Donanım: Mouselar
#41
Logitech kullandığım için biliyorum LGS yazılımı ile herhangi bir şekilde no recoil makrosu yapmanız mümkün değil bir oyun yayıncısı LGS kullanarak autoclick yaptığı için kullanıcısını banlıyorsa kafayı kırmış demektir. Logitech yazılımları bazı oyun turnuvalarında bile serbestdir ki bunların birçoğuna logitech sponsor oluyor zaten. İlk defa bir oyunda logitech yazılımı kullandığı için banlanan birisi olduğunu duydum.

5-6 senedir aynı fareyi kullanıyorum rekabetçi yapıda olan oyunların çoğunu denedim csgo pubg tarzı popüler fps oyunlarından tut wow eso tarzı mmorpg oyunlarına kadar şimdiye kadar hiç LGS kullandığım için uyarı veya ban cezası yemedim. Kaldı ki arkadaşım benimde hile olduğunu düşündüğüm a4 tech bloody faresinin yazılımını kullanıyor o da herhangi bir sorun yaşamadı.

Ücretsiz bir oyun olan apexde kullanıcıların bu şekilde banlanıyor olması şahsen çok umrumda değil. Yazılımın kendisini engellemeye cesaret edemeyip kullanıcıları oyunda yakalamaya çalışmak da nasıl bir kafa bilemiyorum sanırım bu yazılımları kullanmayan oyunculara şirin gözükmeye çalışıyorlar.
Ara
Cevapla
#42
Kimse lgs veya herhangi bir çevre bileşeninin official yazılımını kullandığı için kasti ceza almaz. Bu yazılımları kullanıldığı için ceza alınsa benim banlanmadığım oyun kalmazdı. Ekipmanlarım farklı markalardan olduğu için logitech, razer ve steelseries yazılımlarını kullanıyorum bugüne kadar bi sorun yaşamadım. Logitech yazılımı kullanarak böyle anormal avantajlar sağlayacak makro hazırlarsanız banlanabilirsiniz ama.
Ara
Cevapla
#43
Bas-Konuş veya anlık dpi değiştiren snipe tuşları gibi şeyler de sıkıntı çıkarır mı farede?
There are consequences to killing a God!
Ara
Cevapla
#44
(07-06-2019, 19:28)altnkurt : Bas-Konuş veya anlık dpi değiştiren snipe tuşları gibi şeyler de sıkıntı çıkarır mı farede?

Tabi ki hayır.
Ara
Cevapla
#45
Mauseyi kaldırınca yaşadığım titreme sorununu sonunda çözmeyi başardım. Aslında çok ilginç bir çözümdü bu. 
Tek gereken mausun yazılımını yüklemek oldu. Şu özel core özellikleri falan var tüfekleri geri teptirmeyen :D mauseyi modifeleyebileceğimiz firmanın kendi yazılımı ciddi ciddi. Driver falanda değil. Yükledim. Yüklediğim gibi usb sesi geldi ve mauseyi havaya kaldırdığımda tek bir titreme bile olmadı. Üstelik core özelliği sayesinde artık fps oyunlarında daha iyi performans alır oldum.
Ara
Cevapla
#46
(06-06-2019, 22:43)Voidian : Kimse lgs veya herhangi bir çevre bileşeninin official yazılımını kullandığı için kasti ceza almaz. Bu yazılımları kullanıldığı için ceza alınsa benim banlanmadığım oyun kalmazdı. Ekipmanlarım farklı markalardan olduğu için logitech, razer ve steelseries yazılımlarını kullanıyorum bugüne kadar bi sorun yaşamadım. Logitech yazılımı kullanarak böyle anormal avantajlar sağlayacak makro hazırlarsanız banlanabilirsiniz ama.

Zaten yazılımı kullandım derken bu tarz makroları kullandığımı söylemek istemiştim. 5-6 senedir herhangi bir oyunda ban yemedim. Bu anlatdığım mouse da makro yazılımı direk farenin içine yükleniyor ve makroyu kullanmak için tekrar yazılıma ihtiyacın olmuyor gelen veri direk fareden geliyor yani anlaşılması imkansız çünkü 3. parti bir yazılım kullanmıyor zaten. Oyuncuyu izleyerek hile olduğuna karar verilen sistemlerde ban yiyebilirsiniz ünlü bir yayıncı sizi rapor etti diye hile kullanmadığınız halde ban yiyebilirsiniz (ninja fortnite) yada sadece iyi oynuyorsunuz diye ban yiyebilirsiniz (xantares csgo) birinin yorumu üzerine oyuncu banlayan toplamda milyonlarca kullanıcı banlayan ücretsiz oyunların tutumu bence geneli yansıtmıyor ama hileyi tespit edip bu sebeple sizi banlayan oyunlarda makro kullandığınız için ban yemezsiniz.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.