En iyi Great Works Yapıları
ayzb5.png

Bu başlık altında oyuncuların inşa etmesi en faydalı olarak gördükleri Great Work yapılarını burada paylaşabilirler.
Ara
Yeni yama ile gelen great worksu deneme imkani buldum. Bunlar cok para gerektirdiginden oyunun en zengin bolgelerinden olan ve daha cok once hic oyun acmadigim Mali bolgesini tercih ettim. Kisaca bilgi vermek gerekirse, her county'ye 1 tane great works yapilabiliyor.4 asamasi var. Her tamamlanan asama 2 tane bina slotu aciyor. Great worka unique binalar ve general binalar dikerek bu slotlari doldurabiliyoruz. En guzeli de great work bonuslarin sadece dikildikleri county de degil tum demesne topraklarinda bonus vermesi,yani tum demesnenize library diksenizde onlarin bonuslarini stacklayabiliyoruz.Yanliz ayni great worku yaptikca giderek bayagi pahalaniyor haberiniz olsun.

Ben Mali oyunumda baskente Garden diktim mesela

2cpe35s.jpg

Bu yapida eger mistik traitiniz var ve Supernatural events on ise foundation of youth kurabiliyorsunuz. Bu da size her 10 yilda bir sizi 2 yil genclestirecek bir decision aciyor. Yani kabaca omrunuzu %20 uzatiyor. Oldukca op bir ozellik.

2hqrsrl.jpg

Klasik library. Bilimi hizlandirmasindan baska bir ozelligi yok gibi. Bonuslari tum demesnenize etki ediyor. Isterseniz tum sehirlerinize bunu kurup bonus stacklamak mumkun.Ama ayni yapidan birden fazla kurma durumlarinda giderek pahali hale geliyor kurmasi.

29d71g5.jpg

Buyuk Camii. Sanirim +8 e kadar kendi dininden olanlarla iliski bonusu veriyor az degil. Ayrica convert religion ve convert culture olayini hizlandiran binalari mevcut.

Ozetle, ben great works olayini begendim.Normalde para bir sure sonra birikir ve harcanacak bir yer bulunamazdi.Bu yapilar oldukca pahali ve insa etmeside uzun suruyor. Ama hepimiz biliyoruz iste tarihten su sultan soyle buyuk bir camii yapti bu sultan boyle buyuk bir kervansaray yapti. Bu acidan ben rp yi zevkli hale getiren bir unsur oldugunu dusunuyorum.

Hic liman sehrim olmadiginda yapamadim ama limanlara harbour veya lighthouse dikmek de guzel ekonomik bonuslar veriyor.
Ara
Hmm. Stackleme olayı hoş değil. Hele ki bu opinion bonusları stacklenebiliyorsa baya sıkıntı. Her şehre ayrı bi great works yapmak da baya cringe bi durum. Her krallığa bi tane ile sınırlandırılmalı bence. Normal bina diker gibi great works dikiyosun her yere. Hatta aynısından bikaç tane dikiyosun. Biraz saçma geldi açıkcası.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Üniversite'nin bir olayı var mı?
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Library ile benzer bonuslar yani teknolojide ilerleme artisi sagliyor.

Edit:Teknolojinin yaninda hemen hemen her stata +1 veriyor (+ 1 intrigue,+1 learning vb.)
Ara
Oyunun su haliyle her countye Royal Palace kurulup retinue sayilarini anormal birsekilde arttirilabiliyordu,onumuzdeki patch ile onu duzeltecekler.
Ara
Başkente Garden, yandaki şehre Great Mosque/Church. Garden'da gençlik çeşmesinden içip gençleşme olayı var. Diğerinden de aynı dinden +6 ilişki geliyor. %10 levy size hepsinde var zaten.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.