Civ 3 mü Civ 4 mü?
#1
Merhaba. Ben Civ 5 ve Civ 6'yı severek oynadım ve serinin eski oyunlarına dönmek istiyorum. Civ3'deki medeniyetler hoşuma gitti ancak hangisine başlasam bilemedim. Civ 3'ün Civ4'e kıyasla eksikleri neler? Veya tam tersi?
Ara
Cevapla
#2
Civilization III'ü Civilization IV'ten daha az oynadığım için Civ3 hakkındaki bilgim daha az. Ama şunu söyleyebilirim ki Civ3'e daha gelişmiş bir Civ1 denebilir. Ben Civ4'e başlamanı tavsiye ederim, grafiksel (doğal olarak) ve mekaniksel açıdan daha üstün olan oyun o. Civ3 daha hızlı oyunlar sunarken Civ4 ise daha uzun oyunlar için birebir. Ayrıca Civ4 için hazırlanmış çok sayıda kaliteli mod var; fantastik evrenlerden bilim kurguya, alternatif tarihten tarihsel simülatörlere kadar. Civ3'e de bir göz atmanı tavsiye ederim, tüm Civ oyunlarının öne çıkan ve kendini oynattıran bir yanı var. Fakat Civ4 yeni oyuncu dostu olma ve derinliğini koruma konseptlerinin aynı potada eritilerek ortaya konduğu bir oyun olduğu için, ona öncelik vermeni tavsiye ederim.
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.