Civilization VI - Uygarlıklarınız
#21
Tebrikler.
Per aspera ad astra.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#22
İskitler, Sümerler ve Almanya en güçlü bonuslara sahip 3 uygarlık olarak gösterilmiş.
Per aspera ad astra.
Cevapla
#23
her bir ülkenin kendine göre bonusları mevcut. ben hintlileri de beğendim. ayrıca rusyanın da güzel bir bonusu var. rusya civ 5 deki shoshone gibi şehir kurduğunda extradan tileye sahip oluyor. nerdeyse başlangıcın iki katı kadar. haliyle rusya ile kuracağınız şehirlerle stratejik ürünleri kapma şansınızı artırırken çevredeki barbarlarla da daha az uğraşmış oluyorsunuz.hintlilerin de başlangıç seviyesindeki askeri olan filli birim varular erken dönemde çok iyi iş çıkartıyor. ayrıca özel geliştirmesi stepwell hem farm yerine geçiyor hem de farm kurduğunuzda 0.5 hosing elde ederken bu binayla +1 housing geliyor. haliyle nüfusu geliştirmekte sıkıntı yaşamıyorsunuz. ben açıkçası almanlarla pek oynayanmadım ama almanların şöyle bir özelliği mevcut, commercial hub ve hansayı yanyana yaparsanız birbirlerine bonus veriyorlar. hem üretimden hem de altından fazlaca kar elde etmek mümkün.
Avatar isteriz..
Ara
Cevapla
#24
Civ6'da bitirdiğim 3 oyun oldu. Henüz yenilgi yok, demek ki zorluk arttırma zamanı gelmiş. Deneme/yanılma, öğrenme turları bunlar;

1- İskitler
 • Seviye 4
 • Hızlı zaman
 • Küçük harita
 • Tur 275
 • Yıl 1994
 • Kültür zaferi
2- Roma
 • Seviye 5
 • Standart zaman
 • Küçük harita
 • Tur 376
 • Yıl 1955
 • Bilim zaferi
3- Vikingler
 • Seviye 5
 • Çevrimiçi hızlı zaman
 • Standart harita
 • Tur 236
 • Yıl 2034
 • Askeri zafer
Vikingler denizler için avantajlı ancak hiç kullanamadım neredeyse. Tüm ülkeler büyük kıtalarda iken benim fakirler tek şehirlik bir adaya düştü. Suya adam atma geliştirmesine gelene kadar rakipler 2-3 şehir kurmuştu. Vazgeçsem mi diye düşündüm. Bir iki berabere biten savaştan sonra sırayla bütün başkentler düştü.

Denizler için Venedik Cephaneliği dünya harikası çok önemli. Sağlam bir üretim şehri ile donanma gemileri ikişer ikişer çıkıyor. Üstüne üretim bonuslu kart kullanınca karşınıza kimse geçemez.


0l2lXD.jpg
[+] 3 üye archaic_pagan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#25
gayet güzel. evet venetian arsenal güzel bir harika ve donanması sağlam olmasını isteyen birisi için vazgeçilmez.yapımına gelince sahilde bir şehriniz olmalı. endüstriyel discriti de sahil kenarına yapacaksınız. discrite bitişik şekilde denizde venetian arsenali yapabilirsiniz.

bu arada ben zorluk seviyesi 6 da oynuyorum. gayet zorlayıcı ve güzel oluyor. 7-8 henüz geçmedim .pek de düşünmüyorum. zira ai ve barbarlar çıldırıyor. kazanmak büyük emek ve çok büyük şans istiyor.
Avatar isteriz..
Ara
Cevapla
#26
DBjZY6.png
Ani bir savaş açan Almanları  bu mert olmayan hareketi yüzünden yok ettik.
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
Ara
Cevapla
#27
Resim atılacak
Ara
Cevapla
#28
832incib4516912.jpg

@jax61
Ara
Cevapla
#29
Resim görülmüyor png :/
Avatar isteriz..
Ara
Cevapla
#30
Düzelttim. Yanlış yaptığım bir kısım var mı göze çarpan ?
@jax61
Ara
Cevapla
#31
Genel olarak iyi görünüyor da mediolaniumu kime kaptırdı n . Rioya saldıran Kampı yok et süvari çıkarıyor . Oyun zorluğu ne blmiyorum ama discritlere önem vermen lazım romadaki cattlenin yanına keşke commercial hub yapsaydin great zimbabwe harikası için çok uygundu. Şehirler iyi yerlerde goruluyor

Discritler uzun sürüyor üretimler düşük gibi
Avatar isteriz..
Ara
Cevapla
#32
Mediolanum ne oluyor ki ? Üretimler baskent haric düşük aynen. Faith üzerine gittim biraz.
Ara
Cevapla
#33
ahaha :D ilginç şekilde oyunda 2 tane trajan var. haliyle mediolanum şehrini kaybettiğini sandım. halbuki 2.romanın şehri orası. haritanın aşağısında mediolanum şehri.günümüzdeki brescia vnedik arası bir yerde eski roma şehri mediolanum.sanırım oyunun kopya olmasıyla alakalı. normalde aynı 2 karakter oyunda olmaması lazım.
Avatar isteriz..
Ara
Cevapla
#34
Korsan olmasından değildirde muhtemelen medeniyet miktarını fullediğimden dolayı denk gelmiştir ama yanyana çıkmamız baya şanssızca oldu .: ) Bildirimler baya karışıyor. Great Person, Turizm ve Eserlerin kullanımları nasıl yapılıyor. ?

Romanın kurulduğu bölge nasıl sizce ? Nehir açısından çok zengin olmasından kaynaklımı bu kadar kolay büyüyor acaba ?
Ara
Cevapla
#35
Great person olarak turizm getirenler yazar ressam müzisyen tiyatro discriti yapıp puanla cikaracaksin yeteri miktarda yaptığında herkesten fazla puan toplayıp great personality elde edersin . Bunlar eser alabilen bölgelerde kullanılır. Misal amfitiyatro 2 tane yazı eseri alır . Art müzesi 3 tane resim eseri . Böyle böyle trozminin diğer Devletleri etkilemesi gerek. Bazı teknolojiler ve bazı kararlar turizmi etkiliyor . Arkeoloji keşfinde arkeolog çıkartarak kalintilardan eser yaratabilirsiniz. Arkeolog için arkeoloji müzesi yapman gerek. Bir Müze 3 eser alır. Bir arkeolog 3 eser yaratıp yok olur. Kısaca turizm için theater dıscrite ve dünya garikalarina önem vereceksin

Şehir buyumeleri housing ve amenity e bağlı . Birde yemek miktarına. Kullandığın tileler bolca yemek getiriyorsa ve housing de varsa şehir çok hızlı buyuyebilir.
Avatar isteriz..
Ara
Cevapla
#36
Çıkan yeni DLC paketleriyle beraber yeni bir oyun açtım. 
Zorluk: 6. Seviye, Standart harita vs.

Avustralya İmparatorluğu (?:D)

John adlı salak liderimizle Canberra civarında başladığımız oyuna, 1 yıl sonra 6. seviyeden giriş yaptık. 
Birkaç turn sonra korkulan başa geldi, menopoza girmiş Tomris teyzenin komşumuz olduğunu öğrendik. Her şeye laf edip saldıran bu teyze yüzünden kıyıda sıkışıp kaldık. Ordusunu devamlı sınırda tuttuğu için atara atar gidere gider bende orduya önem verdim. Orduya önem verince teknolojide, kültürde herşeyde geride kaldık. Aynı şekilde Tomris teyzede geride kaldı, iki gariban dost olduk sonra xD

Scoutumuz daha 4. turda hakkı rahmetine kavuştuğu için dünyayı keşfemedik. Limanlarımızı yağmaya gelen barbarları kovalarken şans eseri keşfettiğimiz yeni kıta umudumuz oldu. 
Sonuncu sıradaki Avustralyamız <3

54sız.png
ѕoυтн ѕмyяηα

[+] 3 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.