EU4 - İmparatorluklarınız
baya zorlanmışsındır @kralılgaz

(30-05-2019, 08:52)Böri Şad : 5crFtt.png
VWZf7l.png
Wooden Wall doctirini sayesinde İngiltere kendi sahillerinde savaş kaybetmez gibi görünüyor. fakat hollanda korsan cumhuriyeti bu işin üstesinden rahatlıkla gelebilir.

bu sslerin alındığı mpde hollandanın 150-200 civarı heavy ship , norveç açıklarında britanya tarafından 40-50 adet heavy ship ile batırıldı

olay idea ve poliçelerde 
X9vwxM.jpg
bu savaşta kazanan kore olmuştu
Ara
Z516ba.jpg devletimin son hali
Ara
Syria World Conquest - 1444 Aq qoyunlu-Play vassal Syria -horde syria wc
20190609224236_1.jpg

20190609224246_1.jpg
[+] 7 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tüm sığınmacı kardeşlerimizi beğeni butonunu çökertmeye davet ediyorum.
[+] 1 üye tahr1bad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
7Bo8O5.jpgBabür oyunumda Avrupa'ya hiç dikkat etmedim. Mesajlarda Avusturya'nın inheriti kabul ettiğini görünce baktım. Fransa İspanya'yla aynı hanedan, Sardinia-Piedmont'la ally, Holland Danimarka'yı almış. Bakalım daha neler olacak.
Ara
unknown.png
Brandenburg ile ikinci denemem. Şuan Prusya bölgesini nasıl Polonya vassalı Danzig'den alıp Prusya formlayabileceğimi düşünüyorum.
Ara
1772 yılındayım ve harita böyle, sizce One Faith başarımını yetiştirebilir miyim?

Ara
(18-06-2019, 15:21)mmmutlu93 : 1772 yılındayım ve harita böyle, sizce One Faith başarımını yetiştirebilir miyim?

zor. zira versiyon hatalı. şöyle bir ihtimal mevcut. koloni devletlerin koloni işi bittikten sonra bazı şehrilerde kolonistlerini çalıştırıp development kasıyorlar. eğer bu şehirin dini değişmemişse ,bu şehre müdahale edemiyorsun.kendisi de o şehrin dinini değiştirmiyor.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben de sanmıyorum yetişeceğini. Zira Orta ve Güney Amerika'nın gelişmişliği yüksek bölgeleri ellenmemiş. Kuzey Amerika'da da bolca toprak var.
Sic Parvis Magna
Ara
M16qX7.jpg

Takılmalık Kırım oyunum. Öylesine açtım oyunu raze mekaniği sayesinde aldık başımızı gittik. Cidden baya OP bir mekanik. Dlc'yi almadan önce herhangi bir hordela Rusya'ya asla kafa tutamıyordum, şimdi neredeyse oyunun tamamını Rusya'dan 2 mil tech üstün olarak geçirdim :D Golden Horde formlayıp bıraktım.
[+] 1 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Horde işini bir ben mi beceremiyorum. Sürekli savaş yapmak gerekiyor.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Nevers oyunum. Polonya, Macaristan ve Bohemya marchlarım. Portekiz ve Papalık müttefiklerim. Osmanlı, Aragon ve İsveç karşımdaki en güçlü ittifak.

eu4_5.png

eu4_map_NEV_1815_11_02_1.jpg
[+] 4 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Never Say Never!
Ara
Better than Habsburgs
XbonV5.jpg
[+] 1 üye 4S0S nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
5 yıldır şu oyunu oynuyorum, ilk kez Prusya kurdum. (Önceki oyundan farklı bir save) Bu işin cidden şansla yakın ilişkisi var. Mesela Prusya kurmak için gerekli olan Danzig'i Polonya vassalı Gdansk'a vermişti ancak Great Horde'un Polonya'yı savaşta yenmesiyle Gdansk salındı ve hemen yuttum. Yine de ally Polonya başıma çok iş açtı (Hepsi ilerde genişlemeyi istediğim provincelera aniden genişleyip Punitive war yedi ve bizi Avusturya kurtardı).

Aldığım idealar innovative ve quantity olmakla beraber ordu durumumu eventler, advisorlar, bonuslarla vs. oldukça geliştirdim 

Prusya'yı kurduğum 8 Temmuz 1528'de son durum:

20190629160801_1.jpg
20190629160746_1.jpg
Ara
Fazla zor değil aslında ama tötonun oradaki bir toprağı var onu sana satınca pomeranya ardından direk tötona saldırıp alıyorsun gerekli bölgeleri ama toprağı satıp satmaması şansa bağlı
Ara
(29-06-2019, 17:03)Ekkoo^^ : Fazla zor değil aslında ama tötonun oradaki bir toprağı var onu sana satınca pomeranya ardından direk tötona saldırıp alıyorsun gerekli bölgeleri ama toprağı satıp satmaması şansa bağlı

Şans dediğim şu ki Polonya 1450'de truce biter bitmez Töton'a dalıyor ve 1450'ye kadar Brandenburg'la Töton'u yenmek çok zor (Tek başına askeri gücün yeterli değil ve daha müttefiklerinde savaşa gelecek kadar favor birikmemiş oluyor) . Bundan dolayı ya Polonya'yı  yenmek ya da Polonya'nın Prusya'dan çıkmasını beklemek oldukça zor. Şans faktörü de Polonya yerine Prusya'nın sahibi olmayı başarmakla ilgili.
Ara
Bende favorun olduğu dlc yok Avusturya töton savaşına geliyordu bende o dlc olmadan daha kolay o zaman prusya kurmak
Ara
vaRmkR.png

Çok uzun bir aradan sonra açtığım oyun oldu. Ajam vassalım. Batı'ya hiç sefer yapmadım. Osmanlı ile iyi geçinmek için çok zaman stabilite kaybettim. Osmanlı'nın hiç İran seferine çıkmadığı bir senaryo oluştu. Mısır'a biraz daha inmek isterdim ama Osmanlı haldur huldur daldı :sweatsmile:
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Valla hem karaman hemde prusya güzel olmuş
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.