I - Antoninus Dönemi: Dönem Ödülleri
triumph.png

Antoninus Dönemi, 2021 yılının Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları boyunca sürecek.
Üyeler bu dönem içerisinde forumdaki katılımlarıyla aşağıdaki forum içi ödülleri kazanabilirler.
Ödüllerin elde edilebilmesi için bu konu üzerinden talep edilmesi gerekir.

treasure_chest.png
[50]
Ödül: 1 Imperium

treasure_chest.png
[100]
Ödül: 2 Imperium

treasure_chest.png
[250]
Ödül: 3 Imperium

treasure_sarcophagus.png
[500]
Ödül: Çekiliş Kuponu
 lejyoner.pngLejyoner: + Çekiliş Kuponu

treasure_chest.png
[750]
Ödül: 4 Imperium

treasure_architecture.png
[1000]
Ödül: Dönem Rozeti

treasure_sarcophagus.png
[1500]
Ödül: 2 Çekiliş Kuponu
lejyoner.pngLejyoner: +2 Çekiliş Kuponu

treasure_architecture.png
[2500]
Ödül: Dönem Teması
lejyoner.pngLejyoner: + Dönem Avatarı

treasure_armor.png
[5000]
Ödül: İtalik Nick
lejyoner.pngLejyoner: Renkli Nick

Ek Bilgiler
  • Bir Çekiliş Kuponu sadece bir Forum Çekilişinde kullanılabilir, kullanıldığında üye o çekilişin kurasına normalin 2 katı kadar eklenir, bir Forum Çekilişinde birden fazla Çekiliş Kuponu kullanılamaz.
  • Dönem Rozeti, İtalik Nick ve Renkli Nick ödülleri dönem sona erene kadar geçerlidir, Çekiliş Kuponları istendiği zaman kullanılmak üzere saklanabilir.
  • Dönem Temasını ve Dönem Avatarını dönem sona erdikten sonra kullanmaya devam edebilirsiniz fakat tema/avatar değiştirdikten sonra o temaya/avatara geri dönemezsiniz.
  • Dönem Avatarları, belli tema doğrultusunda önceden belirlenmiş avatar seçenekleri arasından üye tarafından seçilir.
  • Dönem Rozetleri Kulüp Rozetleriyle aynı işleyişe sahiptir, bir üye eş zamanlı olarak birden fazla Rozet taşıyamaz.
  • Her dönemin Dönem Rozeti, Dönem Teması ve Dönem Avatarı farklıdır ve ayrı bir şekilde tanıtılır.
[+] 6 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ben tam olarak sistemi kavrayamadım.

50 diyor...50 ne? Rehber mi,konu mu,ileti mi? Tam olarak ne isteniyor?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılım, yani ileti sayısı.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
50 ileti atan 1 İmperium,250 ileti atan 6 imperium mu kazanacak?

Bu İmperium enflasyonunu arttırmaz mı? Şahsı fikrimce ileti yerine rehber,mod tanıtımı,hikaye olsa forum için daha iyi olur bence.
Ara
4 aylık bir dönem içinde atılan 1000 iletiden sonra açılan özellikler ne kadar erken alınabilir ve kullanılabilir? Dönem sonunda ödüller zaten siliniyor. 3 ayda 5000 ileti atabilen bir üye olduğunu varsaysak dahi(ki 5000 sanki biraz fazla olmuş 100 gün üzerinden hesap edersek günde 50 ileti atılması lazım) ödülünü sadece 1 ay kullanabiliyor.
[+] 1 üye ZenderX nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Haklısınız hocam. Talep edilen ileti çok fazla ve ödül sınırlı kullanıma sahip. Ayrıca ileti istemesi vesilesiyle -kimse yalnış anlamasın- bazı üyelerimiz boş boş sadece doldurma iletiler atabilirler. Şayet eskiden olduğu gibi rehber,mod tanıtımı,hikaye talep edilse foruma da katkı sağlanırdı.

İleti atmak 1 katılım,rehber 20 katılım,mod tanıtımı 10 katılım,hikaye bölüm başına 15 katılım tarzı bir sistem -rakamlar sallamasyon- gelirse ve ödüller kalıcılaştırılırsa daha güzel olur sanki.
Ara
Rehber, mod tanıtımı ve hikaye gibi katkılar Imperium Etkinliklerinin teması. Dönem Ödüllerinde katılım gözetiliyor.

Bazı ödülleri değerli kılan şey nadirliği, bu sebeple zor olmalılar. Bu zorluk da gösterilen ilgiye bağlı. Ödüllerin ne kadar kullanılabildiği ileride değerlendirilebilir ancak onlarca üyenin İtalik Nickle veya renkli Lejyoner nickiyle dolaşmasını istemiyoruz.
Anladım. Ben sandım ki Imperium etkinlikleri de kalktı artık sadece bu dönemler var.

Bu arada etkinliğe de katılıyorum.
Ara
50 ve 100 iletilik ödülleri almak istiyorum.
Space-Background.gif
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
50, 100 ve 250 iletilik ödüllere talibim.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Etkinliğe katılıyorum
Ara
50 ileti ödülüne talibim.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
50 iletiyi tamamladım.
[+] 1 üye Athule nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
50, 100, 250 ve 500 iletilik ödüllere talibim.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-06-2021, 10:42)baywatch06 : Etkinliğe katılıyorum
bende 50 ve 100 lük ödüllere talbim
Ara
50-100 ödüllerine talibim
Ara
Talep edenlere ödülleri verildi. Sistem yeni olduğu için doğal olarak anlaşılmayabiliyor, bu sebeple sorulan sorular doğrultusunda işleyişi bir kez daha hatırlatmak isterim:
  • Ödüller dönem bazlı veriliyor, bu konu içerisinde bulunduğumuz Antoninus Döneminin ödül konusu.
  • Antoninus Dönemi konunun başında da belirtildiği üzere bu yılın Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsıyor.
  • Bu dönem içerisindeki katılımınızla (ileti sayısıyla) dönem ödüllerini açabiliyorsunuz.
  • Bu dönem içerisinde 1000 ileti atmış olmanız demek, 50 - 100 - 250 - 500 - 750 - 1000 ödüllerinin hepsini alacağınız anlamına geliyor.
  • Ödülleri dilerseniz teker teker isteyebilir, dilerseniz dönem sonunda toplu bir şekilde talep edebilirsiniz.
Bununla beraber, önümüzdeki Dönemle birlikte Dönem Ödüllerinin işleyişinde bazı değişiklikler yapmayı planlıyoruz:
  • 100 İletiye Imperium harici bir ödül bulup, 250 ve 750'nin Imperium ödüllerini 1 azaltabiliriz.
  • Eğer 100 İletiye ayrı bir ödül bulamazsak, 50 İleti ödülü kalkacak ve 100 - 250 - 750 ödülleri 1 azalacak.
  • 1500 İleti ödülü olan 2 Çekiliş Kuponunu kaldırmayı planlıyoruz.
  • Bu durumda 2500 İleti ödülü olan Dönem Teması 1500/2000 İletiye inecek.
  • 5000 İleti ödülü olan İtalik Nick 3000 İletiye inecek.
  • Yeni 3000 İleti ödülünü elde edenler, bu ödülü bir sonraki Dönemin sonuna kadar kullanabilecekler.
Şimdilik düşüncelerimiz bu şekilde, duruma göre Antoninus Döneminin özel teması/avatarlarının tanıtıldığı esnada bu değişikliklerden üyelerin aleyhine olmayanları (Imperium azalmaları hariç olanları) bu döneme de uygulamayı düşünebiliriz.
50 ve 100ü tamamladım sanırım
Ara
50 ve 100 ü tamamladım sanırım talibim ben de
€20
Ara
50liliğe talibim
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.