EU4 - İmparatorluklarınız
7XL1MP.png

(Padishah ?)

Çok değişik bir oyun oluyor. Oyundaki dönüm noktası şüphesiz Avrupa'daki büyük din savaşıydı. Protestan Brandeburg'un başlattığı savaşda; Katolik tarafta İspanya, Avusturya ve onun HRE'deki uyduları (Birkaç Sünni devlet de vardı. Kırım, Altın Orda, Tunus gibi) , Protestan tarafta Osmanlı, Fransa ve Orta Avrupa'daki Protestan devletler savaşta yer aldı. Savaş sonucu Avusturya, imparatorluk ünvanını kaybetti. Brandeburg imparator oldu ve imparatorluğun resmi mezhebi Protestanlık haline geldi. Sonrasında Avrupa kapıları Türklere açılmış oldu. Din savaşının 10 sene ardından rahat bir Avusturya seferi ile Macaristan'ı fethetmeye başladık.
Ara
A5407C2ABE9C633FA5E7C225B60E4D7DDF39FD4FB099966CF8AA0809653AD4B08BA18390B21C4A1D
Dumanla oynadığımız bir mp'den kareler :D
3A4F9CADD164A5D60DF686F6B9CEE1AF39BA69C6
@Ottman5858
76561198063206421.png
[+] 1 üye Abarti nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alıntı:Görsel

Kabus..
Ara
82rrJ1.jpg
[+] 3 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben tek siz hepiniz.. Mahalle maçı EU IV edition..

nmdG51.jpg
[+] 1 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
:D

Ooo bu arada grafik modu akıyor.
G0kMNN.png
Ara
Hani ordular saçma sapan gitmeyecekti bu ne şimdi @!#$%

XqGy66.jpg
[+] 3 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görüntü modu kötü.
Osmanlı alsan daha az pleb olurdunda isveç almışsın,teknolojide bin yıl fln öndesindir şimdi boş ver yürütmeyi direk uzaydan ateş aç.
[+] 2 üye lortcush nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
VXnlPV.jpg
[+] 1 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Habsburglar heryerde  =) Tarihtede böyle olduğu için pek şaşırmadım.Hatta bir ara(oyunda tabi) Fransa'yı PU'ya almıştı hıyarlar.
Biz Lozan'la sadece bir devleti tasfiye etmedik.Aynı zamanda hayallerimizi de tasfiye ettik...
[+] 1 üye çiftbaşlıkartal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ingiltere ve Ispanya oyunlarımın ikisinde de Habsburglar başa geçmişti.
Ara
5m109d.jpg
Ara
Müttefik bugı olmasa %100 yapmanında yolu vardı ama neyse tek başına da Kazan alayına gider savaşın zamanlaması sıkıntıydı sadece.
O36OG8p.png
[+] 1 üye ferevon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-12-2015, 18:17)Blackwhist : [img*]http://i.hizliresim.com/5m109d.jpg[/img]

Bune ya :D
Ara
naçizane osmanlımız..

denemelik açtım.. devamını getirdim..ortaya bu çıktı..

o8orPo.jpg
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 2 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Riga iskandinavyayı nasıl aldı?
Ara
Ming kendiliğinden mi dağıldı?
Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?
[+] 7 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ming kendiliğinden dağıldı.. riga bir zamanlar müttefiki olan litvanya sayesinde büyüdü.litvanya da aynı şekilde devasa boyutlara gelmişti ki osmanlı müdahalesiyle karşılaştı...yeni versiyonda nerf yiyen fransa yıkıldı..onun yerine devasa boyuta ulaşan provence tekrardan fransa kurdu..dağılan timur imp yerinde kurulan sultanlıklardan afganistan büyük boyutlara ulaştıktan sonra osmanlılara yenilip himalaya dağlarının dibine demir attı..yine osmanlıya yenilen portekiz afrikaya cape towna sığındı..litvanya tarafından annexlenmek üzereyken kurtarılan moskova knezliği, dikbaşlılığının cezasını ödeyip önce vassallanıp sonra da annexlendi..vs vs vs..bir sürü garipliklerle dolu bitmesini hiç istemediğim (ki ben devasa imparatorlukları sevmem) bir campaign oldu..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
v81gkm.jpg

Kendi kendimi yok edecek ülkeyi yarattım hayırlı olsun.

Koloniyle pek ilgim olmayınca usa gibi pleb kurmuşum nerdeyse benimle eşit orduya sahip :D
[+] 1 üye lortcush nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.