Crusader Kings III Türkçe Yama - İndirme Konusu: 1.11 (%100)
thumbnail.png

Strategyturk Crusader Kings III Türkçe Yaması

Crusader Kings III Türkçe yamasının güncel sürümü bu konu altında yer alır.

Oyunun 1.11.X sürümleriyle uyumlu.
Yama sürümü: 1.11
Çeviri yüzdesi: %100

Yamayı Paradox Mods üzerinden manuel kurulum yapmak üzere indirebilirsiniz.
Eğer yamayı manuel kurulumla ediniyorsanız, güncellemeler için sık sık bu sayfayı kontrol etmeniz önerilir.

Manuel Kurulum
  • Doğrudan indiriyorsanız Belgelerim\Paradox Interactive\Crusader Kings III\mod klasöründe Strategyturk Türkçe Yama adlı bir klasör oluşturun ve indirdiğiniz .zip dosyasını oraya çıkarın.
  • Çıkarılan dosyalar arasındaki descriptor.mod dosyasını not defteri veya Notepad++ gibi bir uygulamayla açın ve remote_file_id="2216538304" yazan satırı path="mod/Strategyturk Türkçe Yama" ile değiştirin.
  • desciptor.mod dosyasının adını Strategyturk Türkçe Yama.mod olacak şekilde değiştirin.
  • Daha sonra bu dosyayı kesin ve geri gelerek Crusader Kings III\mod klasörüne atın.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra bulunduğunuz Belgelerim\Paradox Interactive\Crusader Kings III\mod klasöründe "Strategyturk Türkçe Yama" adlı bir klasör ve "Strategyturk Türkçe Yama.mod" adlı bir dosya olacak.
  • Oyuna girerken oyun başlatıcısından (launcher) Türkçe yamayı mod olarak aktifleştirmeyi unutmayın.
  • Aktifleştirmek için oyun başlatıcısında Mods kısmında Add Mods veya Manage Mods'a tıkladıktan sonra yamayı seçip "Add 1 to Playset" tuşuna tıklamanız gerekiyor. Yamayı göremiyorsanız Add More Mods tuşuna da tıklayabilirsiniz.
  • Oyunu açtıktan sonra başlangıç ekranında veya ana menüde Strategyturk Türkçe Çeviri logosunu görüyorsanız yama yüklenmiş demektir.

Ara
Allah %100'ünü görmeyi nasip eder inşallah :)
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Elinize kolunuza sağlık hocam. %100 olduğu zaman veya ileri zamanlarda bağış toplarsanız inşallah haberim olur sonuna kadar hak ediyorsunuz. İyi günler
Ara
acaba xbox üzerinden oynarken türkçe yama çalışır mı?
Ara
(02-09-2020, 02:40)mcbabayaro_57 : acaba xbox üzerinden oynarken türkçe yama çalışır mı?

Xbox derken game pass'i kastediyorsunuz sanırım. Paradox Mods'dan abone olursanız çalışır.
[+] 2 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-09-2020, 08:42)Ragnvaldr :
(02-09-2020, 02:40)mcbabayaro_57 : acaba xbox üzerinden oynarken türkçe yama çalışır mı?

Xbox derken game pass'i kastediyorsunuz sanırım. Paradox Mods'dan abone olursanız çalışır.
evet game pass kastettim çok teşekkür ederim. bir de şunu sormak istiyorum. bundan 2 yıl önce gaza gelip ck 2 yi büyük expansion paketleriyle almıştım sizce onu mu oynamalıyım yoksa ck 3 mü sanırım savaş mekanikleri ck 2 nin farklı ve daha çok hoşuma gitti
[+] 1 üye mcbabayaro_57 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sizin Elinize Kolunuza sağlık gerçekten Teşekkürler
Ara
şu oyunu türkçe oynamayı istiyordum gerçekten... buna imkan sağladığınız için ne kadar teşekkür etsek az elinize sağlık...
Ara
(02-09-2020, 09:50)mcbabayaro_57 : evet game pass kastettim çok teşekkür ederim. bir de şunu sormak istiyorum. bundan 2 yıl önce gaza gelip ck 2 yi büyük expansion paketleriyle almıştım sizce onu mu oynamalıyım yoksa ck 3 mü sanırım savaş mekanikleri ck 2 nin farklı ve daha çok hoşuma gitti

CK3'ün yeni ve rahat sistemine bir kere alışınca CKII'ye dönesi gelmiyor insanın. İçerik olarak daha zengin ama içerik yığmaktan oyunun oynanabilirliği çok düşmüş. Çoğu mekanik de hantal kalıyor. Geriye dönmeye gerek yok artık.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-09-2020, 16:44)altnkurt :
(02-09-2020, 09:50)mcbabayaro_57 : evet game pass kastettim çok teşekkür ederim. bir de şunu sormak istiyorum. bundan 2 yıl önce gaza gelip ck 2 yi büyük expansion paketleriyle almıştım sizce onu mu oynamalıyım yoksa ck 3 mü sanırım savaş mekanikleri ck 2 nin farklı ve daha çok hoşuma gitti

CK3'ün yeni ve rahat sistemine bir kere alışınca CKII'ye dönesi gelmiyor insanın. İçerik olarak daha zengin ama içerik yığmaktan oyunun oynanabilirliği çok düşmüş. Çoğu mekanik de hantal kalıyor. Geriye dönmeye gerek yok artık.
 Yaklaşık 5 saattir ck 2 oynamaya çalıştım biraz eziyet gibi geldi o kadar öğrenecek şey var ki... ck 3 e geçiyorum bakalım  :nerd:
Ara
(02-09-2020, 00:31)Kedilos : Elinize kolunuza sağlık hocam. %100 olduğu zaman veya ileri zamanlarda bağış toplarsanız inşallah haberim olur sonuna kadar hak ediyorsunuz. İyi günler
Kesinlikle katılıyorum. Maddi manevi her türlü destek sağlanmalı. Çünkü hep yarım yamalak kaldı bundan öncekiler. Umarım bu devamlı olur ve bu oyunun zevkine fazlasıyla varırız..  :grinn: :grinn: :grinn:
Ara
Lütfen Eventleri de çevirin. Teşekkürler.
Ara
Harikasınız ellerinize sağlık.

Yamayla alakalı raporları nereye iletiyoruz?
Ara
(03-09-2020, 00:13)Vaktizremzi : Harikasınız ellerinize sağlık.

Yamayla alakalı raporları nereye iletiyoruz?

bu linke girerek sağ taraftan yeni konu oluşturup iletebilirsin
omnia fui et nihil expedit
Ara
Harikasınız emeğinize sağlık. Bu kadar kısa sürede %82 nasıl yapıldı? bu süreye bakarsak %100 olması an meselesi diye düşünüyorum. Çeviri ve maddi olarak destek vermek isterim.
Ara
çeviri inanılmaz hızlı geldi hemde %82 gibi bir oranda, sanırım sadece eventler kalmış gibi gözüküyor. ne durumdasınız devammı çevirmeye? bu kadar hızlı çevirmenize bakılırsa ay sonu falan %100 olurmu acaba yoksa biraz daha yavaştanmı ilerleyecek?

tekrardan elinize sağlık.
Ara
indirme linki neredee
Ara
Emeği geçen herkese teşekkürler. En yakın zamanda olayların da çevirisinin eklenip %100 olacağından eminim.
Ara
Öncelikle elinize sağlık. Bir şey sormak istiyorum ; İngilizcem yetersiz olduğu için Ben hiç CK serisini oynamadım. Eu4 oynamayı biliyorum sadece, Acaba şu an ki çeviriyle oyunu öğrenmek mümkün mü ? Yoksa %100 çeviriyi mi beklemeliyim ? Ona göre oyunu satın alacağım da.

Şimdiden teşekkür ederim.
Ara
@Hopsin %100'ü gelince tabi ki daha da güzel olacaktır ancak şuanki haliyle de oyun gayet rahat oynanabiliyor.
@omermoroglu58 Üstte de linklerde görüldüğü gibi yamaya mods.paradoxplaza üzerinden veya Steam Atölye üzerinden kolayca erişilebiliyor.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.