EU4 - İmparatorluklarınız
The Iron Price Achievement'i

LbbZ2Z.jpg
Ara
Cevapla
Bayağı erken bitirmişsin neler yaptın anlat bende yapmak istiyorum o başarımı.
76561198072997558.png
Ara
Cevapla
(18-02-2018, 18:36)ErkutErdem : Bayağı erken bitirmişsin neler yaptın anlat bende yapmak istiyorum o başarımı.

Bu save'i oynayalı baya oldu, izlediğim stratejiyi detaylı olarak hatırlamıyorum fakat genel hatlarıyla şu şekilde ilerledim :

1- Polonya'yla başlar başlamaz evlilik yapıp ilişkileri geliştirerek Polonya'yla müttefik oldum.
2-Gotland üzerinden Livonian Order'a claim atıp Polonyayı da savaşa çağırarak Livonian Topraklarını fethederek Neva'ya sınır oluşturdum.
3-Zaten Muscovy tarafından hırpalanmış olan Novgorod'dan Neva'yı kendime, Kola üzerinden toprak bağlantısı kurarak da önemli bir kısmını Norveçe yedirdim.
4-Vasallara claim attırmamızı sağlayan DLC'ye sahip olmadığımdan Norveçi annexledim, eğer o DLC'ye sahipsen Norveçi annexlemesen de olur, senin için koloni almasına izin verebilirsin.
5-Norveç annexinin ardından İskoçya'yı fethettim.
6-Ekonomim ve dolayısıyla ordum ingiltereye kafa tutabilecek durumda olmadığından, ve İngiltere'nin Rusya ile müttefik oluşundan dolayı İsveçi annexlemeyi bekledim, bu süreçte Avusturya ve Fransa'yla da müttefik oldum. 
7-Annexin bitmesiyle beraber force limitimi biraz aşarak britanyaya 40 k'lık bir ordu çıkardım fakat savaşı başlattığım anda bu kadar kasmaya gerek olmadığını anladım, İngiliz orduları Amerikadaydı, Ruslar isyanlarla boğuşuyordu ve Polonya-Avusturya-Fransa ittifağı Rusyayı süpürürken İngiltereyi zorlanmadan fethettim.

Danelaw bölgesinin Danish kültürüne çevrilmesi için gereken zamanda da Britanyayı fethedip Rus sınırını törpüledim, çok eğlendiğim bir oyun oldu.
Ara
Cevapla
Bütün bunları yaparken koalisyon yemedin mi hiç ?
Bana boyuna koalisyon kuruyolar sinirlenip çıkıyorum oyundan :P
Ara
Cevapla
Dracula denemesi. Osmanlı neutral olana kadar restart yapıp dost oluyorsunuz. Sırf Romanya oyunu için hiç alasım yokken Third Rome aldım. Ortodox bonusları pek şahane olmuş. -3 huzursuzluğu basıp bam bam bam gidiyorsunuz. Arkanızda Osman var ne de olsa. :imp:  Rusya da müttefik bu arada ve Osmanlı ile rival, Rusların biraz daha büyümesini bekleyip Osmanlının altını oyacağız. Şu an bile asker sayıları eşit ama kolay kolay Osmanlıya savaş açabileceğimi sanmıyorum kafadan bir yüz elli iki yüz yılı var son elli yılda balkanları toparlamak adına saldıracağım o zamana kadar savaşlarımıza çağırıp sömürelim biraz enayileri. :imp:

EPPGj8.jpg
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Cevapla
Bu gece de bununla sabah ettik. :grinn: 

W7D2bQ.jpg

3Ez8Ap.jpg
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 2 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Son 3 oyunumu atayım dedim. Oyunların sırası (eskiden yeniye) qinq-france-aq qoyunlu

Qinq oyununu erken mandateyi aldığım için askerlerim çöp olduğundan bıraktım. Fransayı ise zaten osmanlı ile savaşırken koalisyonun da girdiği için bıraktım. Şuan ak koyunluyu oynuyorum daha quantity'i bitirmeden 140 forcelimit var. Gemi limiti ise yeni limanlar bitti diye yükseldi.


Ara
Cevapla
76561198072997558.png
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.