Dizi: Unsere Mütter, Unsere Vater (2013)
muttervaeter.jpg

İncelemem

Stefan Kolditz'in senaryosunu yazdığı.Philipp Kadelbach'İn yönettiği Baş Röllerini Volker Bruch(Wilhelm)Tom Schilling(Freidhelm)Katharina Schüttler(Greta)Miriam Stein( Charlotte) ve Ludwig Trepte(Viktor)oynadığı Unsere Mütter, unsere Vateradını taşıyan bu harika proje 18 Mart Pazartesi günü Türkiye'de internet üzerinden yayına girdi.3 Bölümden oluşan bu muhteşem eser 1941 Yılında Barbarossa operasyonunu anlatıyor ve beş arkadaşın yaşadıklarını.Şimdi hikayemize geçelim hikayemiz Berlin'de başlıyor ve beş arkadaşın üzerine kurulu Freidhelm ve Wilhelm kardeş ve ikiside asker Wilhelm çok iyi bir askerken Freidhelm ise daha hayalci ve korkak cepheye gitmek içinse isteksiz.Greta ve Charlotte'ye gelirsek Greta dönemin ünlü şarkıcısı  Marlene Dietrich gibi olamk istiyor ve bunun içinse hiç birşeyden geri kalmıyor sevgilisi Victor içinse yapamayacağı şey yok Victor yahudi bir ailenin oğlu dolayısıyla yahudi ama anne ve babasını Almanyadan ayrılması için ikna edemiyor Greta onun belgeyle ayrılması için bir çok şey yapmaktan geri kaçınmıyor kendini bile satıyor ama buna rağmen Victor paçayı kurtaramıyor.Charloutte ise bir hemşire ve doğu cephesindeki görevi için çok heyecanlı ama onu nelerin beklediğini bilmiyor ve Wilhelm'e aşık Nazi ideolojisini içinde barındrımamasına karşı ilerleyen zamanlarda bazı şeyler yapmıyorda değil bu dizinin amacı insanların ve savaşın neleri değiştirdiğini Freidhelm tam bir duygusuz asker olurken Wilhelm'de yavaş yavaş ümidini kaybetmek üzeredir.Viktor ve Greta ise birbirine olan aşklarını kaybetmemesine rağmen bu şartlarda asla birlikte olamazlar ve Greta şan ve şöhret için kendini satarken Victor ise hala aşkını düşünmektedir.Charloutte ise günden güne nazi ideolojisini hem benimsemekte hemde nefret etmektedir Freidhelm'e olan aşkı ve yardım severliği belkide sonunu getirecektir.

h542.jpg
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 3 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ben çok zevkle izlemiştim. Herkese tavsiye ederim.
Ara
Bayağı güzel, hiç sıkılmadan izleyebilirsiniz.
Ara
Hollywood'dan çok farklı bir bakış açısı ile çekilmiş bir dizi. Kesinlikle izlenmeli.
"Ülkeni kalbinde yaşatırken ufkunda dünya olsun."
Ara
Tv eszamanli izlemistim.

Gayet guzel olda da ilk bolumun ilk yarisi cok klise ve sıkıcidir.
Ara
3 bölümden ibaret olması en kötü tarafıydı zevkle izledim.
q59zb6s.jpg
Ara
muhteşem bir mini dizidir.
2. dünya savaşını amerikan gözünden görmek yerine almanların gözünden görüyoruz.
tarihe ilgi duyan biriyseniz seveceksinizdir. (propoganda filmi değil)
Ara
Psikopat;

Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.