EU4 - İmparatorluklarınız
(03-03-2019, 16:30)Fraude :
(02-03-2019, 12:38)BörüTigin : daha 10 yıl olmuş bunun neyini sordun ki?

Şu tarz yorumlara da bitiyorum. Kardeşim bu fotoğrafı atan adam belli ki oyuna yeni başlamış, yaşı küçük vb. etkenler var. İlk heyecanla fotoğraf atmak istemiş ve atarken kendini EU4 prosu olduğu için forumun ağabeyi zanneden kişilerin kurallarına uymamış. Şu üstten bakarcasına attığın yorum arkadaşı oyuna bağlamak yerine oyundan soğutur. Şu yorumun yerine" güzel başlangıç,devamında şunları yapabilirsin" diye yorum da atabilirdin. Farkettiysen başlık oluşturduğumuz başarılı ve güçlü imparatorlukları istemiyor, oynadığımız oyundan kesitler sunmamızı istiyor. Bravo kimse farkında değildi oyunun tarihinin 1454'te olduğu,sen bu gizli konuyu açıklığa kavuşturdun.

burada söylemek istediğim o değildi. hemen hemen herkesin yaptığı bir başlangıcı atınca şaşırdım neyi sordun dedim tavsiye konusunda da zaten yapması gerekenleri söyledik.

(03-03-2019, 21:09)Filsuk : Peki tamam anladım.Ben senin söylediğin şu cümleyi (''Selanik-edirne-istanbul-kocaeli yan yana 4 kalen olsa nolur olmasa nolur?'') şöyle anladım:Kale olan toprakla kale olmayan toprak arasında fark yok.

düşmen zaten oraya kadar gelemez merak etme

(03-03-2019, 21:09)Filsuk : Tamam teşekkür ederim.Bence siz gidin kale hakkında bir rehber yazın.Cidden faydalı olabilir.Yani kaleleri kıyıya köşeye değilde(İzmir) düşmanın geçişini engelleyecek şekilde yapmalı,doğru mu?

aynen öyle mesela içeldeki kale kıbrısadaki veya rodosdaki kale işe yaramaz.
[+] 1 üye BörüTigin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@"Filsuk" Kale sistemi hakkında benimdediyeceklerim var kale sistemi bir ülkede bu şekilde olmalı eğer defansif ilerlesende ilerlemesende saldırdığın zaman tüm toprakları koruman gerekir eğer defansifgidiyorsan quantity ve defansif ideaal 3ve 4 savunmayı arttıracak poliçeleri aç sonrada ülken şu şekil olsun
Ll0jQj.jpg
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Imperium Universalis Iceni>Albion

20190304175101_1.jpg?width=841&height=473
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kırım World Conquest
Timelapse: https://www.youtube.com/watch?v=Q8AYFQJZQLc
20190305010340_1.jpg
[+] 7 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ya ben doru duzgun oyniyamadim kirimla
Ara
Avustria- HRE- World Conquest - 1.28.3 Versiyon

Rusya PU idi ancak annexlemek hem çok uzun hem de masraflı olacağından PU olarak bıraktım.

Rr46Aj.jpgy6vnWa.jpg6aE6BW.jpg363R54.jpg
[+] 5 üye Prussian Blue nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oX54lq.jpg
Gm7Mgv.jpg
Ban71G.jpg
mMbAD2.jpg
oX54mo.jpg
[+] 2 üye gokay0035 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
harika devlet
Ara
Son hedefimiz kastilya aragon. Hanedana trastamara geçirirsek onu da PU alacaz.

mighty_cw.jpg
[+] 5 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-02-2019, 20:53)GameTroll : Hocam sorun olmazsa save dosyana bakabilir miyim.? @BeRDuSH

nasıl yapıyorsunuz anlamıyorum benim oyunumda max 1 en fazla 2 büyük devlet pu ya düşüyor claim throne de nadir tıklanıyor özel taktiği mi var
Ara
(24-03-2019, 15:05)SU4PRE4M4E : nasıl yapıyorsunuz anlamıyorum benim oyunumda max 1 en fazla 2 büyük devlet pu ya düşüyor claim throne de nadir tıklanıyor özel taktiği mi var

Bana soruyorsan Polonyadaki sejm sayesinde oldu. Aus, Macaristanı PU almıştı bende varis destekleyince Von Habsburg geçti benim ulkenin başına o ara varissizken claim atip daldım 2si birden gelmis oldu. Bohemya icin ise gorev ağacında PU cbsi var. Fransa icin de ayni şekilde bende varis destekleyince de Valoisler geçti yine varussiz olduğu bir donemde Fransa dalıp aldım. Sejmin avantajı yani
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
NOT:Bu hikaye son multiplayer etkinliğindeki Antep Cumhuriyeti oyuncusu fodunkırana yazılmıştır.

ANTEP CUMHURİYETİ

Antep Cumhuriyeti,Karaman ve Dulkadir devletinden gelen Türklerin kurduğu adı tarih sahnesinde Karaman olarak anılan devlet...Hikayesi 1444 yılında başlıyor bu devletin.Kendisini Selçuklu'nun devamı olarak gören Karaman o dönemlerde Osmanlı'ya karşı ittifak kurmuştu.Kendisi Dulkadir'in toprağı olan ve hikayemizin temelini oluşturan Antep'i 4 Kasım 1448de ilhak etmiş ve Karaman toprağı haline getirmişti.Bu şehirin güzelliklerini duyan Türk Alimler ve Bilginler buraya göç etti.Kendileri Karaman devletine bağlı özerk bir cumhuriyet olarak yaşamlarını sürdürürken kötü kalpli Osmanlı Devleti Karaman'a savaş ilan etti.Savaştan sonra sadece Antep toprağı Osmanlı tarafından ilhak edilmeyince Antep Cumhuriyeti bağımsızlığını kazanmış ve Karaman devleti olarak anılmaya başlanmıştı.Ama bir diğer güç zalim Memlük bu devleti vassal olarak kendine bağladı ve 1 Ocak 1498 de fiilen Antep Cumhuriyeti tarihe karıştı.Ama Antep Cumhuriyeti'nin destanı dilden dile bölgeden bölgeye ulaşıyordu.Artık herkesin dilinde ve kalbinde bu devletin canlandırılması için Avrupa'nın en büyük güçlerinden biri olan Prusya Devleti daha fazla dayanamadı ve Osmanlı'ya savaş ilan etti.Muharebe zaferleri ardı ardına geliyordu.Prusya devleti zalim Osmanlı'ya gerekli dersi vermiş ve barış antlaşmasının yapıldığı tarih olan 20 Eylül 1633'te Antep Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanıdığını açıkladı.Dünya bu haberi büyük sevinçle karşıladı.Dünyanın farklı bölgelerinden Antep'e ziyaretçi akını oldu ve kendi bölgelerinin süpergüçleri Antep'in bağımısızlığını garanti altına aldıklarını açıkladı.Antep ani bir kararla adına yaraşır bir şekilde cumhuriyete geçtiğini açıkladı ve ilk başkanları fodunkıran ile bu maceranın en gizemli ve ürpertici kısmı başlamış oldu.Prusya'ya sadakatini sunmak için Prusya'nın Avrupa koalisyonu ile olan savaşında Prusya'nın yanında savaşa katıldı.Savaş tüm hızı ile sürerken 8 Kasım 1640'ta Hamburg'ta büyük bir muharebe başladı Antep Cumhuriyeti'nin ordusu da bu savaşa dahil oldu.Zamanın en kanlı savaşlarından olan bu savaşta çok büyük bir enerji patlaması meydana geldi ve yaklaşık 500 Antep askeri Fodunkıran'la beraber 1444 yılına geri döndü.Savaş dengesi zamanın kırılmasına yol açmış ve zaman yolculuğu yaşanmıştı.fodunkıran ne olduğunu anladıktan sonra devletin makus talihini yenmek ve Anadolu hakimi olan Osmanlı'yı yok etmek için çalışmalarına başladı.

savas_ilk_resim.png 
Hamburg Savaşı 1640 (Renklendirilmiştir.)

baslangc.png
1445 Anadolu Haritası 

Buradan da görebileceğimiz üzere Fodunkıran ve yoldaşları tarihin akışını değiştirmişlerdir.
t8nubAh.gif
[+] 2 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-03-2019, 15:35)makadapaw : NOT:Bu hikaye son multiplayer etkinliğindeki Antep Cumhuriyeti oyuncusu fodunkırana yazılmıştır.

ANTEP CUMHURİYETİ

Ara
20190113215608_1.jpg

20190113215615_1.jpg

20190113215641_1.jpg

Bohemya olarak başlayıp kültür değiştirerek prusya ve almanya kurduğum oyun koloni kasmadım ama ingiltereyi savaşla pu aldıktan sonra gelenleri feedledim aslında öylesine açmıştım din savaşından sonra silicektim saveyi sarmaya başlayınca bırakamadım.

20190107183238_1.jpg

20190107183246_1.jpg

20190107192033_1.jpg

20190107192056_1.jpg

Mare Nostrum için oynadığım Fransa oyunu.Roma kurmanın yeterli olmadığını Roma kurduktan sonra anladım.Abso 100 yapmak için tüm mil powerı hars treatment a harcayınca(100 abso başarımı için)mare nostrum yalan oldu 3 sv tech farkından bende zorlamadım onun yerine 500 heavy ship basma ve 4-5 tane daha normal başarımla oyunu bitirdim.
t8nubAh.gif
[+] 3 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-03-2019, 15:40)makadapaw : ...

Mare Nostrum için oynadığım Fransa oyunu.Roma kurmanın yeterli olmadığını Roma kurduktan sonra anladım.Abso 100 yapmak için tüm mil powerı hars treatment a harcayınca(100 abso başarımı için)mare nostrum yalan oldu 3 sv tech farkından bende zorlamadım onun yerine 500 heavy ship basma ve 4-5 tane daha normal başarımla oyunu bitirdim.

Almanya oyunun benim oyunun batı versiyonu gibi olmuş eline sağlık benim kide böyle birşeydi: https://www.youtube.com/watch?v=fEGynZf0DzE
Ara
yanlış yere yazmışım sory
Ara
Bulgaristan İmparatorluğumdan görüntüler
WVAQU5.jpg

dAI9eR.jpg

NWxKaP.jpg
[+] 3 üye Cannabis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tüccarların göz kanatıyor bence bir rehber falan oku :)
[+] 3 üye birisi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png

Normal bir ülke ile bile wc atmak zorken Ryukyu ile nasıl wc atılıyor? Sürekli isyan ve koalisyon var. Core yapcam diye adm tech atlayamıyom. Savaş yapcam diye manpower dolduramıyom. Ne ile wc atıyo bu adamlar yav?
Sic Parvis Magna
[+] 4 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eskiden protectorate varken protekt olup koalisyondan kurtuluyordun.simdi nasıl oluyor bilmiyorum .Ming tributesiyle olabilir belki.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.