EU4 - İmparatorluklarınız
Sırbistan vassallandı Avrupaya üs kuruldu. Yalnız mesafeden dolayı annexleyemiyorum doğal olarak. Son çağda gelecek olan mesafeyi kaldıran splendorı açmam lazım. O zamana kadar Sırpları biraz büyütelim hedef Napoli. :closedtongue:

A1mBWB.jpg
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 2 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kırım Bey napıyorsunuz?
Ara
Dostlar kayda birazdan devam edecegim de core mesafesini nereden gorebiliyorum duruma gore arabistana falan bir sicrayalim splendor beklersem yetismeyecek.
Ara
(22-01-2018, 20:25)Zebercet : Dostlar kayda birazdan devam edecegim de core mesafesini nereden gorebiliyorum duruma gore arabistana falan bir sicrayalim splendor beklersem yetismeyecek.

Sırbistan vasalın sırbistanın etrafındaki toprakları coreliyebiliyorsun diye biliyorum. Granadanın eski bir taktiği çerkezyayı vasallayıp shirvan tarafını alıp kafkasyada büyümekti çünkü.Kaldırmadılarsa splendora gerek kalmadan etrafındaki toprakları alabilirsin ki yanında bir toprak corelersen sırbistanı da ilhak edebilirsin.
Ara
(22-01-2018, 23:39)Paytak :
(22-01-2018, 20:25)Zebercet : Dostlar kayda birazdan devam edecegim de core mesafesini nereden gorebiliyorum duruma gore arabistana falan bir sicrayalim splendor beklersem yetismeyecek.

Sırbistan vasalın sırbistanın etrafındaki toprakları coreliyebiliyorsun diye biliyorum. Granadanın eski bir taktiği çerkezyayı vasallayıp shirvan tarafını alıp kafkasyada büyümekti çünkü.Kaldırmadılarsa splendora gerek kalmadan etrafındaki toprakları alabilirsin ki yanında bir toprak corelersen sırbistanı da ilhak edebilirsin.

Hayır işte olmuyor olsa öyle yapacağım. :smiling:  Fi tarihindeki sürümlerde Granada ile Hindistana bile sıçrayabiliyorlardı kalktı son sürümlerde. Şöyle baktım bir ihtimal Yemene sıçrayabiliyorum ama en iyisi splendorın açılmasını bekleyip Sırpları büyütmek gibi duruyor yapacak bir şey yok.
Ara

Colonial Range aynı zamanda Core Range oluyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Böyle olmaz ki arkadaş Fransadan iki şehir aldık alt tarafı. :sob: 
BL0N2p.jpg

lOyp1J.jpg
[+] 2 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hintlilerin gelişmesini istemiyorlar be :'( @Zebercet
Ara
Denedim. :reli: 30 yılı koalisyon korkusundan çöpe attım feci pişmanım halbuki kaybedecek neyim vardı ki. :sob:

EPqZP8.jpg

RnVqn6.jpg

Rusyanın kocaman olup yarım milyona yakın asker basması ile Brandenburgu korumaya alması, Britanyanın Avusturyayı pu alıp annexlemesi ve herkese koruma atması derken şansın da çok gerekli olduğunu gösterdi bu campaign. Şimdiki aklım olsa çoğu şeyi farklı yapardım, erkenden Rusyanın ipini çekmek gibi ama diyorum ya ben başta buraya kadar getireceğimi zannetmiyordum, Hindistanda hayatta kalmak üzerine taktikler geliştirdim ve ona göre hamleler yaptım. Fikirleri bile ona göre açtım. Eğer buraya getireceğimi bilsem böyle olmazdı. Yalnız o Brandenburg nasıl bir askeri güce sahiptir kuytuda yakaladığı yerde iki katı ordulara wipe atıyor 10 moral 125 disiplinde geziyor bal porsuğu gibi.

37238_411456277838_671082838_4450709_5453119_n.jpg
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-01-2018, 02:13)Zebercet : bal porsuğu gibi.

:joy: :joy: :joy:
Sic Parvis Magna
Ara
Baltic Crusader denemesi. Korkarım Osman bana salça olacak. :sob: 

0EL1PB.jpg
Ara
bBYaMd.png
Şöyle bir harita gördünüz mü?Tam quit atmalık
Ara
Son yama ile mingi dengeledilermi yoksa hala yardırıyor mu?
Ara
(25-01-2018, 21:21)Serdengecti1 : bBYaMd.png
Şöyle bir harita gördünüz mü?Tam quit atmalık

İç siyaseti çözmeden çinle kapışan japonya.Normal
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Savaşı onlar açtı.Ordularını ard arda mağlup edince çökmeye başladı.Sonra bende çöktüm işte.Mandate of heaven sistemini çözemedim.İlk çin imparatoru oluşumdu zaten.
Ara
Baltic Crusader başarımı. Tamamen hedefe yönelik oyun. Osmanlıdan her seferinde çekiniyorum her seferinde de çekinecek bir şeyi olmadığını görüyorum.

2J5X60.jpg
Ara
Çünkü hile yapıyorum.
Ara
Ironman hile ha kafalar pırıl pırıl gene. :reli:

Yani yapmayayım dedim de bana hileci diyen adamın profili de şu, ironman nedir neden açılır :sad:

http://steamcommunity.com/id/probang/sta...hievements

Kişi kendinden bilmeyegörsün.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hile yapmış olmanın verdiği hezeyan ve çaresizlik yorumlarına tesir etmiş.  Senin adına utandım.
Ara
@Probang nerden anlıyorsun reis yaf bize de öğret.
[+] 3 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.