Anakonu: Microsoft Xbox
Her ne kadar yeni mimari ve GDDR6'ya geçilmiş olsa da Series S'in kağıt üstündeki bu değerlerle 2K 120 fps oyun deneyimi sunacağına inanmıyorum. Gücü yettiğinde, Ori seviyesindeki oyunlarda vs. olabilir.

İşlemciden kısılmamış olmasının sebebi Series S'in kendinden ziyade geliştiricilerin Series X'te kısıtlanmasını engellemek için.

Edit: Bahsetmeyi unutmuşum, evet en azından One X gücünde olmalıydı yorumum yanlış olmuş. Güncel mimariyle birlikte muhtemelen hemen hemen One X gücünde.
Ara
Yeni nesil Xbox konsollarının Türkiye fiyatları açıklandı.

Görsel

Görsel
hby6qc.gif
[+] 2 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eurodan hesaplayınca hemen hemen aracı kârı yok seviyesinde fiyatlar ama dolardan hesaplayınca pahalı.
Ara
Fiyatlar siteden kaldırılmış.
Ara
500 dolar üzerine bir 500 dolar daha öde kampanyası olmuş Türkler için.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Türkiye'de satış bölgesi olarak "Euro" olarak ele alınıyor. Birçok ürün Euro üzerinden satılıyor yani... Duyduğum kadarıyla 1 ekim ile birlikte bilgisayar ve konsollar gibi teknolojik aletlerden alınan Özel Tüketim Vergisi azalacak. Bundan dolayı çekmiş olabilirler.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Xbox Series X'in 1 terabayt boyutundaki SSD'sinin 802 gigabaytı kullanılabilecekmiş. Sistem kendine 200 gigabayt civarında bir alan ayırmış.
Ara
200 biraz fazla değil mi Microsoft bey? Milyon tane driver şu bu içeren Windows 10 bile ne kadar yer kaplıyor ki?
Ara
Medimarkt'te Xbox Series X 1 TB sürümü 9299₺'dan, Xbox Series S 512 GB sürümü 5399₺'dan ön siparişe konulmuş.
[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Series X Türkiye'de satmaz bence.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-10-2020, 17:41)Voidian : Series X Türkiye'de satmaz bence.

Niye? Konsola 9300 lira verip 400-500 liralık oyunlar alacak çok kişi tanıyorum ben.
Ara
Şuanki durumda 400-500 o kadar çok değil orası mümkün, konsolu 9300₺'den alacak tanımıyorum ama.
Ara
İkisi de beklediğimden daha pahalı olsa da Xbox Series S beklediğimden çok daha pahalı. 4500-5000 arası bir şeyler beklerken 5400'dan satılması garip.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Euro üzerinden vergisiyle hesaplayınca 5780₺ gibi bir şey yapıyor. Ucuz aslında.
Ara
Evet, bir anlık satışlarda euro bölgesinde olduğumuzu unutup dolar üzerinden hesaplayınca yanlış çıktı.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Xbox Series X/S Türkiye'de ön siparişe açılır açılmaz stokları tükendi. Yakın zamanda tekrar yenilenmesi bekleniyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Xbox Series X ve S kumandası 999₺'ye ön satışa çıkmış. DualSense'in de 1300-1500 arası olacağını söylüyor Twitter kullanıcıları.

Kaynak
[+] 2 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1.5 yıl önce 270 liraya almıştım Xbox One S Wireless kolunu. Şu an 730 liraymış.

Kolunuz varsa iyi bakın.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben bozulan Dualshock 4'ü tüm parçalarını ucuz bir şekilde temin ederek tamir ettim. Yeni kol almaktansa parça değişimine yönelmek ve eliniz yatkınsa tamir etmek (lehim vs.) daha mantıklı. Xbox kolu için parçalar satılıyor mu bilmiyorum ama ben de 200'lü fiyatlara almıştım zamanında.
[+] 1 üye Alcarin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gamestop ile Microsoft ortaklık antlaşması imzalamış. Xbox Series X'i 36 dolar aylık taksit ile 24 ay vade ile satacaklarmış buna gamepass dahil galiba.
Oyunları microsoft cloud sistemine aktarma olayı da olacakmış orası hakkında çok bilgim yok ama görüldüğü kadarıyla microsoft konsol sektörünü yok edip her şeyi gamepass/cloud tarzı bir sisteme taşımaya kararlı. Taşınınca da monopol olup zararına yaptıkları politikaları tersine çevirecekler.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.