Anket Başlığı: En Beğendiğiniz Total War Oyunu Hangisi
Anket kapatılmıştır.
Shogun 1

0 0%
Medieval 1

4 5.33%
Rome 1

12 16.00%
Medieval 2

21 28.00%
Empire

14 18.67%
Napoleon

5 6.67%
Shogun 2

5 6.67%
Rome 2

7 9.33%
Atilla

7 9.33%
Katılımcı sayısı: 75 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]


En Beğendiğiniz Total War Oyunu
#21
@HulkSpider03 benim açımdan multiplayer' ının baya bi iyi olması yüzünden. Rome 2 de o tarz bir multinin olmadığını öğrendiğimde üzülmüştüm.

En sevdiğim serideki oyun mtw2. sebebi ise her devletin dengeli ve kendine özgü bir oynanışının olması ve zorluk ayarlarının bence seride ki endüzgün ayarlanmış oyun olması. En zor da zorluk ve eğlence arasındaki dengeyi sağlayan bir zorluk seviyesi kanımca sadece bu oyunda vardı.
Ara
Cevapla
#22
Shogun 2 bir başyapıt olduğu için seviliyor.
G0kMNN.png
Ara
Cevapla
#23
shogun 2 en iyisidir diğerleri yanında malesef sönük kalıyor
Ara
Cevapla
#24
M2TW ve S2TW kesinlikle...
Herkesi bütün fikri benim oyun stilinden bana hiç sormadan alınmış diğer Forum Oyununada beklerim.
Derken 2 Forum Oyunu oldu yürü bea oyun (ç)alınma hızı eve onlinedaki  yüksek hız frigate'lerden hızlı :D .
Ara
Cevapla
#25
ETW bayağı keyifliydi.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#26
Benim için sıralama şu şekilde:

  1. Rome: Total War
  2. Medieval 2: Total War
  3. Total War: Rome 2
[+] 2 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#27
1.Medieval : Total War
2.Empire Total War
3.Napoleon Total War
Taktakçı Paşa.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#28
Shogun ve warhammer dışında ayrım yapamıyorum.Hepsini ayrı ayrı seviyorum :D
Ara
Cevapla
#29
Medieval 2 fazla abartılıyor. Tabikide, zamanının en iyi oyunuydu ama artık eskidi. Kaç sene geçmiş aradan. Medieval 3 çıkar mı, çıkarsa nasıl olur orasını bilemem ama o gelene kadar, benim için en iyi ve ayrıntılı ve bir çok devleti konu alan oyun Rome II dir.

Bu zamanda çıkan oyunlar genel olarak sorunlu. Eğer yakın bir tarihte Medieval 3 duyurulur ve çıkarsa, ben buna şüphe ile bakarım.
Ara
Cevapla
#30
Rome 2 gibi sorunlu bir oyun yerine her türlü yüzlerce saat gömdüğümüz Medieval 2'yi tercih ederim. Medieval 3 konusunda ise katılıyorum.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
Cevapla
#31
Diğer oyunlara mod kurduğumuz gibi Rome 2'ye de mod kurarsınız, sorun kalkar ortadan. Sorundan kasıtın diplomasi sanırım. Etrafta güzel modlar var. O değil ise biraz açarsanız, bende ona göre cevap verebilirim.
Ara
Cevapla
#32
Ben ilk çıktığında oynamıştım. Buglar, performans sıkıntıları vardı. Bir çoğu düzelmiştir herhalde. Tarihin bu dönemi de pek ilgimi çekmedi açıkçası. Bir tek şu Roma'nın bölündüğü (Octavian, Pompei, Ledipus) mod vardı o güzeldi.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
Cevapla
#33
O sorunlar vardı. Fakat bir süre sonra güncelleme gelmişti ve oyun çok akıcı şuanda. Bug göremedim ben o güncellemeden sonra. Sadece Baktria gözükmüyor haritada. O öyle kaldı malesef. Yani ülkenin kendisi var fakat radardan gözükmüyor. Güncellemeden sonra zaten GEM + Radious modlarını kurdum, gayet iyi oldu.

Steam istatistiklerine bakacak olursak sadece dün 12 bin kişi oynadı Rome 2'yi. Yani en çok oynanılan Total War oyunu diyebiliriz. Steam'a kullanmayan neredeyse yoktur zaten. Kutulu alsan bile oyunu, steam platformunu zorunlu kılıyor.
Ara
Cevapla
#34
Şahsen ben strateji oyununda grafik, modernlik falan aramıyorum. Rome 1 benim favorim. Rome 2 de severim ama bence Rome1 mekanikleri, oynanışı, oyun havası daha güzeldi.
Ara
Cevapla
#35
Roma Surrectum II modu efsanedir, az oynamamıştım zamanında. :) Medieval da oynamadım ama antik çağ daha ilgi çekici bana göre bu yüzden Rome 1 ve Rome 2 daha çok oynadım ben.
[+] 1 üye Voiid nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.