EU4 - Hileler (Konsol Komutları)
liberty düşürme var mı ?
Ara
Prestij yazıp onla liberty düşürebilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara
Ben timur devleti oynuyorum cumhuriyet veya teokrasi yapmak istiyorum böyle bir hile yok mu
ya da yapmanın yolu
Ara
(26-07-2018, 03:27)OzanSavas15 : Ben timur devleti oynuyorum cumhuriyet veya teokrasi yapmak istiyorum böyle bir hile yok mu
ya da yapmanın yolu

Teknolojiyi gereken seviyeye yükseltip gerekli ideaları açarak yönetim şeklini değiştirebilirsin. Arada bir de yönetimi reform etmen lazım sanırım. Son yamalarda bir değişiklik olmadıysa böyle. Direk yapabileceğin bir hile hatırlamıyorum.

Bir daha baktım da şu event kodlarıyla o hükümet şekillerine dönüşebiliyosun sanırım.

Sic Parvis Magna
Ara
Dharma ile birlikte gelen Hükümet Reformları puanını artırmak için gereken kodu açıklıyorum. Bu kod internette hiçbir yerde yazmıyor. İlk defa StrategyTurk forumlarında yer alacak olan bu kodu sizin için dosyaları tek tek aradım ve çıkardım. Saygılarımı sunarım.

reformprogress :500 Reform puanı verir.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Başka kod varsa eklenen belirt ilk mesaja ekleyelim.
cot [seviyesi 1-2-3 olarak] [Province ID] :Belirtilen toprağa ticaret Merkezi ekler, varsa seviyesini değiştirir.
absolutism [miktar] [Ülke Tagı - opsiyonel] :Belirtilen miktarda mutlakiyetçilik ekler. Üst limitinizi aşamazsınız.
religious_school [Mezhep] [Ülke Tagı - opsiyonel] :Seçilen ülkenin dini mezhebini değiştirir.
sailors [miktar] [Ülke Tagı - opsiyonel] :Belirtilen miktarda sailor ekler.
add_republican_tradition [miktar] [Ülke Tagı - opsiyonel] :Belirtilen miktarda Cumhuriyetçi Gelenek ekler.
exhaust [miktar] [Ülke Tagı - opsiyonel] :Savaş yorgunluğunu ayarlar.
government_power [miktar] :Tüm hükümet gücü puanlarınızı artırır. (Mana puanları değil butonları kastediyor sanırım.)
isolationism [seviye] :İzolasyon seviyenizi ayarlar.
inflation [miktar] [Ülke Tagı - opsiyonel] :Enflasyonu artırır.
banner [Province ID] :Belirtilen state'de bannerlar çıkarır.
corrupt [miktar] [Ülke Tagı - opsiyonel]: Yozlaşma ekler.
meritocracy [miktar] [Ülke Tagı - opsiyonel] :Meritokrasi ekler.
age_ruler [yaş] [Ülke Tagı - opsiyonel] :Belirtilen ülkenin hükümdarının yaşını ayarlar.
age_heir [yaş] [Ülke Tagı - opsiyonel] :Belirtilen ülkenin varisinin yaşını ayarlar.
age_consort [yaş] [Ülke Tagı - opsiyonel] :Belirtilen ülkenin konsortunun yaşını ayarlar.
make_subject [Ülke Tagı] :Belirtilen ülkeyi vassal yapar.
tributary [Ülke Tagı] :Belirtilen ülkeyi haraca bağlar.
harmony [miktar] [Ülke Tagı - opsiyonel] :Harmoni ekler.
harmonization [miktar 0-100 arası] [Ülke Tagı - opsiyonel] :Harmonizasyon ilerlemesi verir.
army_drill [miktar 0-100 arası] [Ülke Tagı - opsiyonel] :Ülkedeki tüm birimlere talim tecrübesi verir.
innovativeness :Yenilikçilik verir.
reformprogress :500 puan hükümet reformu ilerlemesi verir.

Eksik olanları bulduğum kadarıyla yazmaya çalıştım.
Sic Parvis Magna
Ara
Evet formumuzun en çok ziyaretçi alan bölümü. 10 Ziyaretçi. Bizim millet neden böyle bazen hiç anlamıyorum.
Ara
İdealar Anında tüm idea ideaları açar.
Para Puan vs. Mercantilism, absolutism, splendor, army professionalism, army ve navy tradition, manpower ve sailor, stability, legitimacy, prestij, para ve monark puan verir. Ayrıca rulerınızı ve heirinizi 6-6-6 yapar.
Ruler Rulerinizi ve heirinizi 6-6-6 yapar.

Bu dosyalardan ihtiyacınız olanı ..\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV klasörüne atıp oyun içerisinde klavyeden " tuşuna basarak açtığınız konsolda run dosyaismi.txt yazıp enterladığınızda karşısındaki özellikleri elde edersiniz.

İdealar güncel olup Golden Century versiyonuyla uyumludur.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-12-2018, 03:13)altnkurt : İdealar Anında tüm idea ideaları açar.
Para Puan vs. Mercantilism, absolutism, splendor, army professionalism, army ve navy tradition, manpower ve sailor, stability, legitimacy, prestij, para ve monark puan verir. Ayrıca rulerınızı ve heirinizi 6-6-6 yapar.
Ruler Rulerinizi ve heirinizi 6-6-6 yapar.

Bu dosyalardan ihtiyacınız olanı ..\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV klasörüne atıp oyun içerisinde klavyeden " tuşuna basarak açtığınız konsolda run dosyaismi.txt yazıp enterladığınızda karşısındaki özellikleri elde edersiniz.

İdealar güncel olup Golden Century versiyonuyla uyumludur.

Yakışmadı. :reli:
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
ya meşruluğu nasıl düşüre bilirim
Ara
legitimacy -20 dene
Sic Parvis Magna
Ara
istikrarın varmı
Ara
stability -1
Sic Parvis Magna
Ara
abi hoi4 de tdebug yazınca tag çıkıyo bunda ne yazacaz
Ara
debug mode veya debug_mode hatırlamıyorum ikisinden biri
Sic Parvis Magna
Ara
zombie hilesi ne işe yarıyor
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
neden hala bi cevap yok zombie hilesini yaziyorum ama.ne ise yaradigini bilmiyorum lutfen soyler misiniz
Ara
(11-07-2019, 07:46)kralılgaz : neden hala bi cevap yok zombie hilesini yaziyorum ama.ne ise yaradigini bilmiyorum lutfen soyler misiniz

Kaybeden orduya stack wipe atıyor.
[+] 1 üye Yukare nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Harika bi hileymis bayıldım tesekkurler
Ara

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.