Büyük İndirim: Steam 2017 Yaz İndirimi
Shogun 2 serinin en çok eleştirilen oyunlarından değil aksine çok beğenildi. Önyargısı olanlar neden Japonya'da diye eleştiriyorlardı başta ancak çıktıktan sonra çoğu kişinin takdirini kazandı oyun. Serinin en iyi multiplayer sistemine sahip oyunudur kanımca. Multiplayerdeki komutanının yayının renginden tut, yeteneklerine ve ordudaki askerlerin renklerine kadar her şeyi sen ayarlıyordun. Lakin eskisi kadar oynayanı pek yok artık. Kişisel düşüncem olarak Witcher 1-2 almanı tavsiye ederim çünkü Witcher 3'te hakikaten önceki oyunlarla ilgili pek çok detay var. Witcher 1'i yarıda bıraktım şahsen ama Witcher 2'yi kesinlikle oynamalısın 3'e geçmeden diye düşünüyorum. Shadow of Mordor'da çok güzel oyun. Mümkünse Shadow of Mordor + Witcher 1-2 almanı tavsiye ederim.
76561198032000419.png
[+] 1 üye Yabgu Khan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alabiliyorsan Witcher 1-2yi al.

Shadow of Mordor nemesis sistemi dışında klasik bir açık dünya oyunu, oyun güzel değil demiyorum ama witcher varken bunu almazdım. Kaldı ki özellikle witcher 2, shadow of mordor'dan daha çok oynatır
[+] 2 üye MamuG nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
3 e başladım am a1 ve 2 yi alırım teşekkürler.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Steam yaz indirimi benim için bitmiştir. Aldıklarım :

*Europa Universalis IV
*Europa Universalis IV: National Manuments II
*Europa Universalis IV: Muslim Advisor Portrails
*Europa Universalis IV: Women in History
*Total War Attila: Age of Charlemagne
*Total War Attila: Blood & Burning
*Total War Attila: Empires of Sand Culture Pack
*The Witcher 1
*The Witcher 2
*The Witcher 3
*Total War Rome II
*Total War Rome II: Baktria Faction
*Total War Rome II: Seleucid Empire Faction Pack

Efsane bir yaz beni bekliyor :D
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Çok acil değilse keşke EU IV almasaymışsın. Zam geri alınacak Steam yaz indirimi bittikten sonra. Biraz daha bekleyip daha ucuza alabilirdin. :D
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Shogun II yu oynarken ben de çok zevk aldım ama oyunun "uzun soluklu" bir yanı yok bence. Japonya adasında geçtiği için konsept aynı klan değişse bile sadece ufak farklılıklar oluyordu. Beni sıktı bir süre sonra, medieval II hala sıkmış değil mesela o yüzden tavsiye etmedim.
Ara
@Hammurabi Shogun 2'de her bir klan ayrı bir hikayedir. Aynı klanla farklı oyunlar bile ayrı hikayelerdir. Binlerce saat oynamış biri olarak çok şaşırdım dediğine. Ayrıca Shogun2 kadar güzelliği kabul edilmiş başka bir TW oyunu yoktur diye düşünüyorum. Yani bir TW oyuncusuna sorsan en kötü diyebileceği "abi Japonya ilgimi çekmiyor ama oyuna saygım var çok iyi"dir.
G0kMNN.png
[+] 3 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben yanlış biliyormuşum bilmeden konuşmuşum o zaman kusura bakmayın. Ama oyunun sıktığı konusunda kişisel fikrim sabit.
[+] 1 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yaklaşık 9 liraya sahibim kartlar sayesinde şu oyunlardan biri ya da ikisini almayı düşünüyorum. Cidden karar veremedim daha önce oynamış olanınız vs varsa önerilerinizi bekliyorum tekrardan.

- Domina
- Torchlight II
- Rise of Nations: Extended Edition
- Besiege
- Stronghold Crusader HD
- Beholder
76561198032000419.png
Ara
Stronghold Crusader'da yanılmıyorsam @altnkurt, Rise of Nations'ta da @yafeshan veya @Aeschyli yardımcı olabilir. Bu oyunlardan etkinlikler de düzenlemeyi düşünüyorlardı sanırım.
Ne tür strateji sevdiğine göre değişir. Rise of nations daha age of tarzı çağ atlamalı, upgrade açmalı bir oyunken Strongholdda feodal bir lord olup kalenizi yönetiyorsunuz. Şahsen ben seçim yapacak olsaydım Strongholdu seçerdim. Oynanışı daha zevkli bence. Askerleri hissederek yönetiyorsun. Rise ofta adam bas saldır yık, ilerle bina kur kaynak topla, tekrar adam bas saldır yık. Klasik age of türünden farklı yönleri var tabiki de. Çağları, kaynak toplama, savaş ve territory sistemi güzel. Age ofa tercih edilebilir ama strongholdla tek benzerlikleri ikisinin de rts olması sanırım. İncele, sevdiğin türe yakın olanı al. İkiside birbirinden baya farklı oyunlar.

Daha Stronghold mpsinde @cemalle medeniyet kurcaz.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-07-2017, 17:25)Yabgu Khan : Yaklaşık 9 liraya sahibim kartlar sayesinde şu üç oyundan birini almayı düşünüyorum. Cidden karar veremedim daha önce oynamış olanınız vs varsa önerilerinizi bekliyorum tekrardan.

- Domina
- Torchlight II
- Rise of Nations: Extended Edition
- Besiege
- Stronghold Crusader HD
- Beholder

9.80'e Men of War Assualt Squad 2 var. Kendi serisinin ve türünün en iyilerinden biri arasına girer. Ona göz atabilirsin.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Domina ve Stronghold Crusader HD aldım. Teşekkürler tavsiyeleriniz için.
76561198032000419.png
[+] 1 üye Yabgu Khan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rise of nations icin adam arioz.

Bu arada indirim zamani northgarda goz gezdirmek isteyenler cekinmesin.
Ara
Benim de 15 tllik bütçem kaldı. Beholder + Orwell almayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz başka (özellikle strateji) oyunları var mıdır?
Ara
dediği gibi man of war assault squad 2 bence gayet güzel ve modlarla genişletilebilen bir oyun alınmasını tavsiye ederim zorluk ayarını değiştirdikçe ne kadar zorlaştığını görebilirsin singleda mp side güzel ben bi sorun çekmedim şu ana kadar RTS tarzında bunu önerebilrim eğer WW2 sıktı dersende Wargame serisini öneririm Red Dragonu gerçi 19 ama belki zorlarsan bütçeyi on numara hızlı baya geniş bir oyundur
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.