kürk topluyorum topladığım kürkler bende kalıyor onları da kampa götürüp satıyorum ama artık sıkmaya başladı. GTAV deki gibi bir sistem getirmeleri lazım bu oyuna, yolda bulduğun silah at vb şeylere sahip olabilmeliyiz çok ileri seviye şeylere sadece satın alarak sahip olmalıyız. Kamp mevzusu yerine bir çiftlik satın alıp onu büyütseydik keşke. Özgürlük hissini çok kısıtlamışlar.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Sezar
Ben PC'de bitirdim. İ3 7100 işlemcim Gtx 1060 3 Gb ekran kartım var. Orta üst karışımı daha çok ortaya yakın şehir içi minimum 35-40 şehir dışı minimum 60 FPS düzeylerinde oynayabildim. Şehir içinde işlemcim darboğaz yaptı yoksa daha iyi performans alabilirdim. İşlemcin Ryzen 5 1600 seviyesinde ise ve orta bir ekran kartın varsa üst ayarlarda 60 FPS zorlarsın diye düşünüyorum. Yani oyunun optimizasyonu çok kötü değil. Yalnızca bir kere oyundan attı. 

Online mecraya henüz girişmedim.

0_0.jpg
Vir sapit qui pauca loquitur
[+] 2 üye Emirhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Online versiyonu ayrı olarak satılmaya başlandı steamde 40 tl.
Ara
Online'ya tekrar bi gireyim dedim. Noel arafesinde olduğumuz için tüm haritaya kar texturesi atmışlar. Görüntü kalitesi bayağı düşmüş. Çok kötü gözüküyor ya çöle ormana her yere beyaz texture atmışlar. Bir an acaba ben mi abartıyordum grafikleri gözümde diye şüpheye düştüm. Bildiğin ps4'ün en güzel oyunundan en kötü oyununa dönüşmüş. Kar atsalar sıkıntı değil hani karlı dağlar çok güzel ama burada sadece texture atmışlar beyaza boyamışlar toprağı.Yılbaşı geçsinde düzeltsinler. Edit: Baktımda sonradan birikecek kar diyen varda bakalım doğru mu
Onun dışında naturalist, moonshine(traderin daha fazla kazandıranı),... gibi birkaç rol eklemişler. Gerçi trader olarak iyi para kaldırmaya devam ediyorum. Hayvan spawnları da şu an sıkıntısız gibi duruyor. Düzeltmişler galiba bolca hayvan çıkıyor karşıma.
Bu arada pc tarafında oynamanızı tavsiye etmiyorum. Bolca hacker var hemde rockstar serverleri pek güvenli değil.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
(24-12-2020, 04:16)cemal : Online'ya tekrar bi gireyim dedim. Noel arafesinde olduğumuz için tüm haritaya kar texturesi atmışlar. Görüntü kalitesi bayağı düşmüş. Çok kötü gözüküyor ya çöle ormana her yere beyaz texture atmışlar.  Bir an acaba ben mi abartıyordum grafikleri gözümde diye şüpheye düştüm.

Tekrar girdim daha fazla kar eklemişler daha iyi gözüküyor. Artacaksa iyi
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Arkadaşlar oyunu online kısmı ile ilgili iki sorum var.
1. Roller harsicinde yapılabilecek yeteri kadar şey var mı? İçerik olarak. Battle royale taarzı şeyler hariç.
2. Para kazanmanın ve seviye atlama gibi şeylerin önemi gerçekten var mı. Yani gelişim hissiyatı nasıl.
Ara
(30-12-2020, 11:26)birisi43 : Arkadaşlar oyunu online kısmı ile ilgili iki sorum var.
1. Roller harsicinde yapılabilecek yeteri kadar şey var mı? İçerik olarak. Battle royale taarzı şeyler hariç.
2. Para kazanmanın ve seviye atlama gibi şeylerin önemi gerçekten var mı. Yani gelişim hissiyatı nasıl.

1. Altın bar ve para kazanabileceğin stranger missionları var haritada birkaç tane npc var. Yolcuları soyup malları satabilirsin avcılık yapıp hayvanları kasaplara getirebilirsin. Ama roller asıl olay. Çoğu içerik ve ilerleme hissiyatı orada. Tavsiyem stranger missions+günlük görevler kasıp o altınla bounty hunter açmak ondan sonra günlüken az yarım saat oynarsan bir süre sonra yeterince altın biriktirip diğer rolleri de açarsın. Ne kadar çok rol açarsan o kadar çok günlük görev ekleniyor ve kazandığın altın bar miktarı artıyor.

2. Genel olarak var rolleri de ekliyorum bu işin içine. Kampımı upgrade etmemden yemek pişirmek için kazan eklememden tut tüfeğime kullandığım mermiye zaman geçtikçe ilerlediğini hissediyorsun. Aldığın wagonlar, moonshine kulubesine gizli bar açmak vb...
Para zor kazanıldığı için kıymetli. Trader rolüne ilk başladığımda ürün sattığımda 60 dolar kazanıyordum şimdi hunting wagon var 100lük delivery wagon var. Bi satışa çıkıyorum 500 dolar giriyor cebime.
Collector rolünde level atladıkça eşyaları daha kolay bulabiliyorsun metal dedektör satın alıyorsun vb

Kişisel olarak çok hoşuma giden bir online oyun oldu. Böylesine bir açık dünya mmo tarzı AAA oyunu daha önce hiç görmedim. Ama hala çok eksiklikleri var. Oyuna birsürü şey eklenecek ilerleyen yıllarda. Bende bir ay oynuyorum birkaç ay sonra update gelince tekrar atıyorum bir ay.

Bu arada konuya şu videoyu atmak için girdim sonra nerelere geldim.

俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Birkaç ekran görüntüsü

俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cross-platform var mı?
Sic Parvis Magna
Ara
Red_Dead_Redemption_2_16.12.2020_13_30_35.png
[+] 1 üye Kirpi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuna realistic texture modu yüklemeye çalıştım ama hangi ayarları home tuşuna basıp açmam lazım o kısmı bulamadım. Daha önceden kuranınız varsa acaba hangi ayarları aktive etmem laızm
Ara
Benim gibi fort wallace'ye gidip sniperle askerlere terör estiren varmı acaba?
Ara
13 Temmuz'da Blood Money isimli bir eklenti geliyor online için.

Oynamak isteyenlerle deneyebiliriz.
(11-07-2021, 04:29)Duman : 13 Temmuz'da Blood Money isimli bir eklenti geliyor online için.

Oynamak isteyenlerle deneyebiliriz.
Bu aldığım en iyi haber sonunda online'da soygunlar yapabileceğiz.
Ara
RDR2_20210714_124737.png
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Online indirime girdi. Sizce hala alınır mı?
Ara
Açıkçası online o kadar iyi değil, 80 liraya değer mi bilmiyorum. Hiç singleplayer oynanmayacaksa düşünülebilir ama oyunun en güçlü yanı singleplayer'ı.
Ara
Ben Epic'den almıştım. Online çok eksik ama Blood Money'in gelmesi iyi oldu.
Ara
1404210_20210718143502_1.png
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.