Duyuru: EU4 - Golden Century İçerik Değişiklikleri
(07-12-2018, 15:43)altnkurt : Salı günü çıkacak. Orjinal dlc almanın mp için bi artısı yok. Oyun olsa yetiyor. Hosttaki dlcler herkeste aktifleşiyor.
Onun dışında orjinal almak her zaman daha güvenilir ve daha etik bir tercih. Burada ahlaki değer tartışmasına girmeyeceğim. Kimse dört dörtlük değil. Ama mümkün olduğunca orjinal alınabilmesi taraftarıyım. Karşı tarafın bu parayı hak edip etmemesi bi yana senin o ürünü kullanabiliyo olmanı bile karşıdakine borçlusun.

teşekkür ederim
Ara
@süleyman maik firmanın sahibiymiş gibi davranan yok zaten. Olayın doğruluğunu yanlışlığını, etik olup olmamasını anlatıyorum. Yoksa benim cebime giren çıkan yok.
Sic Parvis Magna
Ara
Bazı önemli DLC özelliklerinin bedava yapılmasını DLC alamayacak yahut oyuna yeni başlayan insanlar için olumlu bir “PR” çalışması olarak görüyorum, bunun ahlaki yönünü tartışmak çok saçma, yukarıda da belirtildiği üzere ürün Paradox’un isterse bedavaya dağıtır, bencilliğin lüzumu yok.

Golden Century’yi ise satın almayacağım, oynanış süremi arttıracak bir eklenti olduğunu düşünmüyorum, yapılan değişiklikleri yeterli bulmuyorum, olay bu kadar basit, para sizin paranız ve Paradox’un DLC politikasını gözden geçirmesini istiyorsanız bunun tek yolu “cüzdanınızla oy vermek”.
[+] 2 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İşin bi de şöyle bi kısmı var: Devleopment basmak ile alakalı dlcyi yani Common Senseyi almadığı için developmenti görmeyen doğal olarak dlc özelliği olan dev düşürmeyi görmeyen bir Cradle of Civ ya da benzeri özelliğe sahip dlc sahibi olursa ve o da nerde benim mekaniğim derse?
(06-12-2018, 19:44)Duman : ...Hem önceki DLC'leri almış oyuncu için Golden Century'e bir şey eklenmiyor oluşundan hem de diğer DLC mekaniklerini ana oyuna eklemesinden Paradox'un bu hamleyle sadık oyuncuyu değil, Paradox'un DLC politikasıyla sorun yaşayan kitleyi hedef aldığı anlaşılıyor. Bu da Paradox'un Golden Century'e gelen eleştirileri esasen "DLC politikasına karşı bir rahatsızlık" olarak algıladığını gösteriyor ki bu çok tehlikeli bir durum. İnsanların "dev basmak için DLC alman gerekiyor" demesini istemiyor Paradox belli ki, "işgal transfer için DLC gerek" dendiğinde DLC politikasını eleştiren kesime haklı bir argüman verdiklerini görüp bu argümanları ellerinden almak amaçlanmış gibi görünüyor ancak bu şekilde bahsedilebilecek yegane maddeler bunlar değil ki. En basitinden şu an İsveç'le oyun aç başkasından bağımsızlık desteği alabilmek için eklentiye sahip olman gerekiyor. Hangi mekanik ana oyunda olmalı hangisi eklentide, çizgiyi nerede çekiyoruz?...
İnsanların şikayetleri vardı development yükseltmek ve İşgal transferi ile ilgili. O yüzden dlclerden çıkarttılar. Çizgi paradoxplaza.
Alıntı:DLC politikasını eleştiren kesime haklı bir argüman verdiklerini görüp bu argümanları ellerinden almak amaçlanmış gibi görünüyor
Bir yukarıda dediğim gibi çizgi "bilmem ne için dlc lazım almadım ama bu çok önemli bi özellik vanillada niye yok?"(mesela common sense sahibi olmayanlar oyundaki enstitüleri almakta zorlanıyor) tarzı şikayetler. o yüzden dlcden aldılar zaten.
Alıntı:...Beni şaşırtan şey Paradox'un Immersion Packlerinde dahi bir tasarım düzeni olmaması, bir DLC ile bir yere özel birim ekleniyor, başka DLC ile bir ülkeye özel buton ekleniyor, birinde olan buton yeri diğerinde boş görünüyor, birinin özel doktrini var, diğerinin yok, birinin özel görevleri var, diğerinin yok. Bu oyun ilk tasarlanırken 4 kademeli bir tier sistemi tanıtılmıştı ve ülkelerin bu tierlere göre kendilerine has içeriklere sahip olacağı söylenmişti, şu an Karakoyunlu'nun Avusturya'dan daha çok kendisine has içeriği var. Karakoyunlu ile açtığında karşına ona has 3 tane butonun çıktığı arayüzü Avusturya ile açtığında karşına boş ekran çıkıyor. Dediğim şey herkesin özel birimi herkesin özel butonu olsun değil, aksine bunlar tasarımsal olarak birçok yönden beğendiğim şeyler de değiller ama...
İşin gerçekçilik kısmı (!) var. Zaten o yüzden oldu birçok şey.
Alıntı:...Kastilya'ya özel birim İberya'ya odaklanan Immersion Pack'te gelmeyecekse ne zaman gelecek? Eklenmeyecekse böyle bir şey niye diğer devletlerde var? Bir önceki paragrafın sonuna dönüyorum, neye göre belirleniyor bu?
Immersion packlar yeni çıkan bir şey. EUIV: Conquistadors Unit pack bu dlc ise ondan çooook önce çıkmış aynı coğrafyaya bir unit pack dlc. Bundan 5 yıl sonra çıkacak bi dlcyi bilemezsin, doğal olarak bazı şeyleri önceden çıkmış olabiliyor.

En kısacası:
(10-12-2018, 14:34)Awake : ...bunun ahlaki yönünü tartışmak çok saçma, yukarıda da belirtildiği üzere ürün Paradox’un isterse bedavaya dağıtır, bencilliğin lüzumu yok.

Golden Century’yi ise satın almayacağım, oynanış süremi arttıracak bir eklenti olduğunu düşünmüyorum, yapılan değişiklikleri yeterli bulmuyorum, olay bu kadar basit, para sizin paranız ve Paradox’un DLC politikasını gözden geçirmesini istiyorsanız bunun tek yolu “cüzdanınızla oy vermek”...

küçük alıntı:
(06-12-2018, 20:09)glorfindel : Hahaha aptal yerine koyuyorlar milleti ee adamlar da haklı tekelciliğin ekmeğini yiyorlar sonuçta ne güldüm arkadaş :D
Sizi aptal yerine koymuyorlar, kendileri aptal gibi gidip bu mekanikleri yeni dlclerde önceki dlcye bağlıyorlar.

(Biraz geç bir yorum olacak ama yeni görünce yazayım dedim.)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.