Hikaye: FIRTINA (1v1 Harp Oyunu) - Sovyet HQ - Adm vsnapolyon94 - 4. Bölüm
dGv9ZL.jpg
FIRTINA
Bir Barbarossa Hikayesi

Etkinlik Hakkında;

- 1 saatlik oturumlar ile gerçekleşecek seanslar ile oyunu harp oyunları düzeyinde oynamayı amaçlıyoruz.
- 2 farklı konu açılacak, Bir tarafta Almanya tarafını okurken, diğer tarafta benim tarafım olan Sovetler'i göreceksiniz.
İki oyuncu da asla birbirlerinin konularına bakmayacak, kayıt dosyalarına bakmayacak!!!!
- Oyunda Sovyetler olarak Ocak 1942'ye kadar "Great Purge" den kurtulmayacağım.
- Bir çok konuda tarihi gideceğiz, ama gelecek farklı şekillenecektir elbet. 
- Eğer Almanya Leningrad, Moskova ve Stalingrad'ı alırsa kazanmış sayılacak.
- Eğer ben Berlin, Prag ve Viyana'yı alırsam kazanmış olacağım.
- Harp 22 Haziran 1941'de yana ona en yakın tarihte patlayacak. 
- Şimdiden rakip arkadaşa başarılar diliyorum. 

KURALLAR
-Sovyet Oyuncusu 1 Ocak 1942'den evvel Lessons of War alamaz.
-Taraflar birbirlerine coup yapamaz.
-Elden geldiğince Barbarossa öncesi tarihi davranılmalı ve sınırlara ulaşılmalı.
-Oyuncular birbirlerinin hikaye konularına ve kayıt dosyalarına bakamazlar. 
-2 tarafta 3 kutsal şehrin kaderi netleşene kadar oynamalıdır.
-Barbarossa başladığında oyun hızı 2'dir.
-Geri kalan her şey oyunda serbesttir.
-Sea Lion operasyonu gerçekleştirilemez.
Okurlara Hitaben
Değerli okurlarımıza karşı da son derece şeffaf oynayacağımı temin ederim. Eminim Napolyon de böyle oynayacaktır. Fakat sizlerden ricam lütfen gizli kalması gereken askeri konuları , 2 ayrı tarafın konuları arasın da sızdırmamaya gayret etmeniz. Sonuçta ortada ciddi ve kırılgan bir rekabet olacak. Anlayışınız ve dikkatiniz için teşekkür ederim. 

Ayrıca taraf tutmak serbest, kimin tarafını tutacağınız size kalmış. Sizi temin ederim Almanya'yı haritadan sileceğim. Yada bunu denerken şerefimle yok olacağım.
[+] 1 üye Adm nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hepinize başarılar ben Almanyayı destekliyorum :)
giphy.gif
Ara
Konuya ilk ve son kez giriyorum. Basarilar dilerim :) elbet zafer biz Alman ulusunun olacak.

Diger eski 2 konuyu aksama kadar silecegim. Bu yuzden ne alacaksan o konudan acele et. Bir dahaki seans da gorusuruz.
Ara
[+] 4 üye Adm nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Öylesine yazıyorum konuya. napolyon94 benim yazdığımı görsün de eli ayağına takılsın yine. Muhtemelen hemen gerekli kişilere mesaj da atmıştır. Adminler moderatörler siz napolyon u galeyana getirin de reytingler patlasın.
Ara
[+] 4 üye Adm nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Pek yorum atamasam da takip ediyorum ve fikir olarak bence çok hoş yapılan.

Rodina'nın gücünü Almanlara göstermen dileğiyle.
bu konunun mesaj sayısı yükselsin ki napolyon iyice paranoya olsun. oyun harici bir baskı da oluşturalım
Ara
Haha oluşturun valla lazım, dün savaşın ilk 6 ayını aştık. Klavyeyi ısıracaktım az daha bir an önce hazırlık sürecini tamamlayıp sonra heyecanın doruk yaptığı kısımları sizinle paylaşmayı umuyorum.

Duman Rodrina'nın gücüyle ateş olup püskürmek istiyorum ama Alman savaş makinesi elinden geleni ardına koymuyor.
Ara
Adm lobisi was h3r3
Ara
Adm kazanacaksın inanıyorum ve de umutla bekliyorum. Ama paylaşımlar Alman paylaşımlarından biraz geri kalmış gibi. Oradan takip ettim bir çok detayı :( . (Komünist bir dünya için!) Hadi bak sen de bu iş.
Ara
Bu savaşta kayınçolarımızın yanındayız. Laleli ve Aksaray'da dev ekranlardan destekliyoruz efenim. Hans'lara, Klaus'lara ve Thomas'lara ve karşı omuz omuza. :D
Ara
Teşekkürler arkadaşlar şu an tatilde olduğum için bölümleri yazacak zamanı pek bulamıyorum ama yavaş yavaştan olsa Tansiyon yükseliyor bölümünü tamamlayıp savaş öncesi hazırlık ve planlama bölümüne başlayacağım.
Ara
[+] 3 üye Adm nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Son durum ne? Bitti mi seri? Eğer bittiyse çok üzüldüm. Sıkı takipçisiydim.
Ara
olum beynim yandı lan
Ara
Sanırım bu seri patladı Napolyon geride kalmıştı yeni bölüm girecekti falan.. İşin aslı patlamasına pek üzülmedim en son oyundan bu yana Sovyet oyun tarzımda bir çok değişiklik oldu ve yeni tecrübelerim bu maçı kazanamayacağımı bana gösterdi. Kazuto nickli arkadaşla bir çok Sovyet Alman kağışması yaptık ve Almanın her türlü havada tokatladığını gözlemledik. Sovyet havada bir Allies desteği olmadığından sadece doğu cephesine yoğunlaştırılmış Luftwaffe'ye karşı çatır çatır eziliyor. Hava üstünlüğü sağlanamayınca oyunda yitiriliyor. 1 kms birim hızıyla da lure them in üzerine cut-off yapılamıyor hele sovyet coğrafyasında hiç. Ama belli de olmaz belki devam ederiz böylelikle güzel bir umutsuz savunma örneğimiz olur.
Ara
(22-08-2017, 00:58)Adm : Sanırım bu seri patladı Napolyon geride kalmıştı yeni bölüm girecekti falan.. İşin aslı patlamasına pek üzülmedim en son oyundan bu yana Sovyet oyun tarzımda bir çok değişiklik oldu ve yeni tecrübelerim bu maçı kazanamayacağımı bana gösterdi. Kazuto nickli arkadaşla bir çok Sovyet Alman kağışması yaptık ve Almanın her türlü havada tokatladığını gözlemledik. Sovyet havada bir Allies desteği olmadığından sadece doğu cephesine yoğunlaştırılmış Luftwaffe'ye karşı çatır çatır eziliyor. Hava üstünlüğü sağlanamayınca oyunda yitiriliyor. 1 kms birim hızıyla da lure them in üzerine cut-off yapılamıyor hele sovyet coğrafyasında hiç. Ama belli de olmaz belki devam ederiz böylelikle güzel bir umutsuz savunma örneğimiz olur.

Sevdiğim bir seriydi üzüldüm . Aslında hoi4 yapay zekası biraz gelişmiş olsa Allies düzgün bir dday yapar ve hava kuvvetlerini iyi kullanırdı .
Ara
Pc ye format attim. Kurtarmayi unuttugum bir save dosyasi oldu. En son kafkaslara girip ukraynayi ele gecirmistim. Fakat oyun ortada bitti. Lojistik olarak iyiydik. Yine de sonuc ne olurdu bilinmez.

Bence araya tatil girmese bitirirdik biz bunu birde benim finallerim girdi tabi araya :) baska bir oyunda gorusmek uzere , bugun yazdiklarini keyifle okudum ama bayagi az yazmissin bana gore. :)
Ara
Bitmeseydi iyiydi keşke sonunu görseydik fazla fazla yazmıcam ama konseptin güzel olduğu beğenerek takip ettiğim iyi iki SSCB ve III.Reich oyuncusu elinize sağlık :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.