Civilization VI - Ekran Görüntüleriniz
Tur 200 için 360 science üstüne sadece 9 şehrim var saladin gerçekten çok güçlü bir civ din puanı da çok yüksek istesem çok rahatça din zaferide gidebilirim bu kadar güçlü olmasının sebebini anlamadım bir zayıflatsalar mı bir şekilde :D (Ekonomim birazcık batmış gibi gözükebilir sebebi amerika ile yaptığım turluk 200 goldluk antlaşmanın bitmesi :( oyunu bitirmedim artık yoruldum minimal kararlar vermekten. Vermeyecektim zaten de shift enter basmayı 40 tur boyunca yapmayı pek sevdiğim söylenemez.)
eYnjKg.jpg
[+] 2 üye Emre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Wilhelmina ile diplomatic victory zorluk immortal. Normalde oyunu tur 170 te kazanıcaktım ama oyun başı holy site kurarken 1 aşağı yanlışlıkla kurdum ve üşendim sonra geri yüklemeye. Bunun sonucunda mahabodi temple wonderını yapamadığım için 2 diplomatik zafer puanı alamadım 18 de kaldım sonraki kongredede puanlarımı feshettiler biraz üzücü oldu ama sonunda kazandım.
bzqOmr.jpg
[+] 1 üye Emre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ekran_Goruntusu_143.png
Brezilya'yı uranyumla besliyorum.
[+] 1 üye Athule nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunda her devlet için belirli sayıda şehir var kendi bölgesinde bulunan ama eğer o limiti aşarsanız amerikanın içindeki şehirleri kuruyorsunuz eğer o limitide aşarsanız karayip şehirlerini kuruyorsunuz eğer o limitide aşarsanız brazilyadaki şehirleri kuruyorsunuz :P ben eski sürüm oyunu bulup bunu denemek istedim ve pantheon exploiti ile balıkçı gemilerine +1 production vermeyi 50 kez yaptım sırf bunu denemek için. Ama oyun sonunda kültür zaferi kazandığımı farkettim tüm devletleri yokettim 1 tanesi hariç ona rağmen kazandım ama ondan sonrada haritada yer kalmayana kadar (zaten 5 tane yer kalmıştı) settler yaptım birde khameri fethettim. Yaklaşık 135 şehir kurdum amacıma ulaşmış oldum. Lakin brezilyadan sonra ne çıkıyor bulamadım. Maalesef son şehirlerde brazilya içerisindeki kent isimleriydi.

aBjzaw.jpg
Bp09v7.jpg
Ara
Önce şehir devletlerini aldım sonra da bol bol barbar kamplarını temizledim. En son komşuma gözümü çevirdim ve tüm şehirlerini aldım.

20201008141614_1.jpg
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20201011164310_1.jpg
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20201014142113_1.jpg
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Volkanlar favori yerleşim yerlerim. 

20201014144043_1.jpg
Ara
Pek misafirperver oldukları söylenemez ama.
IbnE9P2.gif
Ara
Dört bir yandan kuşatılmış şehir gibiyim.20201022221949_1.jpg
Ara
Uzun zamandır oynamadığım için emperorda oynadığım cleopatra oyunum dediğim gibi uzun zamandır oynamamıştım ama ai gerçekten çok kötüydü keşke deity açsaymışım.
bu arada oyunu kazandıktan sonra 20 tur daha devam ettim ve fark ettim ki turizm simgesi kaymış gözükmüyor :D
0jGgu9.jpg
[+] 3 üye Emre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
emperorda oynadığım Brazilya oyunum diplomatik zafer almayı başardım holy sitelara yağmur ormanından bonus veren pantheon üstüne holy site bonusu kadar üretim veren dini özelliği seçtim oyunun belli bir kısmında altın çağ özelliklerinden setller ve builderları din ile alma çıkınca orada coştum zaten 1000 din puanım artıyordu iyice katlandı.
Din zaferini aşırı rahat kazanabilirdim lakin biraz daha ilerlemek ve ne kadar güçleneceğimi görmek istedim. Kültürdende kazanıyordum 3 tane devleti yoketmem gerekti oyunu biraz daha uzatabilmek için :)
W5f7xE.jpg
aWxksh.jpg
Ara
İlk heromun Himiko olması şeref verdi.

Görsel
Ara
Çok güzel konumum var kültürde ve bilimde ikinciyim, dinde ise birinciyim. Ancak moğollar beni çok fazla tedirgin ediyor. Chill oynadığım için çok fazla kafa yormak istemiyorum ancak bu oyunu da heba etmeye elim varmıyor.

20210210225932_1.jpg
Ara
Keşke bende alsaydım ekran görüntüsü.. Bugün Nubia Medeniyeti ile senaryo oynayıp bitirdim biraz uzun sürdü ama sonlara doğru güzeldi, sardı. Amanitore ablam maşallahı var ezdi hepsini oyun başında , okçu birimleri baya hoşuma gitti.
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara
Bir an oyun hiç sona ermeyecek sandım sonra nasıl olduysa bir anda  ilk oyunlarımdan birinde kültür zaferi geldi. Biraz dan dun oynadım değişik ama güzeldi.

Edit:  Bu arada Türkçe yama rezalet resmen.

L5WLct.png
[+] 2 üye Grindelwald nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
LTmLr6.png

Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar..
[+] 1 üye Grindelwald nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunun kendi büyümesi sonucunda oluşan sınır :D nasıl olduğunu neden olduğunu bilmiyorum çok garip.
Jo61Pd.jpg
Ara
City Statelerin wonderı olduğunu ilk defa görüyorum   :confused:
8H9aVP.jpg
Ara
God tier city :
c8GdJ6.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.