Duyuru: Dawn of War III - Relic Oyuna Olan Desteğini Kesti
#1
LbZD1a.png


Company of Heroes serisinin yapımcısı olan ve şuan Age of Empires 4' ün geliştiriciliğini üstelenmiş Relic Entertainment 
başka projelere odaklanmak için oyuna olan desteğini kestiği haberi ortaya çıktı.

Nisan 2017'de RTS/MOBA karışımı olarak çıkan oyun içerdiği MOBA elementleri sebebiyle DoW hayranları tarafından eleştirilmiş ve bu yeni mekanikler de seriye yeni oyuncular kazandırmakta başarılı olamamıştı.

SEGA ve Relic yöneticileri Dawn of War III' ün sadık oyuncu kitlesinin büyüklüğünün oyuna yatırım yapmaya değecek düzeyde olmadığını ve gelecek güncellemeler ve eklentilerin bu durumu değiştireceğinden emin olmadıklarını belirtiyor. Oyuna olan desteğin kesilmesi demek yeni bir DLC veya genişleme paketinin gelmemesi anlamına geliyor.

"Dawn of War III her ne kadar kendisine bağlı bir fan kitlesine sahip olsa da oyun çıkışında ve daha sonrasındaki dönemlerde istediğimiz hedeflere ulaşamadı.
Bu oyuncular için güzel işler çıkarmak isteyen yapımcılar için zor bir durum.

Bir oyun gerekli başarıyı göstermediği zaman planların değişmesi gerekmekte. Oyuna büyük bir eklenti ekleyebilmek
için gerekli kaynaklara sahip değiliz. Odağımızı başka projelere çevirirken Dawn of War III için en iyisine karar vermek adına SEGA ve Games Workshop ile ortaklaşa hareket ediyoruz."

Relic firmasının SEGA aracılığı ile Eurogamer' a verdiği yazıda bu olayın sebeplerinden bahsetmekte ve Dawn of War serisi için çalışmayı kesmeyeceklerini ancak yeni içeriğin de gelmeyeceği anlaşılıyor. Ayrıca dolaşan haberlerden sonra DoW III topluluk yöneticilerinden biri sunucuların açık kalacağını ve ufak tefek ücretsiz kozmetik içeriklerin geleceğini açıkladı.
Ara
Cevapla
#2
Büyük hayalkırıklığı ve Relic adına rezillik.
Cevapla
#3
Oyunun formülünü büyük ölçüde değiştirmişlerdi, tutmadı. Büyük bir başarısızlıkla sonuçlandı.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Cevapla
#4
AoE4'ü de başaramazlarsa Relic için bu olay sonun başlangıcı olur.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.