EU4 - Başlatılan Oyun İstatistiği
D833fdAWkAEhCcj.jpg

Paradox tarafından EU4'te başlatılan oyunlara dair bir istatistik paylaşıldı, buna göre açılan her oyunun:
  • %65'i Vanilla
  • %30'u Ironman
  • %5'i Multiplayer

Kaynak
Vanillanın bu kadar yüksek olduğunu tahmin etmiyordum. Yüzde kaçı modlardan kaynaklı acaba?
Ara
(12-06-2019, 23:30)Voidian : Vanillanın bu kadar yüksek olduğunu tahmin etmiyordum. Yüzde kaçı modlardan kaynaklı acaba?

Oranın % 75 üstünde olduğunu düşünüyorum. Benim bu oyuna başlama sebebim extended timelinede göktürkler idi. Daha normal oyunu bilmezken modlu oynamaya başlamıştım. 5-6 ay oynadıktan sonra ironman oyunlarına geçmiştim direk. Oyunun büyük bir kitlesi başarımdan çok zevk ve fantezi amaçlı oyunu oynamayı tercih ediyor.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara
Ironman olmayan oyuna yanlışlıkla başlarsam oyunum çöpe gitmiş gibi hissediyorum. Başarım odaklı oynuyorum galiba.
Ara
Normalde tüm başarımları almaya oynarım ama bu oyunda alışılmış başarım sisteminin aksine sürekli grind yaptıran, 300 kere baştan oynamayı gerektiren başarımlar olduğu için saldım ben. AoE'deki bi ülkeyle 500 win alma başarımları da keza öyle. Grind yaparak başarım kazanmak utanç verici bence.
Edit: Ayrıca ironmanda sürekli save alıp durmasının bi yerden sonra çekilmez hale gelmesi de başarım kasmadığım zamanlarda da ironman açmamamın sebebidir.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-06-2019, 00:05)Böri Şad :
(12-06-2019, 23:30)Voidian : Vanillanın bu kadar yüksek olduğunu tahmin etmiyordum. Yüzde kaçı modlardan kaynaklı acaba?

Oranın % 75 üstünde olduğunu düşünüyorum. Benim bu oyuna başlama sebebim extended timelinede göktürkler idi. Daha normal oyunu bilmezken modlu oynamaya başlamıştım. 5-6 ay oynadıktan sonra ironman oyunlarına geçmiştim direk. Oyunun büyük bir kitlesi başarımdan çok zevk ve fantezi amaçlı oyunu oynamayı tercih ediyor.

1500 saatimin en az yarısını modlarla oynamışımdır.

Ironman oynadığım oyun en fazla 200 saat falandır.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Başarım kasmaya hiç uğraşmam ama alışkanlık hep ironman oynarım. Büyük ihtimal mod kullanan tayfadan dolayı böyle bir sonuç çıkmış.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.