Altına Hücum
tt.png

@Art3mis @Craetus - Yerliler ve Vorteks Krallığı'nın aynı safta yer aldığı savaşta onları sonuna kadar, her türlü şekilde desteklediğimizi belirtmek isteriz. Maddi manevi her türlü eksiklerinde iki topluluk da bize danışabilirler. 

Hamlem : 

5 altıgen genişliyorum. (5.20 = 100)
8 tarla yapıyoruz. (8.50 = 400) [870 - 800 = 70MP]
14 ev yapıyoruz. (14.15 = 210)

Toplam 710
Sahip olunan altın 710
Tur sonu toplam 0

[+] 1 üye Loury nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png
YERLİLER
Savas bizim halkımız için bayram gibidir. En sonunda bizim olanı elde etme yolunda kesin adımlar atıyoruz. Halkımızın inancı ve desteği ile bu mücadeleyi sonuna kadar götüreceğiz. Kiralık Pleblerin köklerini unutmaması ve aslen Yerli olduklarını hatırlamasını sağlayacağız.

Savaşa Vorteks Krallığı ile beraber tüm askerlerimizi ve Yüce Komutanı Yasin Ahmet Kafasınatektüytakanoğulları'nı muharabeye sürüyoruz.
Hamlem : 

5 toprak genisliyorum. (100)
30 ev inşa ediyorum ( 450 )
6 tarla inşa ediyorum ( 300 )
5 okçu kışlası inşa ediyorum ( 500 )
3 süvari kışlası inşa ediyorum ( 300 ) 
Toplam altın 1699
Harcanan altın 1650 
Kalan altın 49
Ara
Onsekizinci Tur :Vorteks&Yerli müttefikliğinin giriştiği muharebe, iki müttefik için de iyi sonuçlanıyor. Pleb ordusu karşılarındakinin yaklaşık olarak 1.5 katı kadar zayiat veriyor. Adanın en güçlü devletlerinin iki tanesine karşı Pleb ordusu dayanabilecek mi önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Red Rose verilen teklifi kabul ediyor ve kraliyetin iziniyle prens ile evleniyor. Red Rose'nin filosu artık kraliyete bağlı hale geliyor ve Vorteks krallığı adanın herhangi bir kıyısına deniz yoluyla ulaşabilir hale geliyor(Filo özelliğini kazanıyor).

Roma ve Rendal cumhuriyetleri ise adanın güçlü birer devleti olma yolunda ilerliyor. Terlik Han yayılmacı politikası ile tüm ada devletlerinin ilgisini çekiyor, Terlik Han'ın zayıf ordusuna rağmen boş topraklara yayılmak pek de bir uğraş gerektirmiyor.

Artık Erlik Han'ın Takipçileri genişleme sorunlarından kurtuluyor ve 10 altıgen sınırı kalkıyor.

unknown.png

@korkusalan, Atakanlılar -  623 altın, 96 altın gelir, 2560 insan gücü, 360 insan gücü geliri, 10 altıgen, 4 tarla, 13 ev - 12%- gelir
4 Süvari kışlası(30), 3 Mızraklı kışlası(30), 1 okçu kışlası(20), 2 kılıçlı kışlası(20), 2 yetenekli general (İsimi yok)
16 süvari, 12 mızraklı, 2 okçu, 4 kılıçlı, 270 insan gücü gideri
KHC'ye karşı savaşta
Türk kültürü - Anti Süvari ve Süvari, Monarşi

@littleiskender, Kiralık Plebler - 1234 altın, 1202 altın gelir, 3020 insan gücü, 1960 insan gücü geliri, 47 altıgen, 12 altın madeni, 7 demir madeni, 26 tarla, 72 ev - 4%- gelir
15 mızraklı kışlası(30), 20 kılıçlı kışlası(20), 10 okçu kışlası(20), 1050 insan gücü gideri
14 mızraklı birliği, 53 kılıçlı birliği, 54 okçu birliği, 2 yetenekli general (Sir Plebimus)
Kılıçlı ve Mızraklı kültürü, Kiralık Ordu

@Takeda Akane, Erlik Han'ın Takipçileri - 374 altın, 139 altın gelir, 220 insan gücü, 290 insan gücü geliri, 57 altıgen, 4 demir madeni, 0 altın madeni, 2 tarla
21 atlı okçu kışlası(50), 7 atlı kışlası(30), 1 kılıçlı kışlası(20) 1280 insan gücü masrafı
119 atlı okçu birliği, 46 atlı birliği, 3 kılıçlı birliği
Ticaret-KHC, +1 tarla geliri
Moğol Kültürü - Atlı ve Okçu, Horda

Terlik Han'ın Takipçileri - 700 altın, 693 altın gelir 3 altın madeni, 14 demir madeni, 131 altıgen, 3610 insan gücü, 1310 insan gücü geliri,
8 süvari kışlası(30), 240 insan gücü gideri
79 süvari
Moğol, Atlı ve Okçu, Horda

@Craetus, Vorteks Krallığı - 3682 altın, 3655 altın gelir, 7390 insan gücü, 3820 insan gücü geliri, 61 altıgen, 6 demir madeni, 18 altın madeni, 115 tarla, 107 ev
10 mızraklı kışlası(30), 40 süvari kışlası(30), 20 kılıçlı kışlası(20), 20 okçu kışlası(20)
150 mızraklı asker, 178 atlı asker, 56 kılıçlı asker, 102 okçu, 3 yetenekli general(Gaylord Thibodeaux), 2300 insan gücü gideri
Ticaret-KHC, Ticaret-Roma, Ticaret-Yerliler, Ticaret-Rendal, bonus +5 tarla geliri
Plebler ile savaşta, yerliler ile dost
Fransız Kültürü - Anti Süvari ve Atlı, Monarşi

@Onur34, Kanarya Halk Cumhuriyeti - 3040 altın, 3039 altın gelir, 2250 insan gücü, 3130 insan gücü geliri, 125 altıgen, 13 altın madeni, 15 demir madeni 78 tarla, 94 ev
12 kılıçlı kışlası(20), 12 mızraklı kışlası(30), 9 okçu kışlası(20), 6 süvari kışlası(30), 3 mancınık
81 kılıçlı asker + 10 kiralık kılıçlı + 60 kılıçlı, 72 mızraklı asker + 54 mızraklı, 150 okçu asker, 15 süvari, 1 yetenekli general(İsocuk), 960 insan gücü gideri
Ticaret-Vorteks, Ticaret-Yerliler, Ticaret-Erlik,+3 tarla geliri
Macar Kültürü - Okçu ve Anti Süvari, Oligarşi

@Art3mis, Yerliler - 1934 altın, 1867 altın gelir, 5 altın madeni, 11 demir madeni, 78 altıgen, 70 ev, 45 tarla, 1100 insan gücü, 2180 insan gücü geliri
18 kılıçlı kışlası(20), 20 okçu kışlası(20), 9 mızraklı kışlası(30), 13 süvari kışlası(30), 3 yetenekli general(Yasin Ahmet Kafasınatektüytakanoğulları), 1420 insan gücü gideri
245 kılıçlı birliği, 92 okçu birliği, 75 mızraklı birliği, 22 süvari birliği
Ticaret-KHC, Ticaret-Vorteks, Ticaret-Rendal, tarla gelirine +4
Yerleşimci düşmanlığından %5 gelir bonusu
Plebler ile savaşta, Vorteks ile dost
Yerli Oligarşisi, Kılıçlı ve Anti Süvari

@GurtRoma Cumhuriyeti - 1435 altın, 1415 altın gelir, 7 altın madeni, 5 demir madeni, 45 altıgen, 65 tarla, 60 ev, 1560 insan gücü, 1650 insan gücü geliri
6 kılıçlı kışlası(20), 5 okçu kışlası(20), 220 insan gücü gideri
44 kılıçlı birliği, 46 okçu birliği
Ticaret-Vorteks, +1 tarla geliri
Müttefik-KHC
Cumhuriyet, Romalı kültürü, Kılıçlı ve okçu

@Loury, Rendal Cumhuriyeti - 829 altın, 829 altın geliri, 3 demir madeni, 50 altıgen, 42 tarla, 1270 insan gücü, 35 ev, 1200 insan gücü geliri
Ticaret-Vorteks, Ticaret-Yerliler, +2 tarla geliri
Cumhuriyet, Rendal kültürü, Okçu ve Mızraklı

Eğer bir yanlış veya eksik bulunuyorsa kendi turunuzda düzeltip belirtebilirsiniz. Turlar ilerledikçe hesaplama veya yazım yanlışları gerçekleşebilir, anlayışınız için teşekkürler.

@littleiskender ve @Gurt yerine oynadım.

Space-Background.gif
Ara
Vorteks Krallığı'nın himayesine girdiğimizi ilan ediyorum!
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Adsz.png

@Takeda Akane Han'dan daha önceden parasını ödediğimiz toprakları devralıyoruz. Bunun yanında bayındırlık çalışmalarının ikinci aşamasını kendilerine sunuyor ve sonraki 10 dönümlük alımın ücretini şimdiden ödüyoruz. Ve kendileri ile askeri müttefik olmayı öneriyorum. Bunun dışında @Loury ile anlaştığımız gibi sınır olup ticarete başlıyorum. @Gurt'a da ticaret anlaşması yapmayı teklif ediyorum. 
Alıntı:Tur Başı Altın = 3040
22 tarla yapıyorum = -1100
5 Altıgen Denizden Genişlendi= -250
Erlik Han'a Ödeme = -500
7 tane okçu kışlası yapıyorum = -700
2 tane mızraklı kışlası yapıyorum = -200
36 ev yapıyorum = -540
Kalan altın= 0

[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

Kanlı bir muharebeden sonra 3 ülkenin de Lordları bir araya gelerek diploması masasında anlaşmaya vardılar. Anlaşmaya varılan maddeler ise şöyleydi:

Barış Anlaşması :
Vorteks Krallığı ile Yerliler karşısında Kiralık Plebler'in olduğu savaşın barış anlaşması maddeleri aşağıdaki gibidir:

1) Kiralık Plebler, Yerliler'e ve Vorteks Krallığı'na sonsuza dek tüm askeri birimleri her durumda 5 altına satacak ve birden fazla ülkeden asker almak için talep varsa, durum ne olursa olsun ilk önce Yerliler ve Vorteks Krallığı'na, talep ettikleri kadar asker satılacak. Kiralık Plebler, Yerliler'e ve Vorteks Krallığı'na savaş ilan edemeyecek.

2) Vorteks Krallığı ve Yerliler, Kiralık Pleblerden savaş tazminatı olarak 3'er Altın Madeni ve 2'şer Demir Madeni'ni kalıcı olacak şekilde alacak. Kiralık Plebler, hayatını kaybeden askerlerin tazminatları için de Vorteks Krallığı ve Yerliler'e  tek seferlik 100'er altın gönderecek.

3) Kiralık Plebler, Vorteks Krallığı'nın ve Yerliler'in bu anlaşmadan sonra ayrı ayrı gireceği ilk savaşlarında, o ülkelerin karşısındaki ülkelere ve müttefiklerine asker satmayacak ancak Vorteks Krallığı'na ve Yerlilere satabilir. Bahsedilen savaş bittikten sonra Kiralık Plebler istediği savaşta, istediği ülkeye, istediği kadar asker satmakta serbesttir.

4) Diplomatik yollar açık tutulacak. Gelecekte Kiralık Plebler, Vorteks Krallığı ve Yerliler, birbirine danışıp, adadaki durumlar hakkında ekstra çözümler üretebilir.

5) Kiralık Plebler, Vorteks Krallığı ve Yerliler ile ayrı ayrı ticaret yapmaya başlayacak.
76561198034761601.png
Ara
Kabul ediyoruz
Ara
unknown.png
YERLİLER
Kiralik Pleblerin doğru yolu görmesi bizi müteşekkir etmiştir. Lakin adaya olan düzen hala yerini bulmadı. Bu sebeple çıktığımız yolda Terlik Han'a savaş açtığımızı ilan ediyoruz. Savaşın sonlanmasi ile @Littleİskender in devletine ticaret anlaşması sunuyoruz. Bu ikimiz için de iyi olacaktır. 
Terlik Han savaşına tüm birliklerim ve Yasin Ahmet Kafasınatektüytakanoğulları ile katılıyorum.
Hamlem :
5 toprak genisliyorum. (100)
11 tarla yapıyorum (550)
80 ev yapıyorum (1200)

Toplam altın 1916
Harcanan altın 1850
Kalan altın 66
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

Barış anlaşması imzalanması tüm Vorteks Krallığı topraklarında sevinçle karşılandı. Artık geleceğe daha parlak bakabiliyoruz. Aynı zamanda Kiralık Plebler ile ticarete başlıyoruz.

Hamlem :3 altıgen denizden genişliyorum. (3*50= -150 altın)
2 altıgen karadan genişliyorum. (2*20= -40 altın)
10 Süvari kışlası inşa ediyorum. (10*80= -800 altın)
3 Kılıçlı kışlası inşa ediyorum. (3*80= -240 altın)
30 ev inşa ediyorum. (30*15= -450 altın)
40 tarla inşa ediyorum. (40*50= -2000 altın)
-
Toplam = -3680 altın.
Sahip olunan altın = 3682 altın.
Tur sonu net altın = 3682-3680  = 2 altın

Kiralık Plebler'den alacağımız 3 altın madeni ve 2 demir madeninin yerlerini işaretledim.

76561198034761601.png
Ara
Biz de plebler ile ticaret yapmak isteriz.
Ara
(22-07-2021, 10:42)korkusalan : Vorteks Krallığı'nın himayesine girdiğimizi ilan ediyorum!
Bunu kabulmu edeceğiz Kanarya lordum?
Ara
(22-07-2021, 19:45)Takeda Akane :
(22-07-2021, 10:42)korkusalan : Vorteks Krallığı'nın himayesine girdiğimizi ilan ediyorum!
Bunu kabulmu edeceğiz Kanarya lordum?

Vortex Krallığı bile bir şey dememiş. Delinin sözleri ile kafanızı yormayın. Bu arada eğer teklifimi kabul ediyorsanız yayıldığınız yerleri de göstermeniz gerekiyormuş @Yasin Ahmet'den duyduğum kadarıyla bunu da unutmayın. Son olarak ittifak teklifimi kabul ederseniz sevinirim. Sonraki tur Terlik Han isyanında yardımınıza geleceğim zira.
Ara
Yayıldığınız yerleri?

@Craetus Vorteks krallığı himaye talebimize hâlâ cevap gelmedi.
Ara
Artık fetihler yapmam gerektiğimi demek bu?

İttifak teklifiniz kabulümdür. Bu arada Kanarya Lordu ile reel;

61-bolum-foto-galeri-1622533662006.jpg
Ara
tt.png

@Onur34 - Ticaret anlaşması ile beraber umarız ki ilişkilerimiz bundan sonra da daha iyiye gider. 
@Art3mis @Craetus - İki devleti de elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik ediyor ve bu başarılarının devamını diliyorum. Bundan sonra da ilişkilerimizin daha iyiye doğru ilerlemesi için iki devlete de şu anlaşmayı sunuyorum;

Alıntı: 
Anlaşma 
Alıntı:
  • Yerliler ile Vorteks Krallığı beraber bulundukları ittifaktan ayrılarak iki devlet de Rendal Cumhuriyeti ile ayrı ayrı ittifak içerisine girecekler. 
  • Rendal Cumhuriyeti iki devlete birden bağlı ve sadık kalarak onlarla beraber hareket edecek ve ulusal odaklarını, bir "banka" devleti haline gelmek üzerine yönlendirecek. 
  • Rendal Cumhuriyeti hiçbir koşul altında bir kukla devlet olarak görülmeyecek, bu şekilde düşünen herhangi bir devlete karşı her türlü saldırı hiç düşünülmeden yapılacaktır. 
  • Vorteks Krallığı, Yerliler veya Rendal Cumhuriyetine karşı oluşan herhangi bir örgütlenme, saldırı planı veya bunun gibi olumsuz bir durumda diğer iki devlet de doğrudan bu olumsuzluğa karşı ittifak olduğu devletlerin yanında duracaktır. 
Hamlem : 
Hamlem :
5 toprak genişliyoruz. (5.20 = 100)
12 tarla yapıyoruz. (12.50 = 600) [1270 - 1200 = 70]
15 ev yapıyoruz. (15.8 = 120)
-
Toplam 820
Sahip olunan altın 829
Tur sonu net toplam 9

Ara
Vorteks Krallığı ve Yerliler ile barışmaktan oldukça memnunuz, daha faydalı işlerde ölebilecek pleblerimiz artık değersiz bir kaç madeni korumak için ölmek zorunda değil.

Tüm ada için tehlike arz eden Terlik Han'a biz de savaş açıyoruz. Savaşla birlikte muharebe başlatıyoruz.

aaaaa.png?width=1048&height=670

Tur :Tur Başı Altın=1234
2 Altıgen Denizden Genişlendi= -100
3 Altıgen Genişlendi= -141
5 Mızraklı kışlası Kuruldu= -500
4 Okçu Kışlası Kuruldu= -400
6 Ev Kuruldu= -90
Kalan Altın= 3

Vorteks, Yerliler ve KHC'nin yaptığı ticaret tekliflerini kabul ediyoruz.
Ara
@Onur34 Kanarya Lordu!Yeter artık. Ülkede çalışacak adam bırakmadın hâlâ dalıyorsun. Artık barış için masaya otursak diyorum
Ara
Ondokuzuncu Tur :Kiralık Plebler askeri güçlerini belirli devletlere daha ucuza satmak uğruna savaştan kurtulmuş, barış dönemine girmişti. Bununla birlikte birisi hariç tüm topraklarını ve kalelerini kaybetmiş Atakan beyi, son kalesinde kendi halkı tarafından suikaste uğramıştı. Halkı açlıktan ve sefaletten ölürken tüm krallığın elden gitmesine sinirlenen saray, KHC'nin tebaası olarak yaşamaya karar vermişti. Son kalelerini ise KHC'nin ellerine vermişlerdi. Atakan beyinin cesedi dostları tarafından kayık üzerinde yüzerken yakılmak sureti ile uğurlanmıştı.

Adadaki diğer savaşların durması ile birlikte Terlik Han'a karşı savaşlar açılmaya başlanmıştı. Bu olayların eşliğinde, sıradan bir gün ilginç bir olay yaşandı. Vorteks Krallığı ve KHC'nin kıyı kasabalarındaki köylüler, bilmedikleri bir dili konuşan insanlarla karşılaşmışlardı. Bu insanlar köylülerin tanıklığına göre "soyluların giydiği kırmızı üniformalar"'a benzer kıyafetler ile geziyor ve yanlarında odun ve demirden yapılmış gibi duran kalın çubuklar taşıyorlardı. Bu insanlar kasabalıların dediğine göre birkaç gün boyunca kasabaları ve çevrelerini incelemiş, sonrasında ise ortalıkta bir daha görülmemişti.

Bu ay içerisinde Rendal Cumhuriyeti topraklarında yağmur sıklaşmış, böylece tarım verimli hale gelmişti. Bu yağmurlar birkaç ay daha düzenli şekilde yağacak gibi duruyor. Yağmurlar sayesinde çiftçilerin gelirinin dolaylı olarak artmasıyla birlikte devlete verilen vergiler de arttı(%30 tarla gelir bonusu).

Artık milis üretilebilir. 500 insan gücü karşılığında 10 milis asker alırsınız ve -%1 gelir eksisi alırsınız. Milisler kılıçlılar ile aynı işlevi görse de normal yollarla alınamaz. Her 2 turda bir olmak üzere gelir eksiniz %1 oranında azalır.

unknown.png

@littleiskender, Kiralık Plebler - 1016 altın, 1013 altın gelir, 3800 insan gücü, 2060 insan gücü geliri, 50 altıgen, 6 altın madeni, 5 demir madeni, 26 tarla, 78 ev
20 mızraklı kışlası(30), 20 kılıçlı kışlası(20), 14 okçu kışlası(20), 1280 insan gücü gideri
94 mızraklı birliği, 133 kılıçlı birliği, 96 okçu birliği, 2 yetenekli general (Sir Plebimus)
Ticaret-Yerliler, Ticaret-Vorteks, Ticaret-KHC, tarla geliri +3
Kılıçlı ve Mızraklı kültürü, Kiralık Ordu

@Takeda Akane, Erlik Han'ın Takipçileri - 788 altın, 274 altın gelir, 10 insan gücü, 590 insan gücü geliri, 59 altıgen, 3 demir madeni, 0 altın madeni, 2 tarla
21 atlı okçu kışlası(50), 7 atlı kışlası(30), 1 kılıçlı kışlası(20) 1280 insan gücü masrafı (İnsan gücü yetersiz)
151 atlı okçu birliği, 46 atlı birliği, 3 kılıçlı birliği
Ticaret-KHC, +1 tarla geliri
KHC ile dost
Moğol Kültürü - Atlı ve Okçu, Horda

Terlik Han'ın Takipçileri - 954 altın, 954 altın gelir 4 altın madeni, 16 demir madeni, 198 altıgen, 5350 insan gücü, 1980 insan gücü geliri,
8 süvari kışlası(30), 240 insan gücü gideri
95 süvari
Moğol, Atlı ve Okçu, Horda

@Craetus, Vorteks Krallığı - 4310 altın, 4308 altın gelir, 5480 insan gücü, 4750 insan gücü geliri, 64 altıgen, 10 demir madeni, 21 altın madeni, 155(Tarla sayısı maden olmayan altıgen sayısı*2'yi aşıyor, bu yüzden aşan tarlalar ekonomiye katkı sağlamıyor) tarla, 137 ev
10 mızraklı kışlası(30), 50 süvari kışlası(30), 23 kılıçlı kışlası(20), 20 okçu kışlası(20)
170 mızraklı asker, 278 atlı asker, 79 kılıçlı asker, 122 okçu, 3 yetenekli general(Gaylord Thibodeaux), 2660 insan gücü gideri
Ticaret-KHC, Ticaret-Roma, Ticaret-Yerliler, Ticaret-Rendal, Ticaret-Plebler, bonus +6 tarla geliri
Yerliler ile dost
Fransız Kültürü - Anti Süvari ve Atlı, Monarşi

@Onur34, Kanarya Halk Cumhuriyeti - 3864 altın, 3864 altın gelir, 2980 insan gücü, 4360 insan gücü geliri, 150 altıgen, 13 altın madeni, 14 demir madeni 104 tarla, 143 ev
14 kılıçlı kışlası(20), 17 mızraklı kışlası(30), 17 okçu kışlası(20), 10 süvari kışlası(30), 3 mancınık
95 kılıçlı asker + 10 kiralık kılıçlı + 60 kılıçlı, 106 mızraklı asker + 54 mızraklı, 184 okçu asker, 25 süvari, 1 yetenekli general(İsocuk), 1430 insan gücü gideri
Ticaret-Vorteks, Ticaret-Yerliler, Ticaret-Erlik, Ticaret-Rendal, Ticaret-Plebler, +6 tarla geliri
Erlik han ile dost
Macar Kültürü - Okçu ve Anti Süvari, Oligarşi

@Art3mis, Yerliler - 2340 altın, 2340 altın gelir, 8 altın madeni, 13 demir madeni, 83 altıgen, 150 ev, 56 tarla, 2410 insan gücü, 3830 insan gücü geliri
18 kılıçlı kışlası(20), 20 okçu kışlası(20), 9 mızraklı kışlası(30), 13 süvari kışlası(30), 3 yetenekli general(Yasin Ahmet Kafasınatektüytakanoğulları), 1420 insan gücü gideri
281 kılıçlı birliği, 112 okçu birliği, 93 mızraklı birliği, 35 süvari birliği
Ticaret-KHC, Ticaret-Vorteks, Ticaret-Rendal, Ticaret-Plebler, tarla gelirine +5
Yerleşimci düşmanlığından %5 gelir bonusu
Vorteks ile dost
Yerli Oligarşisi, Kılıçlı ve Anti Süvari

@GurtRoma Cumhuriyeti - 1636 altın, 1601 altın gelir, 7 altın madeni, 5 demir madeni, 50 altıgen, 73 tarla, 60 ev, 2060 insan gücü, 1700 insan gücü geliri
10 kılıçlı kışlası(20), 10 okçu kışlası(20), 400 insan gücü gideri
64 kılıçlı birliği, 66 okçu birliği
Ticaret-Vorteks, Ticaret-KHC, +2 tarla geliri
Müttefik-KHC
Cumhuriyet, Romalı kültürü, Kılıçlı ve okçu

@Loury, Rendal Cumhuriyeti - 1255 altın, 1246 altın geliri, 3 demir madeni, 55 altıgen, 54 tarla, 1620 insan gücü, 50 ev, 1550 insan gücü geliri
Ticaret-Vorteks, Ticaret-Yerliler, Ticaret-KHC, +3 tarla geliri, %30 tarla gelir bonusu
Cumhuriyet, Rendal kültürü, Okçu ve Mızraklı

Eğer bir yanlış veya eksik bulunuyorsa kendi turunuzda düzeltip belirtebilirsiniz. Turlar ilerledikçe hesaplama veya yazım yanlışları gerçekleşebilir, anlayışınız için teşekkürler.

@Gurt yerine oynuyorum ve KHC ile ticaret anlaşmasını kabul ediyorum. Gurt olarak @Loury ve @Art3mis'e ticaret anlaşması teklif ediyorum. @Onur34 250 altın daha fazla harcamaya çalıştığından @Takeda Akane'ye sadece 250 altın gönderebildi.

Space-Background.gif
Ara
Atakan Bey'in küllerinden bir tutam aldım kedim Garfield için. Büyük savaşçıydı ama inadı onun sonu oldu. Gök Tengri günahlarını affetsin. Bu arada Terlik Han'a karşı KHC ile birleşik bir ordu kurduk ve başlarında da ben ve Kanarya Lordu var.
Ara
unknown.png
YERLİLER
Halkımız büyük bir şevkle savaşlardan savaşlara geçiyor. Amacımız ada ve onun huzuru olduğunu herkese hatırlatmak isterim. Bu sebeple Terlik Han'ın hareketleri sakıncalı buluyor bu yolda herkesle beraber önlem alıyoruz. Adanın merkezi kısmının bize ait olduğunu ve orada hak talebimiz olduğunu kimseler unutmasın. 
@Gurt un ticaret teklifinizi severek kabul ediyoruz.
Terlik Han'a karşı muharebe başlatıyor, tüm birliklerinin ve Yasin Ahmet Kafasınatektüytakanoğulları ile savaşa giriyoruz.
Hamlem :
5 altigen genisliyorum. ( 100 )
24 tarla inşa ediyorum ( 1200 )
40 ev inşa ediyorum ( 600 )
2 süvari kışlası inşa ediyorum ( 200 )
3 mizrakli kışlası inşa ediyorum ( 300 )
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.