Duyuru: 01/05/2018 - Yeni Yönetim Uygulaması: Forum Dönemleri
#1
Herkese merhabalar, bu forumda yeni yönetim uygulamalarından Forum Dönemleri uygulamasını tanıtacağız.

Forum Dönemleri
Eski üyelerimiz hatırlayacaktır, zamanında forumda yaptığımız değişiklikler anlık olarak Forum Değişiklikleri ismindeki bir konudan duyuruluyordu, her değişiklik sonrası örneklerle neyin neden değiştirildiğini yazıyorduk. Daha sonraları bu çalışmaları biriktirip, Forum Değişiklikleri ismindeki bir bölümde belli aralıklarla değişiklik konuları açmaya ve bu yaptığımız değişiklikleri daha detaylıca tanıtmaya başladık. Bir süre sonra bu sistemi daha da geliştirerek bu değişiklik konularını rastgele aralıklarla değil de, 3 ayda 1 olmak üzere düzenli bir şekilde açmaya başladık ve bir yerden sonra bu konulara versiyon numaralarının yanı sıra şimdilik Roma İmparatorları olmak üzere çeşitli isimler vermeye başladık.

Bunla birlikte geçtiğimiz dönemlerde Forum Odakları adını verdiğimiz bir uygulama başlatıp, çeşitli süre periyotları zarfında yönetime forumda odaklanılacak çeşitli odaklar belirlemeye başladık. Forumun geçmişine bakıldığında daha önce de çeşitli bölümlere odaklanıldığı, özellikle çeşitli kategorilerde çalışmalar yapıldığı görülmüştür ancak bu sistem resmi bir şekilde belli hedefler belirlenen, çözülmesi gereken belli sorunlar belirlenen ve önceden üyelere duyurulan ilk resmi uygulama olarak önceki çalışmalardan farklılaştılar. İlk odağımız Genel Forumlar kategorisinde sıkıntı yaşayan alt bölümler ve Teknoloji Forumdu. İkinci odağımız Özel Forumlar kategorisi, forumdaki Onursal Ünvan uygulaması ve Forum Kulüpleri sistemiydi. Üçüncü odağımız ise Paradox Forumları, Forum Etkinlikleri ve Imperium'du. Bu odak noktalarının belirlenmiş olması, bu dönemler zarfında başka alanlarda çalışmalar yapılmayacağı anlamına gelmiyor, geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız yeni uygulamamız İşlem ve Yaptırım Sistemi bunun bir örneği.

Bu yeni uygulamayla birlikte forum değişiklik konularını ve bunla bağlantılı ismi forum odakları uygulamasıyla birleştireceğiz. Bu durum forum odaklarının da artık işin boyutuna göre rastgele bir sürede olmayacağı, tıpkı değişiklik konuları gibi sabit bir süresinin olacağı anlamına geliyor. Bu dönemin başlangıcında konu açarak sizlere bu dönemde yönetim olarak nelere odaklanacağımızı, neler yapmak istediğimizi, nerelerde eksikler gördüğümüzü duyuracağız, bu konularda sizlerden öneriler alacağız, eğer yönetime yardım etmek istiyorsanız nerelere bakabileceğinizi ifade etmiş olacağız. Dönemin sonunda ise eski forum değişiklikleri konularına benzer bir biçimde yapılan çalışmalara ve değişikliklere yönelik maddelemelerin de bulunduğu bir konu açılacak.

W19edA.png

2.10 Titus konusunun 3 değil, 4 aydır açılmış son değişiklik konu olmasının sebebi tam olarak bu, 2.11 Vespasian konusunu 1 ay ileriye alarak forum dönemleriyle eş zamanlı başlayıp eş zamanlı bitmesini sağlamak istedik. Bu durum 2.11 Vespasian'da 'Vespasian Çalışmaları' ismi altında Paradox kategorisinde çeşitli çalışmalar yapıldığı, forum etkinliklerinde ve Imperium mekaniğinde çeşitli konseptler üretildiği anlamına geliyor. Tüm bunların yanı sıra bu dönemlerle bağlantılı ileride çeşitli uygulamalar yapmak, bu uygulamayı geliştirmek istiyoruz.

Her forum döneminde üzerinde çalışma yapılacak 1 forum kategorisi ve 2 uygulama olmasını planlıyoruz ancak ileride tek bir dönem içerisinde 2 forum kategorisine birden odaklandığımızı görmeniz mümkün. Çeşitli alanlarda çalışmalar yapılması, bu alanlara odaklar ayırılması o alanlarda çeşitli geliştirmelerde yapmaya devam etmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Aynı zamanda çoğu zaman çalışma yapılan bu alanların esasen birbiriyle bağlantılı şeyler olduğunu görebilirsiniz. 2.11 Vespasian'ın konusu bugün içerisinde açılmış olacak, ardından sizlere 2.12 Titus odağında nelere odaklanmak istediğimizden bahsedeceğiz, takipte kalın.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 


Bu Konudaki Yorumlar
01/05/2018 - Yeni Yönetim Uygulaması: Forum Dönemleri - Yazar: Duman - 01-05-2018, 13:59Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.