EU4 - İmparatorluklarınız
Nasıl hayatta kaldığını anlatabilir misin? Bir de Osmanlı hiç savaş açmadı mı?
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
o6a6am.jpg

vJlJlv.jpg

İlerleme. "Boş zamanımda yazı atacağım"
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Qp0VBy.jpg

bLaBDZ.jpg

Başarım tamamdır.
Lithuania-Fars Vassal.
[+] 4 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
MabD5k.png

Ekşideki İskandinavya şöyle güzel, böyle güzel elfler diyarı falan şeylerinden gaza gelip bir Danimarka oyunu açtım. Yalnız arkadaş o an ki hevesim metafiziki etkilere sebebiyet mi verdi anlamadım ancak ben böyle oyun görmedim. Bundan öncesinde 6 6 6 6 eleman geldi. 60 yıl yönetti. En son heir ölünce Fransayla evlilik yaptım şimdi isyan misyan uğraşmayım diye. 6 4 4 heir geldi nice dedim sonra pat bir event daha ve resimde gördüğünüz şahıs. Gördüğünüz üzere monarch pointler taştı ne yapacağımı şaşırdım.

Bunun haricinde iyi bir oyun çıkarıp çıkarmadığımdan pek emin değilim, daha agresif oynayıp daha geniş sınırlara sahip olabilirdim belki. Amacım WC'dir Roma'dır o tarz bir şey değil daha çok Vikinglerin etki alanına girmiş bölgeler,(Rusya, İngiltere vs) ilhak edip ayrıyeten koloni imparatorluğu kurmak. Amacıma ulaşabilirim sanırım.
Ara
jQagVg.jpg

Oyunu yeni edindim. DLC mekaniklerini anlamak ve kolay Arabian Coffee başarısı için açtım Memlük ile ama çok saçma sapan bir oyun oldu. Yeni the Levant Turnabout başarısını alıp bırakmalı mı yoksa başka bir başarı var mıdır?
Ara
@MelaRossa gayet güzel oynanışsın. Fazlalık puanları dev kesmada harca. Üretim geliri getirmeyen yerlere adm ve mil, demir tarzı önemli şeyler üreten yerlere dip bas. 250 yılda tüm Avrupa senin bile olabilir.
Ara
AQ QOYUNLU 1468. 
Rum'u kurmak yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Kıskanmayın. Nazar etmeyin.

6yEWVW.jpg
Ara
1G3zQN.jpg
İngiltere´yi Pu´ma alıyım tüm napoliyi alıyım derken avrupayı kendime düşman etmişim.Fakat Fransız ordusu 2-3 çapulcuya yenilcek devlet değil. :grinn:
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
@Aeschyli nasıl ilerlediğini, izlediğin adımları kısaca söyleyebilir misin?
Ara
(24-11-2017, 01:02)alpth : AQ QOYUNLU 1468. 
Rum'u kurmak yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Kıskanmayın. Nazar etmeyin.

6yEWVW.jpg
Çok güzel keşke benim olsa. :hearteyes:
Beware the Light.

C0Ql7U2WQAAOHwx.jpg
Ara
Kızılderililere başlamak isteyene Huron'u tavsiye ederim.Oyunun başında para konusunda sıkıntı çekmiyorsunuz.
İlk işim yerli politikalarından Kolonist almak oldu.Fetih ve Kolonicilik ile boş alanları doldurdum.Federasyonumdakileri de bir bir yuttum.
Avrupalılar gelince hemen hükümet reformu yapmadım.Önce tüm puanlarım ile seviye atlayıp reform alıp avrupalılara yetiştim.
100 yıl kaldı ama devam etmeyeceğim.Yorucu bir oyundu.

6y1dr9.jpg
WGPmgQ.jpg
3pVQvp.jpg
ROv21n.jpg
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Eski oyunlarimdan biri unutulmasın diye birdaha atayım dedim.

bLQY5d.jpg
Ara
(27-11-2017, 17:32)Aeschyli : Eski  oyunlarimdan biri unutulmasın diye birdaha atayım dedim.

bLQY5d.jpg

Üzerinde güneş batmayan imparatorluk diye buna derim.Yalnız neden grönland kolonileştirilmiş?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Hisn Kayfa için taktiği yazayım boşken.

İlk yapmanız gereken Dulkadir ve Samshteke dost alıp toprak sözü vererek Akkoyunluya savaş açmak. Bu savaşta Akkoyunlunun dostu Karaman-Ramazan olacaktır. Oldukça zor bir savaş ancak kazanılabilir durumda. Kazandıktan sonra Akkoyunludan 100 ws alarak gerekli otonomileri vererek Osmanlı ile dost olmaya çalışmalısınız. Osmanlı ile dost olduktan sonra toprak sözü vererek Memlüğe savaş açın ama hiç toprak vermeyin. Ben istediği toprakların hepsini vassalım imerati üzerinde bırakarak trust düşmesini engelledim bunu denemelisiniz. Bunları yaparken genişleyebileceğin yerlere genişleyin ve Osmanlının Karaman'ı yutmasına izin vermeyin. Toprak sözü vererek savaş açtıktan sonra sadece parasını alırsanız Osmanlı için +1 favor kazanırsınız hemde Karaman ile Osmanlı arasına 15 yıllık trust süresi koyarsınız. Sonra yapacağınız iş zaten bu savaşları tekrarlayarak Memlük üzerinde büyümek.
Ara
(27-11-2017, 17:32)Aeschyli : Eski  oyunlarimdan biri unutulmasın diye birdaha atayım dedim.

bLQY5d.jpg

Rahmetli Churchill görseydi mutluluktan havaya uçardı tebrikler.
Ara
Oynatmama az kaldı. Şerefsiz AI bütün askeri Anadolu'ya yığıyor başka cephe yokmuş gibi. Git orada kocaman Polonya Litvanya var. Adam Ryazan'ı düşürmüş sen bütün askerinle Yozgat'ın peşindesin. İnanılmaz sinir bozucu. Otto'yla Moskof'un dost olması başlı başına bir saçmalıkken bir de bütün askeri yığıyor. Neyse. Bir daha deneyeceğim ama Osmanlı ölmüyor beyler. Ha bu arada Anadolu'nun gerçek sahipleri olarak bütün diğer unsurları asimile ediyoruz.

AQ QOYUNLU 1506LOMEzZ.jpgvJGR24.jpg
[+] 1 üye hadjibaba nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
MaQpJ6.jpg
The Re-Reconquista
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Psikolojim bozuldu şunu yapacağım diye;

AQ QOYUNLU 1516

POdQLd.jpg
Ara
AyVb7Q.jpg
Fransa güzel generallerle bayağı güçlü olabiliyor.Bohemya ve Fransa 100 k´ya yakın bir ordu ile bayağı zorladılar ama bir kez yenince gerisi geliyor.
Victor Hugo
Ara
Din savaşları başladı. Ben de fırsattan istifade Moskova'yı yaktım.  DEVLET GİRAY'IN RUHU ŞAD OLSUN. Aynı sene yaktık.
Beş altı bölge aldım. Rusya kendini toparlasa şaşırtıcı olur gerçekten. 
Ayrıca dünyanın en güçlü ittifaklar ağını kurdum. Koalisyon olsa da savaş açamıyor. 46 k askerim var, manpowerım yok olsa daha asker basacağım.
Donanmam yok. İhtiyaç duymuyorum. Amerika'ya mı yelken açacağız sanki? Litvanya dostluğu bozmuştu Altın Orda topraklarını ben alınca, şimdi tekrar olduk.
Otto'yu da en çok iki savaşta daha yeryüzünden sileceğim ve Türkiye'nin gerçek sahibi Rum'u kuracağım. Türkiye'nin gerçek sahibi olduğumuz için de diğer bütün etnik kökenlerin kökünü kazıyoruz. Küçük bir beylikken %0 olan Türk kültürü oranı bugün %88'e çıktı. Bu bir başarıdır.

AQ QOYUNLU 1571

XEG1Y6.jpgqJ0k2W.jpgMaQGla.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.