Dizi: Doctor Who (2005)
AMAZON_DR_WHO_PROMO_SHORT_BANNER._V310684646_.jpg

Doctor Who, esasen 1963 yılında başlamış İngiliz yapımı bilim kurgu televizyon dizisi.
Dizi "Doktor" olarak bilinen ve TARDIS ile zamanda yolculuk yapabilen bir karakterin maceralarını konu alır.

Doctor Who ile ilgili iletiler ve paylaşımlar bu konu altında yer alır.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Doktor Who`nun sadece ilk iki sezonunu izleyip devam etmemistim, her sezon Dr.Who`yu canlandiran kisinin degismesi her ne kadar orjinal bir fikir gibi gorunse de benim pek hosuma gitmiyor. Karakteri kafamda bir kez oturtunca degismesini garip karsiliyorum.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok eski bir dizi. İzlemeye başlayım dedim ama çok uzun. Bu yaz tatilinde en azından son doktorlu sezonları izlemeyi düşünüyorum.

Ara
Ben ilkokula giderken annemin izlediği dizidir. Bu aralar benimde listemde olan dizi.
Ara
Siyah beyaz versiyonun büyük bir bölümü dahi izlemiş bir fan olarak yeni doktora ve saçma kıyafetine alışamadım ama son bölüm konusu güzeldi.
Ara
Modern seriyi izleyip bitirdim. Çoğu kişinin söylediği gibi bencede son doktor hariç oldukça güzel bir diziydi.(12. sezon finali fena değildi hakkını yemeyeyim.) Diziyi izlemeyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle ilk sezonlar görüntü kalitesi, efektler vs. çok güzel olmasada senaryo ve müzikleri dizi boyunca oldukça kaliteli. Aynı zamanda aşırı güçlü/işlevli ana karakter klişesini bir yere kadar yıkmış olmasıda diziye ayrı bir güzellik katıyor. 

Gerisi spoiler eğer diziyi izlediyseniz ya da spoiler bana koymaz diyorsanız okuyabilirsiniz.

[+] 2 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Canım, cicim, aşkım, güzel ve yakışıklı bir tanem olan dizi.

Bu altmış senelik dev iki devre ayrılıyor: Klasik seri ve modern seri. 63'ten 89'a kadar süren bir ilk dönemi var. Bu klasik olarak adlandırılıyor. Sonra 96 senesinde bir filmi var. Bu da hikayeyle bağlantılı. Sonra 2005'te tekrar dizi olarak televizyonlara döndü. Bunun de modern seri olarak adlandırıldığını söylememe gerek yok. Tabii dizi başlarda çocuklar için didaktik nitelikteydi, bu yüzden oyunculuklar, senaryolar daha çocuksuydu. Bu yüzden ona başlayamadım. Tabii altyazı kıtlığı da var.
Bir dizi olmakla beraber sesli hikayeleri, animasyonları, matbu romanları ve hikayeleri de var.

Chibnall döneminin başından beri dizide felaket senaryolarla ve oyunculuklarla karşı karşıyayız. Hatta Doctor'ımız bile fena oyuncu ve karakter oldu. Halbuki bu dizinin olayı oyunculuklar ve senaryoydu. Bir de Murray Gold diye bir efsane vardı.

Şu videoya bakar mısınız:

Hem atmosfer hem müzik(Murray Gold'ın The Impossible Planet şaheseri) hem oyunculuk güzel. Bölümü zaten dizinin en iyi bölümleri arasında: The Impossible Planet ve The Satan Pit.

Üç sezondur Doctor'ımız, gardaşım Matt Smith Doctor'ının ilk zamanlarından bile beter bir çocuksu hale büründü. Yoldaşlarına inanılmaz bağlı bir Doctor bu Doctor. "fam fam fam" diye ağlayıp durdu iki sene ya İKİ SENE.
Son yoldaşları(companion mı dersiniz ne derseniz artık) ya oyunculuk ya da dizideki karakter bakımından kötü halde. Son em oyunculuk hem de senaryo olarak kötüler. Diyorum acaba kimlikleri yüzünden mi seçildiler diye ama son sezondaki Master Sacha Dhawan
gerçekten de iyi oyuncular. Bu yan karakterler ana karakterlerden daha iyi oyuncular, hayret şey. Bunu Chibnall'in felaket bir yazar olmasına bağlıyorum.
Ağır SJW destekçisiyim, yazarımız Chibnall de öyle. Haliyle kafamız uyuşması lazımken can düşmanım oldu kendisi.
Haydi oyuncular kötü, onu geçtim. Ya müzikler, soundtracker? Murray Gold gittiğinden beri dizide hatırda kalan güzel bir müzik yok. This is Gallifrey, Martha's Theme, Gallifrey, I'm the Doctor'ın yarısı kadar eser veremedi yeni gelen.

En üzüldüğüm, son sezondaki senaryoyu Chibnall'in ne hakla değiştirdiği. Sen güzel 1(BİR) bölüm bile yazamadın. Bu ne cüret.
Def ol git bu Whovianların yakasından bre gafil.

Bunları kabaca başka sitelerde, fb gruplarında da yazıyordum ama burada da nickimiz görülsün. Millet desin, öğrensin kimdir Whovian deyü.

Güzel günler dilerim.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
Ara
Dizinin "modern" dönemini tekrar izlemeye karar verdim. İlk bölümü izlerken tabii o bölümdeki Doctor'a takıntılı, tarihteki önemli olaylarda Doctor'ın fotoğraflarını, resimlerini bulup kendi internet sitesine koyan manyak obsesif adamın internet sitesinin ( http://whoisdoctorwho.co.uk ) gerçek olduğunu biliyordum ama bu siteye bakalı yıllaaar olmuştu. Şimdi bu Doctor "komplo"suna bizzat ya da tanıdıkları denk gelmiş kişiler (tabii ki sanal), Doctor'la olan anılarını ( http://www.bbc.co.uk/cult/whoisdoctorwho...ings.shtml ) anlatmışlar. Bu mesajları atanların bazılarının adı soyadı vardı. Gerçek DW çalışanları falan mıydı diye aradım amma ve lakin ki bir şey bulamadım. Okuduklarımı tebessümle okudum, yarın okumaya devam.
Görüp geçebileceğiniz bir dizi değil bu dizi. İçine çekti mi çıkamazsınız.

Bu arada, Fuzuli'nin benim yüzünden Doctor Who'ya başladığını ve hatta bu mısraları da bu yüzden yazdığını #biliyormuydunuz
Degüldim men sana(Doctor Who'ya) mâil, (sonra bana dönüp) sen ittin aklımı zâil
Meni tan eyleyen gâfil(whovianlığı, DW'yi küçümseyenler), seni(Doctor Who) görgeç utanmaz mı?

Peki Su kasidesini neden mi yazdı? Bu soruyu başka zaman yanıtlarız ;)
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
Ara
Kadın doktorun gidişinden sonra şimdi de 60. yıldönümü bölümü için 10.doktoru getirdiler. Hala aynı yazar ekibi varsa bunu mahvetmek için ellerinden geleni yapmışlardır gerçi.

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Bu dizinin hala devam ediyor olması inanılmaz. CNBC-e sayesinde bu diziden haberdar olmuştum, pek sarmadı ama yine izlerdim. Chris Eccleston varken bırakmıştım en son.
Ara
izlemeyi düşündüğüm ama kronolojik olarak cok fazla yan materyale sahip olduğu için goze alamadığım bi dizi
Ara
Modern Doctor Who sezonlarınca ilmek ilmek işlenen Gallifrey storyline'nına tekrar bir göz attım. Dördüncü sezon finali yedinci sezon ellinci yıl bölümü ve noel özel bölümlerini izledim ayrıca dokuzuncu sezon son iki bölümüne de tekrar baktım. Peter Capaldiden sonra gelen yeni yazar ve doktor kadının tüm dizinin lore'nın içine saygısızlıkla nasıl ettiğini tekrar anlayınca yine canım sıkıldı.

俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.