EU4 - İmparatorluklarınız
kppdru5.jpg

rs2u11t.jpg

Yapmayı en çok istediğim başarımlardandı. Pek çok başarısız denemeden sonra nihayet elde ettim.

Yapacak arkadaşlara en büyük tavsiyem Karakoyunlu ile müttefik olmak. Oyun başı çoğu zaman size olumsuz bakıyor. olumlu bakış açısı çıkana kadar oyuna restart atın. Karakoyunlu ile ittifak olup bir de Mushasha'yı ittifak alırsanız Ajam'ı oyun başı tokatlarsınız sadece müttefikleriniz ile. Öbür türlü çok daha fazla uğraşmanız lazım ki bence hiç değmez. Karakoyunlu ile ittifak olmadığım denemelerimin %90nında karakoyunlu bana savaş açtı, içine etti savenin.
Ara
Almanya.png
eu4_map_GER_1693_01_02_1.png
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 2 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aztec1.png
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-07-2021, 14:41)Defterdar : Almanya.png
eu4_map_GER_1693_01_02_1.png

İkinci resimdeki gibi haritayı nasıl çıkartırıyoruz?
Ara
(09-07-2021, 11:33)He be : İkinci resimdeki gibi haritayı nasıl çıkartırıyoruz?

F10 tuşuna basarsanız belgelerim europa universalis 4 klasöründe screenshots sekmesinde haritaya ulaşabilirsiniz.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Brandenburg-Prusya-Almanya
İlk ironman oyunum. Görev ağacı odaklı koalisyonsuz sakin ilerledim. İlk olduğu için başarım dolu oldu tabi (74). Erken fark etmiş olsaydım Mare Nostrum'u da alırmışım. Moskovayı annexlemekte geç kaldım.
İngiltere (Büyük Britanya), Kastilya, Avusturya, Bohemya, Macaristan, Milan, Moskova PU (favors mekaniği sağ olsun).
1s244en.jpg
owhf1pw.jpg
a2wilyy.jpg
sskzven.png
[+] 1 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Leviathan dlc'si sonrası uzun zamandır başlamak isteyip başlayamadığım bir amerika yerlisi oyunu açtım. Gerçekten güzel olmuş ama çok da güçlü olmuşlar. Eskiden avrupalılar gelene kadar oturup dev basıp beklerken şimdi en azından bir aksiyonlara girebiliyorsunuz ve canınız sıkılmıyor. Grazing yaparak development sömürüp, devastion yaratıp adeta yürüyen bir mega şehir yapabiliyorsunuz. Avrupalılar geldiğinde ise tribal topraklarınıza yerleşip hızlıca teknoloji kasabiliyorsunuz. Artık multiplayerlerda coğrafyanın kaderini değiştirebilecek güce geldiklerini söyleyebilirim. Yıl henüz 1501 ve 100 developmentla amerikada dolanıyoruz. Bu mekanik gittikçe daha da arttığı için bir kaç seneye 200 dev'e ulaşabilirim
unknown.png
omnia fui et nihil expedit
[+] 2 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ragusa başlayıp Crotaia olmak

qnmv80s.jpg

q0kg22s.jpg
[+] 1 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
rueaogy.jpg

mzq3p5p.jpg

Normalde Ragusa ile with a little help başarımını yapacaktım. Lakin Croatia olmaya karar verdim oyun ortasında. Bende bu başarımı yapayım dedim. Yaptığım en saçma başarım. Hırvatistan ile Stockholmde at bulundurmak ne alaka. Ama yapması güzeldi.
[+] 2 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@he be

Stratejin neydi ?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
[+] 1 üye KARTAL nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-07-2021, 15:35)He be : rueaogy.jpg

mzq3p5p.jpg

Normalde Ragusa ile with a little help başarımını yapacaktım. Lakin Croatia olmaya karar verdim oyun ortasında. Bende bu başarımı yapayım dedim. Yaptığım en saçma başarım. Hırvatistan ile Stockholmde at bulundurmak ne alaka. Ama yapması güzeldi.

amaç basit steam da nadir başarım rozetini kullananlar için böyle nadir başarımlar yapıyorlar.
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-07-2021, 15:43)KARTAL : @he be

Stratejin neydi ?

Osmanlı bize oyun başı garantörlük ettiği için aramız fena değil zaten. Ben de full Osmanlı ile ilişki geliştirdim. Osmanlının rakiplerine hakaret ettim. Diplomatic itibar kastım. Tabii bu sürede Çevremdeki minik devletlere saldırdım Hersek, Sırp, Bosna gibi. Neyse Osmanlı bir savaşa girmişti. Yapay zeka savaşta en ufak zorlanınca müttefik bulmak ister. Ben de zaten halihazırda baya ara yapmıştım onlarla. Böylece müttefik oldum ufacık ve katolik devletimle. 

ekstra olarak bir de fransayı yanıma adlım. onla ittifak olmak zor olmadı zaten dindaşız.

Sonrası basit. Osmanlıyı arkama alıp bi Avusturya'ya, bir Commonwealthe daldım. ben sadece oturup bekledim onlar benim yerime düşmanı bitirdi.

Afrika'ya ise Triploiye no cb war açıp giriş yaptım. O fanteziydi ona gerek yok.
Ara
Shahanshah ve This is Persia! için başladığım oyunum. Trustworthy ve Pirate Bay of Janjira'yı da almış bulundum.
Özellikle @He be'nin Kara Koyunlu ile dost başlama tavsiyesi çok yardımcı oldu. Güçlenene kadar Osmanlı ile iyi geçinince devamı geliyor zaten. Admin ideasını erken dönemde almak süreci hızlandırabilir, core masrafları yüzünden sıkıntı yaşanabiliyor.
sq0a8gv.jpg
[+] 2 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Avrupa alınmalıydı.
Ara
Ara
hxsvmxz.jpg

Oyuna Fransa olarak başladım. ''It's all Greek to me'' başarımı için Yunanistan'a çevirdim ülkeyi (daha almadım). İspanya ve Naples Personal Union, Papel States Vasal.
Ara
Afghanistan World Conquest 
Timelapse:https://youtu.be/h_XinLyT2k4
20210902180840_1.jpg
20210902181928_1.jpg
[+] 1 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bu kadar devi nasıl bastın ?

helal olsun valla
Ara
"Pillage capital" gibi sacma islerin oyundan acilen kaldirilmasi/dengelenmesi gerekiyor. Tebrikler berdush bu arada
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.