En Çok Keyif Aldığınız Oyun
Bazen aksiyon, korku, heyecan, plan; program yerine sadece anın tadını çıkarıp, keyif sürmek isteriz. Peki sizi en çok eğlendiren, keyiflendiren, neşenizi yerine getiren oyunlar nelerdi?
Ara
capsule_616x353.jpg?t=1572877821
Game pass'de bulup indirmiştim hiç beklenti içinde değildim. Bir gün yüklediğim oyunlara göz atayım derken açtım ve yaklaşık 10 saat aralıksız oynadım. Oyun 21 saat falan sürüyor ama hiç beklenti içinde girmemem ve oyunun güzel atmosferi sayesinde bayağı sardım 2 günde bitirdim. Aynı keyfi siz de yaşar mısınız bilmiyorum ama oyuna kendinizi verince oradaymış gibi hissediyorsunuz.
Ara
Call of duty 1 ve 2. Hiç şaşmam her sene ya da iki senede bir oynarım. Atmosferini çok sevdiğim, savaşın içinde yaşadığım bir oyun.
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
Ara
Detroit: Become Human beni kendi dünyasına sokmayı başarmıştı. Verilen kararların geleceğe etki etmesi ve sahneler çok heyecanlıydı.
Üstte gök basmasa, altta yer delinmese Türk milleti; ilini, töreni kim bozabilecek?
Ara
Açık ara Bloodborne. Diğer From Software oyunları (Dark Souls, Demon's Souls, Sekiro) gibi kahır oyunu olarak görülebilir fakat kendine has mekaniğiyle, o gizemli ortamıyla muazzam bir tek oyuncu deneyimi sunuyor. Kaçınılmaz olarak en basit düşmanlara dahi sürekli ölürsünüz; kaldı ki bölüm sonu canavarlarını saymıyorum bile. Devamlı onları nasıl alt edebileceğinizi kafanızda tasarlayarak oyuna devam edersiniz. Oyun tam anlamıyla bir meydan okumadır. Hala çevrimiçi olarak bosslarda takılanlara yardıma giderim. :smiling:
[+] 1 üye oSy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
7.00 Öncesi Dota 2. +2000 saat geçirdiğim her dakikasından zevk aldığım muhteşem bir oyundu. Saatlerce başından kalkmadan sürekli oynuyordum. 7.00 sonrası eski hissiyatını kaybetti benim için.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mount & Blade: Warband. Özellikle de Osmanlı modunda Osmanlı'nın yanında kılıç sallayarak, Fatih Sultan Mehmet'in yanında kendimce RP yaparak; hatta bazen Osmanlı'nın karşısında savaşıp FSM'yi yenince kahkahalar atarak az eğlenmedim.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Helldivers
Ara
Simülasyon oyunları (Rimworld, Factorio, KSP) genelde oynarken severek oynadığım bir tür. Ancak Ps4 aldıktan sonra oynadığım God of War gerçekten PC'de oynadığım diğer oyunların yanında çok üst düzey bir yapımdı. Keza RDR2 ve 3 kez bitirdiğim Horizon Zero Dawn da öyle.
Sic Parvis Magna
Ara
Canım sıkıldığında, boş vaktim olduğunda Dead Cells giriyorum. Oynanışı çok keyifli. Hades de benzer şekilde. Roguelike-metroidvanialar bana kısa süre oynayıp çıkmak için tasarlanmış oyunlarmış gibi geliyor.
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
Dead Cells ben de ara sıra oynuyorum. @Emirhan 2. hücreyi aldım da 3.'yü alamadım bi türlü. Hand of King'in hareketlerini unutmuşum. Baya temiz dövmüştü beni.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Takım olarak oynuyorsam şu sıralar Battlefield 1 ve StarCraft 2.

Multiplayer olarak CoD2'den aldığım tadı hiçbir oyundan alamamıştım. Aynı şekilde Age of Empires 2 ilk çıktığında da deli gibi CD arıyorduk kurup oynamak için. GTA3, Vice City filan okuldan kaçıp oynadığımız oyunlardı. Çok eğleniyorduk. Çocukluğun verdiği heyecan mıdır bilmiyorum eskilerin tadını pek alamıyorum.
Ara
Biraz farklı bir cevap olacak; bana göre stresli olmadığım, düşünmem gereken işlerimin olmadığı, hayatımda fazla sıkıntıların olmadığı dönemlerde oynadığım herhangi bir oyun veya oyunlar en fazla keyif aldıklarım sayılabilir.
tTRiYax.png
[+] 3 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Genellikle sihnimi ona odaklamam gereken veya dünyasıyla beni bu dünyadan uzaklaştıran oyunlar. Özetle rpg ve strateji oyunları.
Ara
(05-10-2020, 12:13)reddga : Biraz farklı bir cevap olacak; bana göre stresli olmadığım, düşünmem gereken işlerimin olmadığı, hayatımda fazla sıkıntıların olmadığı dönemlerde oynadığım herhangi bir oyun veya oyunlar en fazla keyif aldıklarım sayılabilir.
Farklı değil tam tersi aranan cevaplara haiz bir ileti olabilecekmiş, ancak oyun isimleri eksik .d
Ara
Şu sıralar Hades kendisine fazla bağladı. Onun dışında uzun bir zamandır girip kafa dağıttığım spesifik bir oyun yok.
v5jjo8.gif
Ara
(05-10-2020, 18:11)elefsar : Farklı değil tam tersi aranan cevaplara haiz bir ileti olabilecekmiş, ancak oyun isimleri eksik .d

Lisede sınav haftası sonrası bilgisayar laboratuvarında arkadaşlarla oynadığımız cs 1.6 ve aoe2 en fazla keyif vermiş olanlar diyebilirim. Hatta bir keresinde sınıflar arası cs 1.6 kapışması yapmıştık o çok müthişti. Kaybetmiş olmamıza rağmen.
tTRiYax.png
Ara
Gelecek kaygısı nedir bilmediğim, sadece bitmeyecekmiş gibi gelen bir "şimdi"yi yaşadığım lise günlerimde oynadığım TF2'nin tadını hiçbir oyunda bulamadım sonraları. EU4'ün ilk zamanları için de benzer düşünce ve hisleri taşısam da okul çıkışı eve geldikten sonra girdiğim serverlardaki kaotik maçlarıma ancak yaklaşabildi.
kalemler kaldırılmış ve sayfalar kurumuştur.
Ara
Ck3 tabi zamanım kalırsa
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
birden fazla var
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.