Asker Tasarımı Önerisi
Arkadaşlar şimdi hangi ülkeyle oynarsam ilerliyen yıllarda tasarım sıkıntısı çekiyorum.
Normal piyade
Orta Tank
Ağır Tank
Garnizon tümeni
topçu tümeni ? 
gibi tümenler için önerdiğiniz asker tasarımları var mı ?
LC9IeA.png

Ara
Bu linkteki rehberden şablonlara göz atabilirsin
omnia fui et nihil expedit
Ara
(12-04-2021, 23:55)Mabella : Bu linkteki rehberden şablonlara göz atabilirsin
Şablonlardan hiç bir şey anlamadım.
Hangi sıraya hangi tümeni koyacağız ?
LC9IeA.png

Ara
Hangi sıraya hangi birliği koyduğunuz neredeyse hiç fark etmiyor. Rehberde bulunan şablonlardakileri kendi şablonunuza aktarmanız ve ondan üretmeniz yeterli olacaktır.
Space-Background.gif
Ara
Piyadeleri ve atlı içeren birlikleri 20 widh (nasıl yazıldığını hatırlamıyorum) kalanları 40 widh yap gitsin
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(13-04-2021, 08:20)korkusalan : Piyadeleri ve atlı içeren birlikleri 20 widh (nasıl yazıldığını hatırlamıyorum) kalanları 40 widh yap gitsin
marine birliklerinin de 40 width olması sıkıntılı diye biliyorum. bi de çöl için 10 width'lik bir template de yapması gerek bence.
Volga nehri akmam diyor
Etrafımı yıkmam diyor
Şanı büyük Jukov paşa
Stalingrad'dan çıkmam diyor.
Ara
(13-04-2021, 17:02)crowjoy :
(13-04-2021, 08:20)korkusalan : Piyadeleri ve atlı içeren birlikleri 20 widh (nasıl yazıldığını hatırlamıyorum) kalanları 40 widh yap gitsin
marine birliklerinin de 40 width olması sıkıntılı diye biliyorum. bi de çöl için 10 width'lik bir template de yapması gerek bence.
Marineler zaten piyade. 40 width olacak olanlar tank motorize birlikleri kalanlar 20 width.Daha aşağısı kurtarmaz.
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(13-04-2021, 02:51)Yasin Ahmet : Hangi sıraya hangi birliği koyduğunuz neredeyse hiç fark etmiyor. Rehberde bulunan şablonlardakileri kendi şablonunuza aktarmanız ve ondan üretmeniz yeterli olacaktır.

Mesela resimde 14 piyade 4 topçu diyor.
Divison designer sekmesinde  bu askerleri hangi sırayla koyacağız diyorum.
1 Sıraya en fazla 5 asker koyuluyor zaten 
Combat tarafına ve arkaya koyunca farklılık oluşuyor.

Uia178.png
LC9IeA.png

Ara
1 kolona tüm birliği mi sığdırmaya çalışıyorsunuz anlamadım. Aşağıdaki şekilde 4 kolona yaymanız gerekiyor:

Kolon 1 (4 piyade 1 topçu), Kolon 2 (4 piyade 1 topçu), Kolon 3 (4 piyade 1 topçu), Kolon 4 (2 piyade 1 topçu). Toplam 14 piyade 4 topçu.

Recommended-Division-Templates-2.png
Bunun gibi ama ortadaki topçuların 4 tane olduğunu ve piyade sayısının iki kat olduğunu düşünün.
Space-Background.gif
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-04-2021, 21:00)Yasin Ahmet : 1 kolona tüm birliği mi sığdırmaya çalışıyorsunuz anlamadım. Aşağıdaki şekilde 4 kolona yaymanız gerekiyor:

Kolon 1 (4 piyade 1 topçu), Kolon 2 (4 piyade 1 topçu), Kolon 3 (4 piyade 1 topçu), Kolon 4 (2 piyade 1 topçu). Toplam 14 piyade 4 topçu.

Recommended-Division-Templates-2.png
Bunun gibi ama ortadaki topçuların 4 tane olduğunu ve piyade sayısının iki kat olduğunu düşünün.
Hmm peki 40 width tank tümeni nasıl oluyor ?
LC9IeA.png

Ara
Rehberde hepsini sıraladık zaten, sadece orada yazan birlik isimlerini oyununuzdaki şablonlara uyarlamanız gerekiyor. Oyununuz ingilizceyse birlik isimlerine tek tek baka baka yapabilirsiniz. Link burada.
Space-Background.gif
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.