Anket Başlığı: Hangisinin eklentili halini tercih edersiniz?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Hearts of Iron 4

0 0%
Stellaris

8 100.00%
Katılımcı sayısı: 8 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Anket:  Hangi Oyunun Eklentileri Daha Zaruri?
#1
HOI4'ün de Stellaris'in de temel genişleme paketleri ile satın alma seçenekleri var. Birinin paket ile birini vanilla olarak almayı düşünen biri için hangisinin vanilla hali daha uygun olur sizce?

Stellaris Starter Pack (Utiopia + Apocalypse + Leviathans Story Pack + Synthetic Dawn Story Pack) 
Hearts of Iron 4 Mobilization Pack (Together for Victory + Death or Dishonor + Waking The Tiger + Man The Guns)

Tabi DLC'ler ile ana oyunun mekaniklerinin ne kadar değiştiği de önemli. Belli bir alana seçenek sunup oyunda genel olarak mekanik değişikliği yapmaması vanilla haline daha yakın kılar diye düşünüyorum.
elefsar.jpg
Ara
Cevapla
#2
Bu konuda belkide en son fikir verecek kişiyim ama stellaris dlc ler ile daha güzel bir oyun olma konusunda hoi4 den daha başarılı
Zafer esnasında uyguladığım taktikleri herkes görebilir, ancak kimsenin göremediği, zafer yolunu açan stratejilerimdir. [sun tzu]


https://www.youtube.com/watch?v=ZjHt3KW6S4g
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
Hearts of Iron IV eklentiler olmadan modlarla da güzel deneyim sunuyor ama Stellaris'te aynı şeyi söylemek mümkün değil. Stellaris'in eklentilerini almazsan çok şey kaçırırsın ve alacağın zevk epey düşer.
[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#4
Diğer kullanıcıların da belirttiği gibi HOI4 DLC'lerin sağladığını modlar ile de sağlayabilirken Stellaris için aynısını söylemek mümkün değil. HOI4 DLC'leri büyük oranda özel odak ağaçları ve birkaç ufak mekanikten oluşuyor. Odak ağaçlarının daha iyilerini modlar ile elde etmek mümkün. Stellariste ise epey farklı içerikler bulunmakta.
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.