Altına Hücum
(27-07-2021, 21:02)Onur34 :
(27-07-2021, 19:43)Takeda Akane : Bu ziyafete gelmeyi talep ediyorum, kedim Garfield ile birlikte. @Onur34

Ziyafet Macarlar arasında olacak sizin içinizi pek açacağını sanmıyorum. Sonraki aya vereceğimiz ziyafete katılırsanız seviniriz ama.
Bir sonraki ziyafette kaledeyim.
Ara
(27-07-2021, 21:05)Littleİskender :
(27-07-2021, 21:02)Onur34 :
(27-07-2021, 19:43)Takeda Akane : Bu ziyafete gelmeyi talep ediyorum, kedim Garfield ile birlikte. @Onur34

Ziyafet Macarlar arasında olacak sizin içinizi pek açacağını sanmıyorum. Sonraki aya vereceğimiz ziyafete katılırsanız seviniriz ama.
Generalimiz Sir Plebimus farklı kültürlere oldukça meraklı ve Macar Kralı ile tanışmak istiyor. İzniniz olursa kendisi ziyafetinize katılabilir mi?

Kral ile ilk önce kendimiz görüşmek istiyoruz. Eğer majesteleri uygun görürlerse adanın geneline davet yollayacağımız ikinci bir ziyafete katılabilir generaliniz.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Komutan İskender kendiniz katılsanız sizin ve yağmacı adamlarınızın hikayelerini duymayan yok sizle hasbihal yapsak? @Littleİskender
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-07-2021, 21:20)Takeda Akane : Komutan İskender kendiniz katılsanız sizin ve yağmacı adamlarınızın hikayelerini duymayan yok sizle hasbihal yapsak? @Littleİskender
O zaman bir sonraki ziyafete hem Sir Plebimus hem ben katılıyorum.
[+] 1 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-07-2021, 21:27)Littleİskender :
(27-07-2021, 21:20)Takeda Akane : Komutan İskender kendiniz katılsanız sizin ve yağmacı adamlarınızın hikayelerini duymayan yok sizle hasbihal yapsak? @Littleİskender
O zaman bir sonraki ziyafete hem Sir Plebimus hem ben katılıyorum.
Kedi severmisiniz? Bende kedim Garfield ile katılacağım.
Ara
Ne severim ne sevemem diyebilirim ancak gelmesi benim için hiçbir problem oluşturmaz.
[+] 1 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel büyük komutan.

Bu arada birkaç tur önce Roma diktatörü Gurt ile görüşmek istediğimden bahsetmiştim? Noldu o iş? @Yasin Ahmet
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

Biz filomuzu Fransa İmparatorluğuna haber vermek için göndermişken, yol üstünde devasa Fransız donanması ile karşılaştı. Bizzat 8. Charles'ın görevlendirdiği bu donanma, adaya yerleşmek ve İngiliz tehdidini engellemek için yola çıkmış. Kendilerini memnuniyetle karşılıyoruz.

Verimli tarım için yaptığımız duyuru tüm krallık genelinde yankı buldu. En işlek devasa şehirlerimizden, en ücra köşede kalmış köylerde bile insanlar bu konudan haberdar. Yakın zamanda kralın şatosuna işe yarar yöntemlerle insanlar gelmeye başlayacaktır.

İngiliz tehdidinin artması ile birlikte krallığın her yanına karakollar ve ekstra korunaklı kaleler inşa etmek istiyoruz. Bu proje için gerekli bütçeyi kraliyet kaynaklarından ayıracağız.

Hamlem :5 altıgen karadan genişliyorum. (5*20= -100 altın)
30 Mızraklı kışlası inşa ediyorum. (30*80= -2400 altın)
10 Süvari kışlası inşa ediyorum. (10*80= -800 altın)
40 ev inşa ediyorum. (40*15= -600 altın)
39 tarla inşa ediyorum. (39*50= -1950 altın)
-
Toplam = -5900 altın.
Sahip olunan altın = 5901 altın.
Tur sonu net altın = 5901-5900 = 1 altın

76561198034761601.png
Ara
@Takeda Akane dediğim gibi, gurt adına ben konuşabilirim. Özelden gurt'a yazacağın şeyi bana yazabilirsin veya özel anlaşma vs değilse buradan da yazabilirsin. Tamamen sana kalmış buradan yazmak veya özelden yazmak.
Space-Background.gif
Ara
Şimdilik ticaret yapmak istiyorum.
Ara
Roma'ya ticaret antlaşması öneriyoruz.
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

(27-07-2021, 19:18)Takeda Akane : Fransızlara gelince; savaşa hazır olsunlar.

Erlik Han'ın Takipçileri, bu bir tehdit mi? Ne demek istiyorsunuz?
76561198034761601.png
Ara
Fransa'nın dostça geldiklerini düşünmüyoruz. Kutsal Roma'yla müttefiğiz biz.
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

(27-07-2021, 22:41)Takeda Akane : Fransa'nın dostça geldiklerini düşünmüyoruz. Kutsal Roma'yla müttefiğiz biz.

"Macaristan kökenli Kanarya Halk Cumhuriyeti'nin çağrıları sonucu bu adaya önem veren Matthias Corvinus'un amacı bu adayı tamamen Kutsal Roma İmparatorluğuna bağlı hale getirmek, bu adayı bir askeri üsse çevirmek ve Karayiplerdeki Kutsal Roma İmparatorluğu'nun gücünü arttırmak." gibi bir açıklamadan sonra, KRİ'nin adaya hükmetmek ve üzerindeki herkesi diz çöktürmek istediğini anlamadınız ve barışçıl ve dostça adaya geldiklerini düşündünüz ancak "8. Charles'in amacı ise Yeni Dünya'daki İngiliz gücünü olabildiğince azaltmak ve Karayipler'in de ötesinde koloniler kurmak. Karayipler Charles'i pek ilgilendirmese de büyük kolonilere giden yol Karayipler'den geçiyor." gibi bir açıklamadan ise, ada ile bir alakası olmayan ve adada emelleri olmayan, yalnızca kibirli İngilizlerin adadan sökülmesi ve gelecekte kendisinin diğer kolonilerine gidişini garanti altına almak isteyen Fransa'yı ise düşman bellediniz demek.

Erlik Han ya çok zayıf ve beceriksiz bir diplomat ve ülke ilişkilerini değerlendiremiyor. Ya da açık açık Fransızlara düşmanlık besliyor.
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu ada tamamen askeri bir üsse dönüştürülmeli zaten ki Terlik Han gibiler çıkmasın.
Ara
unknown.png
YERLİLER
Adanın asıl sahibi olarak adaya karşı kötü amelleri olan İngiliz ve Kutsal Romanya karşı tavrımız düşmancadır. Belirttikleri üzere amelleri sadece Ingilizleri engellemek olan Fransa'ya ise tavrımız dostlardır lakin bu tavrımız hedefleri adaya dönmediği sürecedir. 

Halkın arasına karışan fedailerimiz dostlarımız haricindeki devletlerden küçük beyleri, gardiyanları kimse fark etmeden öldürüp korku salmasi için sabaha açık meydanda bulunacak şekilde çeşitli suikastler düzenliyorlar. Bu suikastciler aynı zamanda bizim savaştaki gözlem ve bilgi ağımız olacaklardır.
Hamlem :
5 altıgen genisliyorum. (100)
10 altigen savastan geliyor.
82 tarla basıyorum (4100)
40 ev yapıyorum ( 600 )
7 okçu kışlası basıyorum (700)
Ara
tt.png

Adaya yeni gelen koloni devletlerinin tutumunu izlemek için bir süre daha tepkisiz ve tarafsız kalacağız.  

Hamlem :5 altıgen genişliyoruz. (5.20 = 100) 
35 tarla yapıyoruz. (35.50 = 1750) [3560 - 3500 = 60MP] 
91 ev yapıyoruz. (91.15 = 1365)

Toplam 3215
Sahip olunan altın 3225
Tur sonu net altın 10

Ara
Yerliler demek bize tavrınız düşmanca. Bu çok üzücü ve dramatik.
Ara
Mancınık üretimini tam kapasiteye çıkardık. Noyan'ım Kerlik miting yaptı ve dediki;

Topyekün savaş istiyormusunuz?
Ara
Tur bu gün bitmeden gelir, kusura bakmayın gecikmeler için.
Space-Background.gif
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.