Civilization VI - Ekran Görüntüleriniz
Tebrikler.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

İskitler, Sümerler ve Almanya en güçlü bonuslara sahip 3 uygarlık olarak gösterilmiş.
her bir ülkenin kendine göre bonusları mevcut. ben hintlileri de beğendim. ayrıca rusyanın da güzel bir bonusu var. rusya civ 5 deki shoshone gibi şehir kurduğunda extradan tileye sahip oluyor. nerdeyse başlangıcın iki katı kadar. haliyle rusya ile kuracağınız şehirlerle stratejik ürünleri kapma şansınızı artırırken çevredeki barbarlarla da daha az uğraşmış oluyorsunuz.hintlilerin de başlangıç seviyesindeki askeri olan filli birim varular erken dönemde çok iyi iş çıkartıyor. ayrıca özel geliştirmesi stepwell hem farm yerine geçiyor hem de farm kurduğunuzda 0.5 hosing elde ederken bu binayla +1 housing geliyor. haliyle nüfusu geliştirmekte sıkıntı yaşamıyorsunuz. ben açıkçası almanlarla pek oynayanmadım ama almanların şöyle bir özelliği mevcut, commercial hub ve hansayı yanyana yaparsanız birbirlerine bonus veriyorlar. hem üretimden hem de altından fazlaca kar elde etmek mümkün.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Civ6'da bitirdiğim 3 oyun oldu. Henüz yenilgi yok, demek ki zorluk arttırma zamanı gelmiş. Deneme/yanılma, öğrenme turları bunlar;

1- İskitler
  • Seviye 4
  • Hızlı zaman
  • Küçük harita
  • Tur 275
  • Yıl 1994
  • Kültür zaferi
2- Roma
  • Seviye 5
  • Standart zaman
  • Küçük harita
  • Tur 376
  • Yıl 1955
  • Bilim zaferi
3- Vikingler
  • Seviye 5
  • Çevrimiçi hızlı zaman
  • Standart harita
  • Tur 236
  • Yıl 2034
  • Askeri zafer
Vikingler denizler için avantajlı ancak hiç kullanamadım neredeyse. Tüm ülkeler büyük kıtalarda iken benim fakirler tek şehirlik bir adaya düştü. Suya adam atma geliştirmesine gelene kadar rakipler 2-3 şehir kurmuştu. Vazgeçsem mi diye düşündüm. Bir iki berabere biten savaştan sonra sırayla bütün başkentler düştü.

Denizler için Venedik Cephaneliği dünya harikası çok önemli. Sağlam bir üretim şehri ile donanma gemileri ikişer ikişer çıkıyor. Üstüne üretim bonuslu kart kullanınca karşınıza kimse geçemez.

0l2lXD.jpg
[+] 3 üye archaic_pagan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
gayet güzel. evet venetian arsenal güzel bir harika ve donanması sağlam olmasını isteyen birisi için vazgeçilmez.yapımına gelince sahilde bir şehriniz olmalı. endüstriyel discriti de sahil kenarına yapacaksınız. discrite bitişik şekilde denizde venetian arsenali yapabilirsiniz.

bu arada ben zorluk seviyesi 6 da oynuyorum. gayet zorlayıcı ve güzel oluyor. 7-8 henüz geçmedim .pek de düşünmüyorum. zira ai ve barbarlar çıldırıyor. kazanmak büyük emek ve çok büyük şans istiyor.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
DBjZY6.png
Ani bir savaş açan Almanları  bu mert olmayan hareketi yüzünden yok ettik.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Resim atılacak
Ara
832incib4516912.jpg

@jax61
Ara
Resim görülmüyor png :/
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Düzelttim. Yanlış yaptığım bir kısım var mı göze çarpan ?
@jax61
Ara
Genel olarak iyi görünüyor da mediolaniumu kime kaptırdı n . Rioya saldıran Kampı yok et süvari çıkarıyor . Oyun zorluğu ne blmiyorum ama discritlere önem vermen lazım romadaki cattlenin yanına keşke commercial hub yapsaydin great zimbabwe harikası için çok uygundu. Şehirler iyi yerlerde goruluyor

Discritler uzun sürüyor üretimler düşük gibi
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Mediolanum ne oluyor ki ? Üretimler baskent haric düşük aynen. Faith üzerine gittim biraz.
Ara
ahaha :D ilginç şekilde oyunda 2 tane trajan var. haliyle mediolanum şehrini kaybettiğini sandım. halbuki 2.romanın şehri orası. haritanın aşağısında mediolanum şehri.günümüzdeki brescia vnedik arası bir yerde eski roma şehri mediolanum.sanırım oyunun kopya olmasıyla alakalı. normalde aynı 2 karakter oyunda olmaması lazım.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Korsan olmasından değildirde muhtemelen medeniyet miktarını fullediğimden dolayı denk gelmiştir ama yanyana çıkmamız baya şanssızca oldu .: ) Bildirimler baya karışıyor. Great Person, Turizm ve Eserlerin kullanımları nasıl yapılıyor. ?

Romanın kurulduğu bölge nasıl sizce ? Nehir açısından çok zengin olmasından kaynaklımı bu kadar kolay büyüyor acaba ?
Ara
Great person olarak turizm getirenler yazar ressam müzisyen tiyatro discriti yapıp puanla cikaracaksin yeteri miktarda yaptığında herkesten fazla puan toplayıp great personality elde edersin . Bunlar eser alabilen bölgelerde kullanılır. Misal amfitiyatro 2 tane yazı eseri alır . Art müzesi 3 tane resim eseri . Böyle böyle trozminin diğer Devletleri etkilemesi gerek. Bazı teknolojiler ve bazı kararlar turizmi etkiliyor . Arkeoloji keşfinde arkeolog çıkartarak kalintilardan eser yaratabilirsiniz. Arkeolog için arkeoloji müzesi yapman gerek. Bir Müze 3 eser alır. Bir arkeolog 3 eser yaratıp yok olur. Kısaca turizm için theater dıscrite ve dünya garikalarina önem vereceksin

Şehir buyumeleri housing ve amenity e bağlı . Birde yemek miktarına. Kullandığın tileler bolca yemek getiriyorsa ve housing de varsa şehir çok hızlı buyuyebilir.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Çıkan yeni DLC paketleriyle beraber yeni bir oyun açtım. 
Zorluk: 6. Seviye, Standart harita vs.

Avustralya İmparatorluğu (?:D)

John adlı salak liderimizle Canberra civarında başladığımız oyuna, 1 yıl sonra 6. seviyeden giriş yaptık. 
Birkaç turn sonra korkulan başa geldi, menopoza girmiş Tomris teyzenin komşumuz olduğunu öğrendik. Her şeye laf edip saldıran bu teyze yüzünden kıyıda sıkışıp kaldık. Ordusunu devamlı sınırda tuttuğu için atara atar gidere gider bende orduya önem verdim. Orduya önem verince teknolojide, kültürde herşeyde geride kaldık. Aynı şekilde Tomris teyzede geride kaldı, iki gariban dost olduk sonra xD

Scoutumuz daha 4. turda hakkı rahmetine kavuştuğu için dünyayı keşfemedik. Limanlarımızı yağmaya gelen barbarları kovalarken şans eseri keşfettiğimiz yeni kıta umudumuz oldu. 
Sonuncu sıradaki Avustralyamız <3

54sız.png
[+] 3 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aldığım resimleri paylaşayım.

Vr2pjB.jpg

Oyunun arayüzünün kalitede tavan yaptığı kısımlardan birisi.

lOBYAQ.jpg

Dünya haritası gördüğünüz gibi çok küçük, şu gördüğünüz 5 tile İberya. @cemal

nOYP4N.jpg

İlk wonderımız, Great Lighthouse.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
W7bqNY.jpg

Viyana'ya geçit vermedik.
OCJ7JQ.jpg
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Bu hangi senaryo?

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.