Deus Lo Vult (Haçlı Seferleri Forum Oyunu)
Yolcuk sırasında rotada bazı değişikler yapıyorum, ticaret yollarında korsanlık yapmak ve biraz daha adam toplamak için rotayı Kıbrıs'a çeviriyorum. Kıbrıs'a vardığım zaman Bizans'a yollamak üzerede bir mektup yazıyorum.
Bu mektupta Bizans'a Kıbrıs'ın doğu kıyılarının Sirakuza Dükü Cosima'a bırakılması karşılığında 400'ü hemen 300'ü müslüman gemilerin yağmasından gelen gelirler ile ödenmek şartıyla 700 altın öneriyorum.
Ara
Bizans Imparatoru Aleksios Kommenos'un bizi kutsal şehir Konsantinopol'e daveti bizi oldukça gururlandırmıştır, bu kadar kudretli bir imparatorluğun daveti bana uygun görünüyor. Daveti kabul edip, zaten var olan rotamızdan devam etmeyi ve Konsantinopol'e kadar, münkün olan en az yağma ile varmayı hedefliyoruz.
Rejoice! 
Ara
Davete uyalim
Ara
Şu kıyılarda uzanıp deniz manzarasını izlemek istesem de bakmam gereken koca bir ordu ve beni bekleyen daha yüce bir şehir var, Roma. Hah... Bir de yol arkadaşı ile günah işlemeyi düşünen herkesin sonu hadım olur.
[+] 1 üye Barbarus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aziz Jacop'un kılıcı güneşin altında parlarken krala minnetimi sunuyorum ve teşekkür ediyorum. Kralın verdiği 400 kişilik orduyu kabul ediyorum. Kraldan son bir ricam olacak. Manş Denizinden geçmemize yardım etmesini istiyorum. Eğer kral yardım ederse sefere katılmak isteyen 800 hacıyı da kabul edeceğim.
76561198034761601.png
Ara
Kordoba Kuşatması
Birlikler Kordoba ya geldi sayılır. Haçlı birlikleri şehrin kuzeyinden geliyor. Haçlı birlikleri yaklaşık 110.000 kişi. Şehirdeki hıristiyanların iddiasına göre müslüman birlikleri 200.000 civarında. Ama düşmanın ciddi oranda yaralı askeri var. Şehir Nüfusunun %30 u hıristiyan. Kral sizlere nasıl bir kuşatma planı düşündüğünüzü soruyor. Toplamda 9 Generalsiniz.
giphy.gif
Ara
XM2a77.png

Siyah bölgeler ise saldırmayı tavsiye ettiğim bölgeler.
[+] 1 üye ByNys nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kral Alano: 50.000
Prens Agustin: 25.000
General Leonardo: 5.000
Kont Emiliano: 3.000
Kont Rodrigo: 7.000
El Cid: 10.000
General Miguel: 4.000
General Carlos: 4.000

Kralın belirlediği taktik şu. 4 farklı kapıdan eş zamanlı saldırılar olacak. Ordu 4 e bölünecek. Kral, Prens, El Cid, Haçlılar.

Kral tek saldıracak.
Prens tarafında prens ve Leonardo var.
El Cid tarafında El Cid, Rodrigo var.
Haçlılar tarafında siz Emiliano, Miguel, Carlos var 

1 tur kral ve prens kendi tarafında kuşatma kuleleri yapacak.
İsabella eğer isterse baş mühendisi ile kuşatma kuleleri yaptırabilir.

koç başı:150 malzeme.
kuşatma kulesi 300 malzeme
merdivenler: 10
Trebuşet: 200
 ana kuşatma araçlarının fiyatları bunlar. Kendiniz başka şeyler de yaptırabilirsiniz.

large.png
giphy.gif
[+] 1 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Onur34
@ByNys
Hadi planlari yapin.
giphy.gif
Ara
Ben mümkünse 1 Trebuşet , 1 adette koçbaşı almak istiyorum.

Siyah kare Trebuşetin yerleştirilmesini istediğim yer.

Yuvarlak ise atabilecekse vurması gereken yerler.

lq0OqJ.png
[+] 2 üye ByNys nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu forum oyunu bitti mi yoksa devamı gelecek mi?
Rejoice! 
Ara
7 Aydır bişey yazılmamış, devam edeceğini pek sanmıyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
(16-06-2019, 19:26)altnkurt : 7 Aydır bişey yazılmamış, devam edeceğini pek sanmıyorum.

Bilmem belki şu anda hatırlanır
Rejoice! 
Ara
(08-04-2020, 11:15)SoberII :
(16-06-2019, 19:26)altnkurt : 7 Aydır bişey yazılmamış, devam edeceğini pek sanmıyorum.

Discord sunucusunda da yazmıştım bittiği zaman. Oyuncular fazla isteksizdi aşırı geç oynuyorlardı kısacası oyunu gereksiz yere uzatıyorlardı. Birkaç kişi bunu yapıyordu lakin uyarılarımda pek fayda etmedi bu yüzden sonlandırdım. Devam ettirmeyi veya yeniden başlatmayı düşünmüyorum. Açtığım forum oyunlarında hep bu durum yaşandı.

Oyunu görsel anlamda ilerletmeyi düşünüyordum. Savaş ve plânların gerçekçi olması açısından. Hatta bazı oyunları (mtw2 gibi) görüntülerini kullanarak yaptığınız savaşların mini videolarını bile o şekilde canlandırıp koyacaktım lakin bazı oyuncuların bu tutumu yüzünden bende boşuna kendimi yormaktan vazgeçtim.
giphy.gif
Ara
(08-04-2020, 13:55)turkish lokum :
(08-04-2020, 11:15)SoberII :

Discord sunucusunda da yazmıştım bittiği zaman. Oyuncular fazla isteksizdi aşırı geç oynuyorlardı kısacası oyunu gereksiz yere uzatıyorlardı. Birkaç kişi bunu yapıyordu lakin uyarılarımda pek fayda etmedi bu yüzden sonlandırdım. Devam ettirmeyi veya yeniden başlatmayı düşünmüyorum. Açtığım forum oyunlarında hep bu durum yaşandı.

Oyunu görsel anlamda ilerletmeyi düşünüyordum. Savaş ve plânların gerçekçi olması açısından. Hatta bazı oyunları (mtw2 gibi) görüntülerini kullanarak yaptığınız savaşların mini videolarını bile o şekilde canlandırıp koyacaktım lakin bazı oyuncuların bu tutumu yüzünden bende boşuna kendimi yormaktan vazgeçtim.
Bu durum için üzgünüm, umuyorum bir sıkıntı yaşatmamışımdır.
Rejoice! 
[+] 1 üye SoberII nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.