Allah'ını seven devlet onersin
Kolonci devletle oynuyorum sürekli beklemek satmıyor.Osmanli oynuyorum ai nin salak saçma orduları fizandan Macaristan'a götürmesi yüzünden oyundan soğuyorum.
En zevk aldığım devlet 40 kere daha oynarım dediğiniz devlet var mı?

1.28.3 oyunum full DLC
Ara
Nepal'e yakın Sikkim var öneririm. Sikkim ile Sikh olup Silk üreten tüm şehirleri ele geçirmeye çalış, al sana hedef de verdim. Başlangıçta olan bir ülke değil maalesef vasal olarak serbest bırakıp ona geçmen gerek.
Ara
Great Horde,Bizans,Memlük,Moldavia.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ajam ile oyna 20 yılda persia kurup doğunun bütün ticaretini irana getirip osmanlı memlük tokatla
[+] 1 üye 4S0S nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Transoxiana, khmer
Edit:Allahım yok çünkü arap tanrılarına inanmıyorum.
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Great Horde kesinlikle .
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Frankfurt bayağı zevkli bir ülke almanya kurmak için. Oyunun başlarında 1500lü yıllara kadar tall oynayıp fırsat beklemek ardından alayına dalıp çok rahat almanya kurabiliyor. Din savaşında protestan tarafta olup protestan taraftaki great powerlarla ally oldunmu avusturyayı düşürmekte çok kolaylaşıyor. Ben kendi oyunumda din savaşı sırasında fransa rusya ve osmanlıyla ally olmuştum.

Ardından herşey çorap söküğü gibi açılıyor ama oyunun sonuna kadar zorlayıcılığını ve eğlencesini kaybetmiyor.
[+] 1 üye BATUPY nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Avusturya. Late gamede vassal swarm dışı oynanmıyor.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Timur
Granada
Memlük
[+] 1 üye candrall nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben Dithmarschen oynarken çok zevk almıştım. Tüm avrupayı Köylülerin gücüne çöktürtmek eğlenceli olabilir. Onun dışında:

• Papa 
  • Genoa
  • Oirat (Özellikle yeni update ile)
  • Norveç
  • Silesia (Multiplayer'da oynamıştım çok zevkliydi)
  • Aztec/Inca (Oynamadıysan ve dlc varsa kesinlikle dene)

Benim zevk aldığım veya zevk alacağını düşündüğüm devletler bunlar.
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu arada ekstra olarak danimarka önerebilirim çok eğlenceli oynanışı. İsveçte çok ilginç oynanışlar sunuyor.
Ama daha farklı birşeyler arıyorsan afrikadaki air ülkesiyle oyna. Afrikayı tek çatı altında toplamaya çalış.
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lucca,Siena ve Bohemya öneririm. Bohemya'yı çoğu oyuncu yabana atıyor fakat çok değişik bir oyun tecrübesi var. Ülke EU4'ün Ankara'sı gibi bişey, seven tam seviyor sevmeyen hiç oynamıyor.
[+] 2 üye Fraude nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fas öneririm. Önce Kastilya-Portekiz istilasını durdurmaya çalışıp ardından İber'deki karışıklıklardan yararlanıp İber'i ele geçirmeye çalışabilir o da kesmezse kolonicilik bile yapabilirsin.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Brandenburg da eğlencelidir. Ferrera veya Japon klanlarıyla oynamakta güzel.
Ara
Birde Brandeburg'da güzel. Prusya olup milleti kırbaçlamak :)
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
sweeden,venice,kıbrıs,rodos
Ara
Almanya içindeki devletlerle oynamak hem zevkli hem sinir bozucu. Hızlı büyümek yoğun koalisyon topluyor. İrili ufaklı orduları birleşince baya güçlü oluyorlar. Belli bir süre sonra zaten dışarıdaki devletleri yiyemediysen onlar da koalisyon riskiyle bekliyor. Bu sırada ordunu zayıf yakalamayı bekledikleri için ekstra özen gösteriyorsun... Yani ben daha dikkatli oynamaya çalışıyorum ama seni bilemem.

Onun dışında Hindistan ve Güney Doğu Asya gibi yoğun denebilecek ve Ming tehditini ensemde hissettiğim yerler zevk veriyordu ancak yeni Mançu yamasından sonra oyunu 1-2 kere Tumu Krizinin tetiklenişini denemek için açtım o kadar. Tetikleyemedim bir türlü orası ayrı.
Ara
En çok sevdiğim oyun granada ile olmuştu. Hem Castile ile kapışıp hem kolonicilik yarışına dahil oluyorsun. Random new world yaparsan daha farklı bir tecrübe sunar kesinlikle.

Ayrıca Amerikan yerlileri de güzel. Apache ile İngiltere ye çıkarma yapmışlığım vardı..
Ara
Güney Doğu asya ülkeleri güzel ya da endonezya
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.