Attila - Ekran Görüntüleriniz
Sassanilerle yeni oyun açtım.
Gassanileri yenip vassal yaptım.
Uzun süre Akhunlarla barış yapmaya çalıştım, onları içeri çekebilmek için. Çünkü biliyorsunuz savaş halindeyken bunları kıstırmak çok zor. Kabul etmediler. En son kendileri teklif etti, kabul ettim hemen.
Amida'da isyan çıkınca direkt fethettim, böylelikle Doğu Roma ile karşı karşıya gelmeden batıda bir adım daha genişlemiş oldum.
Akhunlar hanlarını Horasan'da bırakıp bir ordularını İsfahan'a diğerini Ecbatana'ya getirdi. Kısıtırıp ikisini de yok ettim. Başta Şahinşah Bahram olmak üzere direkt doğuya Kingila üzerine yürüdüm.
Yolun yarısında barış teklif etti kabul ettim.
Hazırlıklar bitince barışı bozup saldırdı ve son büyük savaşı yapıp Akhunları yok ettim.
Bu süre zarfında Akhunlar sebebiyle isyancılar iki üç şehir aldı onları da temizleyip artık askeri imar işlerine girişeceğim bir süre. Doğu Roma savaşı kapıda.

4ydvGA.jpg

1uf1za.jpg

xL2808.jpg

lzcMgk.jpg

pvtOMT.jpg

QsTX6N.jpg

vNxXrm.jpg

yVKgki.jpg
[+] 3 üye cennaro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Doğudaki isyanları bastirmak için at süren Bahram savaş meydanında hayatını kaybedince tahta Yazdegerd geçti.
Abisinin öcü için isyancı şehirleri yakıp yıktı.
Doğu Roma'dan isyanla ayrılan Emesa ve Malatya'yı hızla fethetti.
Edessa'da espiyonaj faaliyetleriyle isyan çıkmasına sebep olup kenti aldı.
Adaşı Asoristan valisini sadakatsizlik sebebiyle görevinden kovdu.
Orduyu batıdaki savaşa hazırlamaya koyuldu. İyi süvarilerin yanına ucuz ama savaş tecrübesi olan piyadeleri yerleştirdi. Bunları meşhur deylemlilerle perçinledi.
Edessa'daki yolun bir benzerini liman kenti Tyre için düşündü ama bölgeye sürpriz aktörler girince planlar değişti.
Bütün bunlar olurken Batı Roma İmparatorluğu yıkıldı.

93I4Ru.jpg

jN3Ou4.jpg

9Ne8hL.jpg

c8pefQ.jpg

c7Pyka.jpg

0OtPE5.jpg

nKsuNF.jpg
[+] 1 üye cennaro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tyre ve Filistin bölgesi ani bir saldırı ile ele geçirildi ve peşine Vizigot, Garamantlarla barış yapıldı.
Tyre Limanı sayesinde dünyanın geri kalanına açılma fırsatı doğdu.
Yathrib'deki terk edilmiş demir madenleri tekrardan canlandırıldı.
Doğu Roma savaşı başladı, taht varisi Bahram komutasındaki ordu Antakya'yı fethetti.

h4z0Cn.jpg

qzpMqN.jpg

3pV5nI.jpg

qjSJzP.jpg

5RpUDb.jpg

mxF9RG.jpg

BmVyfw.jpg

qclk6d.jpg

m0Mbmq.jpg
[+] 2 üye cennaro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Küçük Asya fethedildi. Vassalların çoğu uzakta kaldığı için batı sınırında Asia devleti vassal yapıldı.
Doğu Roma yıkılırken bunda taht varisi Behram'ın çok büyük bir başarısı oldu. Buna ayrı bir parantez açmak gerek.
Başkentten Şah ve prensin orduları için elit ölümsüzlerle pers okçuları yola çıkarıldı.
Bölgeye çeşitli cermen kabileleri uğramaya devam ediyor.

BKaXJw.jpg

OlbKr9.jpg

BCkNd3.jpg

U3Brk5.jpg

3GIoNY.jpg

UXEIbK.jpg

7Plgdo.jpg

Behram'ın Fetihleri;

i6j5ZB.jpg

nVtR7Y.jpg
Ara
Sonunda efsanevi Behram tahta çıktı ve bunu fırsat bilen Garamantlar savaş açtı.
Uzun süredir Sina sınırı sükunet halindeydi, saldırmazlık anlaşması vardı ama Garamant hükümdarı bunu bozdu.
İsyanlar ve iç savaşlar patladı, hepsi bastırılıp Mısır ve Libya'ya sefere çıkıldı.
Bahram prensliği boyuncu yaptığı fetihlere Alexandria Paraetonium ve Ptolemais'i de ekleyip Garamantları barış dilenmek zorunda bıraktı.

tayHxK.jpg

qzLPUG.jpg

wx5HTD.jpg

TyR2wD.jpg

wlqm81.jpg

W93olf.jpg

xH4qjs.jpg

ZeoqPh.jpg

J4ngr6.jpg

Couku4.jpg

yzbqNX.jpg
Ara
Alanlarla oyun açtım.
Respendial ve Khuddan ile İberya'ya göçüp Galiçya'ya yerleştik.
Meşhur Stilicho'yu savaşta öldürdük.

Toz5US.jpg

Fvy8zI.jpg

6P5ybG.jpg

BeBalz.jpg
[+] 1 üye cennaro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20201214051309_1.jpg
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
Ara
[+] 3 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
Ara
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uzun bir aradan sonra oynayasım geldi. Doğu Roma ve Ostrogotlar ile oynadım bu sefer. İkisinde de süre olarak sona gelmeden sıkıldım ve bıraktım tabii.

[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tanukhidlerle ortadoğunun içinden geçtim, hiç kimsenin diğerinden daha güçlü olmadığı yeni dünya düzeni, savaş sonrası yugoslavya gibi

20210327203926-1.jpg
[+] 1 üye Vivec nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fena iflas ettik;

y2phtuc.png
Ara
game-steam-total-war-attila-empires-of-s...aper-3.jpg

Himyar a has ozel bir bina var, Marib baraji, insan tarihinde en eski barajlardan birisiymis. 

Bonus olarak:

wealth_positive.png Wealth: +30% from agricultural and animal husbandry buildings (+30% tarim katkisi)
wealth_positive.png Wealth: 500 from subsistence (+ 500 akce)
icon_fertility.png Irrigation: +5 fertility bonus in this province (+ 5 tarim verimligi vilayet icin)
[+] 1 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
c32UAP.jpg

Afrika daki ilk dusmani, Aksum, yikip gectik lakin suan 1nci ve 3ncu en buyuk gucler olan Dogu Roma ve Sassindlerle sinirdas olduk. Hangisine saldirsam hangi strateji uygulamamiz lazim Himyar kralligi olarak?
Ara
Doğu Roma'ya saldır.
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.