Anket Başlığı: Favori campaigniniz?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Americas

0 0%
Britannia

6 33.33%
Crusades

10 55.56%
Teutonic

2 11.11%
Katılımcı sayısı: 18 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Anket:  Medieval II - Kingdoms Senaryo Anketi
M2TW-K_logo.png
Medieval II : Kingdoms eklentisinde favori campaign'iniz hangisi? Neden?
Herkesin 1 oy hakkı vardır.
Britanya, çünkü İrlanda ile Britanya'yı özüne döndürebiliyorum (Y)
G0kMNN.png
Ara
Hepsi birbirinden zevkli ve güzel. Ama Crusaders'ın tadı bir başka. Daha sonra ise Britannia gelir.
76561198032000419.png
Ara
Britannia (harita, ortam, müzik vsr.)
Ara
Crusades tabi ki.

Britanya en kolayı kesinlikle. Amerika farklı bir hava katıyor. Denenmeli. Tötonlsr da orta derece.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
En zayıfı Americas gibi gelmiştir bana hep, Britannia'nın kendisine has bir havası var, Teutonic sırf Töton Şövalyelerinin karizması, campaigndeki ülkelerin tarzı itibariyle öne çıkıyor ancak Crusades en sağlam temaya, konuya, ülkelere sahip senaryo.
Americas bence de en zayıfı. Crusades başta olmak üzere diğerleri güzel.
Ara
Tek britanyacı olmak üzdü. Hani “freedooom”du uleyn :D
[+] 1 üye JanissaryArcher nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Britanya da güzel hele malum hotseat çok zevkliydi :D (https://forum.strategyturk.com/konu-hs-m...eat-tur-rp)
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Americas aslında iyi düşünülmüş. Farklı mekanikleri falan var. Ülkelerin abuk subuk olmasından kaynaklı olarak hakettiğini alamıyor bana kalırsa. Töton şövalyelerinin karizması yukarda bahsedilmiş, örneğin benimde steam profil resmimde tapınakçı kalkanı var. Kimse gidipte Azteklere sevgi beslemiyor, Türklerin de bulunduğu Crusades'in seviliyor olması normal gibi.
Ara
Britanya tek geçerim. Türkler var diye crusaders derdim ama nedense bana çok yavan geldi. Ama britanya çok grift çok karmaşık ve çok güzel olmuş.
Ara
Americas da sömürgeci devlet olarak sadece Ispanya olması çok kötü. Oyunda olan Ingiltere ve Fransa da oynanabilir olsa daha iyi olurdu. Ayrıca başlangıçta ispanya yerleşik değil de ingiliz ve fransızlar gibi horde şeklinde gelse ve oyuncu haritada istediği yere yerlesebilse çok daha iyi olurdu.
giphy.gif
Ara
Müzikleri için Britannia.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hem atmosferi hem de Haçlı Seferleri'ne ilgimden dolayı Crusades derim. Haçlılarla Tanrı yolunda savaşıp Müslümanları temizlemek, Müslümanlarla işgalci kafirleri topraklarından atmak çok eğlenceli. Bence de en zayıfı Americas. Kağıt üzerinde değişik dursa da, pratikte barutlu ve atlı İspanyollarla gariban yerliler oluyor. Aşırı tek taraflı gelişiyor olaylar. En azından (tarihsel olmasa da) yerlilere gemi yapma ve belirli koşullar altında gelişmiş silahlara ulaşma imkanı verebilirlermiş. Ne de olsa bu bir oyun, %100 tarihsel olmak zorunda değil. Yine de Americas da benzersiz olması açısından beğendiğim bir kampanyaydı.

Teutonic'i sevdim. Atmosferi güzel ama benim benim için ikinci sırada geliyor. Britannia da hoş fakat bölgeye özel bir ilgim olmadığı için üçüncü sırada geliyor. Yani: Crusades > Teutonic > Britannia > Americas
IbnE9P2.gif
Ara
Americas yerine rönesans dönemi italya çok daha iyi olabilirdi.
giphy.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.