Etkinlik: Attila - Ayın Birimi #1: Sagittarii
#1
Total War: Attila
Ayın Birimi Birimi Etkinliği
Total War Attila: için yapılan ilk ayın birimi sayısında Sagittarii ve Zırhlı Sagittarii birimlerini inceliyoruz.

20190315111516_1.jpg

Bir yay iyidir ama bir yay ve zırh daha da iyidir.

Tarihi Bilgi
att_rom_sagittarii.png att_rom_armoured_sagittarii.png

İmparatorluğun en başlarında, Principate zamanında, Roma savaş meydanına "sagitarii" sürmüştü. Sagitarii, Roma vatandaşlarından çıkarılan, Lejyonlara oksilyer olarak savaşan okçulardı. Yüzyıllar geçtikçe, çeşitli düzenlemelerin ardından, neredeyse tüm sagitarii asıl Roma ordusuna dahil edilmişti. Batı İmparatorluğunda, okçular diğer avcı erleri sınıflarından daha az sayıda savaşıyordu; bunun sebebiyse muhtemelen kullandıkları bileşik yaylardandı. Yayların yapımında kullanılan yapıştırıcı nemli batı iklimlerinde çözülür ve ahşap yamulur, silahı tamamiyle işe yaramaz hale getirirdi. Sagittariinin Doğu Roma ordularıyla süvari olarak savaşması ve bölgenin antik geleneği olan at üstünden avcı erliği yapması daha sık görülen bir manzaraydı.


Birim Özellikleri
İstatistikler

Maliyet160, 425
Menzilli Hasarı38, 49
Yakın Muharebe Saldırı10, 7
Silah Hasarı40, 6
Hücum Bonusu2, 5
Yakın Muharebe Savunma2, 5
Zırh3, 27
Sağlık97, 80
Taban Moral34, 36

Yapabilen Ülkeler

mon_64.pngmon_64_1.pngmon_64_2.png Doğu Roma İmparatorluğuDoğu Romalı AyrılıkçılarRomalı Ayrılıkçılar


Kabiliyetler
  • Hassas Atış: Hassas atış kabiliyetini kullanan bir birimin verdiği hasar uzun bir süreliğine artacaktır ancak bunun yeniden doldurma zamanını uzatmak gibi bir bedeli vardır. Şunu hatırda tutmak gerekir ki bu kabiliyetin etkileri atışçı birimin kendi istatistiklerine göre sürekli değişecektir. Bu kabiliyet bir kez kullanıldığında bir süreliğine tekrar kullanılamaz.
  • Yorgunluk Direnci: Yorgunluğa karşı dirençli bir birim savaşta diğerlerinden daha geç yorulur.
  • Saklan: Bu birim, düşman birimleri çok yakına gelene dek ormanlarda saklanabilir.
Özellikler
  • İyi menzil
  • Düşük sağlık 
  • Çok kötü zırh (Sagittarii birimi için geçerli) 
  • İyi atış oranı (Zırhlı Sagittarii birimi için geçerli)
Sagittarii ve Zırhlı Sagittarii birimleri ile alevli, uğultulu ve ağır atış seçenekleri ile muharebe alanındaki şartlara göre düşmanı şaşırtabilirsiniz. Oyun başlarında Sagittarii birimleri çok etkinken ilerleyen zamanlarda kaybolan etkilerini Zırhlı Sagittarii birimleri ile kolayca tekrar kazanabilirsiniz.

Sagittarii ve Zırhlı Sagittarii birimleri ile alakalı düşüncelerinizi, taktiklerinizi ve önerilerinizi bu konu altında bizlerle paylaşın.
imperator-logo-9fc0ae57e119f436783fc37dd...55abf3.png
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.