Deus Lo Vult (Haçlı Seferleri Forum Oyunu)
Konstantinopolise uğrayalım ve İmparatorla görüşelim.
Ara
Yanımıza taşıya bilceğimiz kadar asker alıp, rotama başlamak istiyorum geri kalanları ise İngilterede bırakmaya karar veriyorum.
Ara
(22-09-2018, 18:51)ByNys : Yanımıza taşıya bilceğimiz kadar asker alıp, rotama başlamak istiyorum geri kalanları ise İngilterede bırakmaya karar veriyorum.

Hangi askerlerden ne kadar alacaksın belirtebilir misin?
giphy.gif
Ara
Eğer mümkünse yerel bir papazdan hacılarım ve orduma güzel bir vaaz vermesini, Kralın şövalyelerinin ise askerlerimi arta kalan zamanda biraz olsa da eğitmesini istiyorum.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Töton Şovalyelerinin söylendiği gibi bize katıldığını duymaktan mennun olmuş bulunmaktayım. Rotamıza böylelikle daha güçlü olarak devam edebiliriz.
Rejoice! 
[+] 1 üye SoberII nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
100 Mızraklı Piyade
200 Kılıçlı Piyade
150 LongBow
45 Crassbow
2 Mühendis
1 Papaz
2 Şavolye
Ara
300 kadar hacıyı bırakalım. Geri kalan herkes benimle geliyor. Umarım Piskopos'un Roma'da da tanıdığı vardır, aksi halde gemi fiyatlarını ucuzlatmak için bazılarına yüzmeyi öğretmem gerekecek.
Ara
Hizli olan birimler sicilya ya kadar yuruyerek gitsin.Hacilarda inlarla beraber.agir birimler gemiyle hedefe gifip gelson.bu arada gemiler gidip gelebilyormu?
Ara
(25-09-2018, 16:14)25itroy25 : Hizli olan birimler sicilya ya kadar yuruyerek gitsin.Hacilarda inlarla beraber.agir birimler gemiyle hedefe gifip gelson.bu arada gemiler gidip gelebilyormu?

evet ama başında senin olmadığın birliklere ve gemilere ne olur bilmem. Yani olabilecek her türlü aksiliği düşün (isyan vs olabilir)
giphy.gif
Ara
@Consul of Time turu yarın sabaha kadar oynarsa iyi olur yoksa boş geçecek
giphy.gif
Ara
A) aynen yardıralım (dağlardan değil)

Oynamadığımı şimdi farkettim kusura bakmayın.
[+] 1 üye Consul of Time nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(29-09-2018, 14:47)Consul of Time : A) aynen yardıralım (dağlardan değil)

Oynamadığımı şimdi farkettim kusura bakmayın.

yeni rotanı çizecek msn
giphy.gif
Ara
Çizeyim hemen.

5 MB harita mı olur ya. @turkish lokum ben bu rotayı çizdim ama dağlardan etkilenmeyeceğiz dimi? Alplerin kıyısından geçiyoruz. Kötü etkileneceksek söyle 1 daha çizeyim.

Ara
yok bunda bir sıkıntı olmaz.
eee kolay değil bu haritayı yüklemek :)
giphy.gif
[+] 1 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Coming Soon
forum_oyunu.png
giphy.gif
[+] 2 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Başıboş bulunan bir sürüyü direk almak, Tanrı'nın emirlerine karşı gelmektir. Sürüyü köylülere geri vereceğiz. Ayrıca vereceğimiz köylülerden biraz destek isteyebiliriz bunun karşılığında.
Rejoice! 
Ara
"Anlaşılan bazılarımız Tanrı'yı unutmuş. Neyse ki lordumuz merhametlidir, aldıklarınızı sahiplerine iletmek için şafağa kadar vaktiniz var. Vaat edilen topraklara ancak en dürüst ve temiz kalpli olanlarınız ulaşabilecektir. İlk kavgamıza girdiğimizde ilk yere düşenlere iyi bakın, yola sırf zenginlik için çıkmış olanları göreceksiniz. Unutmayın tanrı adına yürüyorsunuz. Günahlarından dönmeyenler önce kılıcımla ve sonrada cehennem ateşi ile cezalandırılacaktır."
Konuşma yaptıktan sonra piskoposumu cehennem, günahların bedeli gibi konular hakkında vaaz vermekle görevlendireyim. Ordudan da bana kimin köy yağmaladığını, kimin aldıklarını geri göndermediği hakkında rapor verecek bazı işbirlikçiler tutayım. Hatta işbirlikçileri denetleyecek bazı işbirlikçiler de. Bugünlerde kimseye güvenemezsin. Hah... Şafağa kadar aldıklarını geri vermeyenleri direkt idam edelim.
Ara
Her ne kadar isimlerinden tedirgin olsamda onları yanıma kabul ediyorum. Ancak savaşabiliyorlarsa. Savaşamıyorlarsa gelmesinler. İstemez.
[+] 1 üye Consul of Time nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alıntı:

Italyadayim ve denizciyim gemi maliyetlerini öğrenebilir miyim?
[+] 1 üye savastutkunu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-09-2018, 21:10)savastutkunu :
Alıntı:

Italyadayim ve denizciyim gemi maliyetlerini öğrenebilir miyim?
Gemiler sana ücretsiz. Ayrica boşta bir renk secersen iyi olur. Birde bayrak fena olmaz
giphy.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.