AoE3 - Ruslar
190?cb=20101005055921
Başkent: ST.Petersburg
Lider: Ivan the Terrible
Age of Empires 3‘de ki en güçlü ülkelerden biride Rusya‘dır.Diğer ülkelere nazaran daha ucuza daha çok asker basma imkanı vardır ve böylece diğer ülkelere sık sık baydırıcı saldırılar yapabilmektedir.Rusyayı seçtiğinizde , oyunun ilk başlarında direk ete yönelmelisiniz ve işçi basmalısınız.Ardından olabildiğine hızlıca 2.çağa geçmeli ve barrack kurmalısınız.Barrackı kurduktan sonra hemen 20 30 asker ( mümkünse piyade ) basıp düşmanınızın işçilerini hedef alarak gelişmesini yavaşlatmalısınız.Ve ekonominiz bir düzene oturduğunda , ardı arkası gelmeyen saldırılarla düşmanı epey yormalısınız.Fort dikecekseniz , bu merkezinize yakın olsun.Çünkü çok saldırı yapacaksınız ve şehriniz boş kalacak , saldırıya açık durumda kalacak.Bu gibi durumlarda fort düşmanı biraz yavaşlatabilir ve destek için zamanınız olur.

Eğer düşmanı savaş alanında piyadelerle yenemiyorsanız yapmanız gereken Oprichnik basmak.Oprichnikler gerçekten çok hızlı ve güçlü atlı birliklerdir.Özellikle işçi ve binalara karşı iyidirler ve bundan ötürü düşmana ağır zayiat verebilmektedirler.40 50 kadar Oprichnik ile bir ülkeyi haritadan silebilirsiniz.Tabi birazda Tartar Cavalary iyi olabilir , az da Hussar.
Rusların grenadierleri de fena değildir , piyadelerle grenadierleri karıştırırsanız topçu kullanmanıza gerek kalmadan binaları yıkabilirsiniz.

Rusların Özel Birimleri

latest?cb=20120530190646Strelet (Hafif Piyade)
Fiyat: 50latest?cb=20090908222853, 10latest?cb=20120814001304
Populasyon:1
Hız:4.5
Görüş mesafesi:16
Yakın vuruş:4/5
Uzak vuruş(tüfekle):8/10
Menzil:14
Binalara vuruş:7/9
Binalara vuruş menzili:6
Üretim süresi:30 saniye
Oluşturulduğunda ve öldüğünde verdiği XP:6
Direnç:30% vs. menzilli
Oyundaki en ucuz ve güçsüz piyadedir.Bu askeri piyadelere karşı veya düşman gelir kaynaklarına küçük saldırılar yapmak için kullanabilirsiniz.
Bu askeri eğer geliştirirseniz daha güçlü olacaktır bu şekilde ağır piyadelere karşı koyabilirsiniz. 

latest?cb=20120530190501Cossack(Atlı)
Fiyat:75latest?cb=20090908222853,75latest?cb=20090909002104
Populasyon:1
Hız:6.75
Görüş mesafesi:16
Yakın vuruş:26
Binalara vuruş:15
Üretim süresi:35 saniye
Direnç:30% vs. menzilli 
Bu asker Hussar ın Rus versiyonudur.Hussara göre daha zayıftır fakat daha ucuz ve daha hızlıdır.Gerekli geliştirmeleri yaparsanız düşmanı çok rahat ezebilirsiniz.

latest?cb=20120530190003Oprichnik
Fiyat:90latest?cb=20090908222853,60latest?cb=20090909002104
Populasyon:2
Hız:6.75
Görüş mesafesi:15
Yakın vuruş:20
Binalara vuruş:75
Üretim süresi:40 saniye
Direnç:20% vs. menzilli
Bu asker binalara karşı aşırı etkilidir.Fakat diğer atlı birimlere karşı zayıftır.

latest?cb=20130209133209Cavalry Archer
Fiyat:100latest?cb=20090908222853,60latest?cb=20090909002104
Populasyon:2
Hız:46.75
Görüş mesafesi:14
Yakın vuruş:6.5
Uzak vuruş(tüfekle):13
Menzil:12
Binalara vuruş:8
Üretim süresi:36 saniye
Direnç:%30 vs. yakın vuruş
Bu birimler Dragoons'lara benzerler.Bir Dragoons'dan daha az hasar verirler fakat onlardan daha hızlıdırlar.
Piyadelere karşı daha dayanıklıdırlar.

Oyun içi konuşmalar
  • Атакую! - atakuyu! (Saldırıyorum)
  • В атаку - v ataku (saldır)
  • В бой - v boy (savaşa)
  • Да - da (evet)
  • Правильно - pravilno (doğru)
  • Будет сделано - budet sdelano (hallederiz)
  • Сделаю - sdelayu (yaparım)
  • Здравствуйте - zdravstvuyte (merhaba)
  • Что? - chto? (evet?)
  • Готов (m), готова (f) - (hazır)
  • Приказ? - prikaz? (emrin)
  • Дровосек - drovosek (oduncu)
  • Охотник - ohotnik (avcı)
  • Добытчик - dobytchik (madenci)
  • Фермер - fermer (çiftci)
  • Фуражир - furazhir (toplayıcı)
  • Строитель - stroitel (inşatcı)

Sınırlı geliştirme ve kartlar
  • Polar Explorer:Hazine koruyucularına +2 saldırı bonusu ve 5X normal hasar.
  • Westernization:Tüm piyade ve süvari veteran olur. 
  • Kalmucks:9 kalmucks gemisi
  • Petrine Reforms:Tüm piyadeler Guard olur.
giphy.gif
[+] 2 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun içindeki konuşmaları da çevirseydin.
Ara
Malesef rusca bilmiyorum.
Sanırım @Duman biliyordu çevirebilirse rusca yazılışlarını buldum o çevirsin.
giphy.gif
Ara
Steam mi gameranger mı atıyosun?
Ara
Gameranger
giphy.gif
Ara
(21-07-2017, 23:46)human : Steam mi gameranger mı atıyosun?

Eğer sende gameranger üzerinden oynuyorsan ağustosta bir multi düzenliyebiliriz düzenleyecek yoksa bn kurar ayarlarım 5-6 kişi varız. Yeterli bir sayı bu. Yalnız host lazım
Ara
Yaz indiriminde 10 liraydı alsaydınız ya :D Steam'e geçtim.
Ara
arkadaşlar, rusyayı seçiyorum başlar başlamaz verdiği 6 işçi dışında işçi alamıyorum. kalemde 3 tane seçili işçi olduğu gözüküyor, üzerine tıkladığımdaysa "> bir diğerini eğitmek için gerekli işçi" diyor ve seçilmiyor. yardım edebilecek?
Ara
@agekenan Ruslar'ın işçileri 270 et istiyor ve 3'er 3'er çıkartıyorlar.  "> bir diğerini eğitmek için gerekli işçi" dediğin kısım oyunun yetersiz ete sahip olduğunda söylediği uyarı olmalı.
tTRiYax.png
Ara
Şimdi farkettim, rusyaya ait tüm asker, işçi vs.de hep aynı sorun var. yeterli pop, et altın odun olmasına rağmen bi türlü çıkmıyor. /
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.